هتلداری

برای زدن کافه چقدر سرمایه میخواد

پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

یکی از پرسش های پر تکرار افراد علاقه مند به کافه زدن، برای زدن کافه چقدر سرمایه میخواد، است. هیچ فضایی رستورانی به دنج بودن یک کافه نیست. خواه قبل از شروع کار یک قهوه بنوشید، یا به دنبال ملاقات با دوستان باشید، یا برای مطالعه یک کتاب خوب به دنبال مکان آرامی باشید.

علیرغم چالش‌هایی که در طول همه‌گیری COVID-19 با آن مواجه شد، صنعت کافه‌ها در سال‌های اخیر به شکوفایی خود ادامه داده است.

 

ما هزینه افتتاح یک رستوران را مشخص می کنیم و نکات برنامه ریزی تجاری را برای صاحبان رستوران جدید به اشتراک می گذاریم.

 

میانگین هزینه افتتاح یک کافه

بسته به مکان دقیق کافه شما و همچنین میزان بازسازی و هزینه های آب و برق، هزینه های راه اندازی برای افتتاح یک رستوران به سرعت افزایش می یابد. میانگین هزینه افتتاح یک رستوران بین ۱۷۵۰۰۰ تا بیش از ۷۰۰۰۰۰ دلار است.

نکته: تمامی قیمتهای این مقاله به دلار میباشد.

هزینه باز کردن کافه شما به اجاره ای که برای مکانتان بستگی دارد.

برای تعیین قیمت معقول برای پرداخت اجاره، درآمد پیش بینی شده خود را محاسبه کنید. کل هزینه های یک کسب و کار سودآور باید ۶ تا ۱۰ درصد از فروش ناخالص باشد. درآمد پیش بینی شده خود را در نظر بگیرید و آن را در ۶% و ۱۰% ضرب کنید تا محدوده قیمت اجاره را که می توانید بپردازید تعیین شود.

 

کمترین هزینه باز کردن یک رستوران ۱۷۵۰۰۰ دلار است

و باز کردن کافه ها می تواند بسیار مقرون به صرفه تر از رستوران های معمولی باشد. با موجودی کمتر، تجهیزات کمتر، کارکنان کمتر و مساحت ملک کمتر، هزینه افتتاح یک کافه می تواند به طور قابل توجهی کمتر از هزینه افتتاح یک رستوران عمومی باشد.

 

با توجه به کافی شاپ های زنجیره ای موفق Crimson Cup، محدوده هزینه ها می تواند به شرح زیر باشد:

 

 • ۸۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ دلار برای کافی شاپ (یا کافه) با صندلی
 • ۸۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ دلار برای یک کافی شاپ (یا کافه)
 • ۸۰،۰۰۰ تا ۳۰۰،۰۰۰ دلار برای یک کافی شاپ (یا کافه) با صندلی و فود تراک
 • ۶۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰۰ دلار برای استند قهوه یا کیوسک

 

هزینه افتتاح کافه با فوت مربع

از آنجایی که روند املاک و مستغلات همچنان در نوسان است، هزینه های افتتاح کافه نیز از همین روند پیروی خواهد کرد. حین جستجوی ملک خود، مطمئن شوید که به طور منظم در حال مشاوره با به روزترین هزینه های املاک و مستغلات هستید.

یک تصمیم اصلی برای تعیین هزینه های افتتاحیه بر اساس فوت مربع وجود دارد: آیا یک ملک موجود را خریداری می کنید یا یک ملک جدید را از ابتدا می سازید؟ به طور متوسط ۱۸۰ دلار در هر فوت مربع برای خرید ملک تجاری، و حدود ۱۵۹ دلار برای هر فوت مربع برای اجاره، در مقایسه با ۳۰۰-۴۰۰ دلار در هر فوت مربع برای ساخت یک ملک جدید، هزینه کمتری دارد.

هزینه های قابل انتظار راه اندازی کافه

در اینجا خلاصه ای از هزینه های تخمینی راه اندازی برای افتتاح یک کافه، از غذا گرفته تا پرسنل و خدمات آب و برق آورده شده است. اینها برآوردهای متوسطی هستند، بنابراین بسته به اندازه مغازه و مکانی که در آن قرار دارید، پیش بینی کل هزینه افتتاح شما ممکن است متفاوت باشد.

 

برای اطمینان از اینکه به طور مداوم در چارچوب بودجه خود عمل می کنید و هزینه ها را به طور مناسب تخصیص می دهید، قبل از شروع به افتتاح کافه خود، طرح تجاری کافه خود را ترسیم کنید. و مطمئن شوید که همه چیز را در چک لیست افتتاح رستوران ما بررسی کنید.

 

 

تفکیک هزینه های راه اندازی کافه

 

برای کمک به برنامه ریزی و مدیریت بودجه خود، این چک لیست را دنبال کنید.

 1. آب و برق

هزینه های آب و برق کافه به اندازه و مکان بستگی دارد. زمانی که اجاره یک کافه مستقر را در اختیار می‌گیرید یا فضای جدیدی را اجاره می‌کنید، قبل از امضا کردن، به سابقه خدمات مستاجر قبلی نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که بدهی‌های باقی‌مانده ملک را نمی‌پذیرید و ایده‌ای در مورد میزان بودجه دریافت کنید.

طبق یک مطالعه NationalGrid، هزینه تاسیسات رستوران به طور متوسط ۳.۷۵ دلار در هر فوت مربع سالانه است (۲.۹۰ دلار برای برق و ۰.۹۰ دلار برای گاز طبیعی.) برای کافه های کوچکتر و سایر موسسات خدمات سریع، هزینه های برق سالانه می تواند کمی کمتر باشد. از همتایان خود در صنعت کافه بخواهید که ایده خوبی از آنچه مردم در منطقه شما پرداخت می کنند به دست آورند.

 

 1. مکان

از آنجایی که نیروی کار مدرن به سازگاری با کار انعطاف‌پذیر ادامه می‌دهد، کارمندان بیشتری به دنبال کافه‌ای مناسب برای استفاده به عنوان فضای کاری در روزهایی هستند که نیازی به حضور در دفتر ندارند.

 

موفقیت کافه شما ممکن است به این بستگی دارد که چگونه یک مکان را انتخاب کرده اید. می‌خواهید مکانی با ترافیک زیاد پیدا کنید. این معمولاً به معنای نزدیکی به محله های پرجمعیت، نزدیکی به حمل و نقل عمومی یا بزرگراه ها، یا نزدیکی ساختمان های اداری و پارک های اداری است.

 

البته، در اینجا هزینه ها به طور قابل توجهی متفاوت خواهد بود، بنابراین با یک نماینده املاک تجاری محلی مورد اعتماد کار کنید تا مطمئن شوید که معامله خوبی در یک مکان عالی دریافت می کنید.

 1. طراحی داخلی

طراحی داخلی و چیدمان کافه شما بر برند و فضای آن تأثیر می گذارد.چه نوع افرادی را به عنوان مشتر

ی جذب کنید؟ کانسپت و چشم انداز کافه خود را مشخص کنید، سپس سبک طراحی داخلی را تعیین کنید.

 

بسته به تعداد پروژه های طراحی مجدد که باید انجام دهید ، هزینه های بازسازی طراحی داخلی رستوران از ۸۵ تا ۵۰۰ دلار در هر فوت مربع متغیر است.

 

 

 1. تجهیزات کافی شاپ

برای راه اندازی و راه اندازی کافه شما تجهیزات زیادی لازم است، اما این را به خاطر بسپارید – بیشتر تجهیزاتی که برای افتتاح یک کافه نیاز دارید، به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت عمل می کنند.

برخی از تجهیزات کافی مورد نیاز عبارتند از:

در بسیاری از موارد، قیمت متوسط بین این محدوده می‌تواند کیفیت عالی را با ارزش خوب به شما ارائه دهد، اما خریدهای مقایسه‌ای زیادی انجام دهید و قبل از خریدهای بزرگ، بدانید همتایان شما از چه چیزی استفاده می‌کنند. همچنین، تعمیر و نگهداری مورد نیاز هر قطعه از تجهیزات را در نظر بگیرید، و اگر سرمایه گذاری بزرگتر از قبل می تواند هزینه های تعمیر را کاهش دهد.

 

 

تجهیزات کامل تر در کتاب ….

 

 1. هزینه های قبل از افتتاح

قبل از ادامه، آنچه را که هنوز باید قبل از روز افتتاحیه انجام دهید، بررسی کنید. همه این وظایف:آموزش کارکنان، ایجاد استراتژی بازاریابی شما، دریافت مجوزهای لازم، پرداخت خدماتی که قبل از باز کردن مورد نیاز است – هزینه های قبل از افتتاح محسوب می شوند.

 

بسته به اندازه و شکل کافه ای که باز می کنید، هزینه های قبل از افتتاح رستوران می تواند از ۲۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ دلار متغیر باشد.

 

 

 1. بازاریابی، برندسازی و روابط عمومی

استراتژی بازاریابی که برای کافه خود ایجاد می کنید در درجه اول به رابطه فعلی کافه شما با جامعه بستگی دارد. به عنوان مثال، ساختن یک کافه جدید با نام تجاری به تلاش بازاریابی اختصاصی تری برای جلب مشتری

نیاز دارد تا زمانی که اجاره یک کافه با نام فعلی را به عهده بگیرید.

 

به عنوان یک قانون کلی، بودجه بازاریابی کافه شما باید بین ۳ تا ۶ درصد از فروش شما باشد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

 • توسعه هویت برند واضح
 • ایجاد کالاهای مارک دار
 • اجرای کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات دیجیتال پولی
 • ایجاد یک وب سایت
 • بازاریابی ایمیلی

 

منبع نماد

راهنمای بازاریابی رسانه های اجتماعی رستوران

بیاموزید که چگونه حضور خود را در رسانه های اجتماعی بهینه کنید تا برند خود را به نمایش بگذارید، داستان خود را بگویید، مشتریان جدید جذب کنید.

 

 

 1. سرمایه راه اندازی کافه و وام

سرمایه راه اندازی رستوران مورد نیاز برای افتتاح یک کافه شامل:

 

 • هزینه های افتتاحیه
 • حداقل شش ماه هزینه های عملیاتی

 

 1. طراحی بیرونی

طراحی بیرونی کافه یک هدف دوگانه را دنبال می‌کند: جذب مشتریان از خارج از خیابان و ارائه گزینه‌های صندلی بیرونی برای آنها که به اندازه گزینه‌های صندلی داخلی شما راحت هستند.

 

اگر محل کافه شما دارای فضای بیرونی است، ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار برای نیازهای طراحی بیرونی خود اختصاص دهید، از جمله:

 

 • مبلمان پاسیو
 • تابلو و دکور
 • روشنایی ضد آب و هوا
 • محوطه سازی

 

 1. هزینه های سازمانی و توسعه

باز کردن یک کافه مستلزم آن است که مجموعه ای از هزینه های توسعه مانند دریافت تمام مجوزهای رستوران لازم را دنبال کنید. بسته به خدمات دقیقی که کافه شما ارائه می دهید، مجوزهایی که ممکن است نیاز داشته باشید عبارتند از:

 

مجوز کسب و کار-گواهینامه اشتغال-مجوز خدمات غذا-مجوز فروش مجدد

 

 

 1. خدمات حرفه ای

مدیریت همه آن مجوزها و مجوزها می تواند به سرعت از کنترل خارج شود. خوشبختانه، کارشناسانی مانند حسابداران، وکلا، متخصصان بازاریابی و غیره وجود دارند که به شما در پیش‌گشایی و باز کردن کافه‌تان کمک می‌کنند.

 

هزینه های خدمات حرفه ای بسته به نیازها و ارتباطات خاص شما به شدت متغیر است. به طور متوسط، رستوران ها تا ۵۰۰۰۰ دلار برای خدمات حرفه ای در حین افتتاح هزینه می کنند.

 1. فناوری و نقطه فروش

هر روز که می گذرد، صنعت رستوران داری یک گام بزرگ دیگر به سمت آینده برمی دارد، به لطف تکامل مداوم فناوری رستوران. پیاده سازی آخرین فناوری در کافه خود به شما این امکان را می دهد که با شروع سیستم POS خود، بهترین و مدرن ترین خدمات ممکن را به مشتریان خود ارائه دهید. یک سیستم POS را انتخاب کنید که به شما کمک کند سفارش آنلاین ارائه دهید.مشتریان این روزها دوست دارند از قبل سفارش دهند.

 1. هزینه غذا

دو راه برای بودجه بندی هزینه های غذای کافه وجود دارد: ماهانه یا بر اساس درصد درآمد. با فرض اینکه شما با موجودی کاملاً ذخیره شده کار می کنید و اختلالات زنجیره تامین باعث ایجاد مشکل در برنامه های شما نشده است، میانگین هزینه های ماهانه غذا از ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار متغیر است و نسبت هزینه مواد غذایی سودآور ۲۸ تا ۳۵ درصد درآمد است.

 

 1. کارکنان و مدیریت

بعد از افتتاحیه حقوق و دستمزد در کنار هزینه های استخدام و آموزش کارکنان به هزینه های راه اندازی شما اضافه می شود. در حالی که مشغول شکل دادن به تیم داخلی خود هستید، ممکن است بخواهید نقش های دیگری مانند بازاریابی، طراحی یا دفترداری را اضافه کنید.

به طور کلی، انتظار می رود ۳۰٪ از کل درآمد را صرف هزینه های نیروی کار رستوران کنید.

پس یک طرح جامع کسب و کار کافه ایجاد کنید، تجهیزات کافی کافه را کشف کنید و به بودجه راه اندازی خود پایبند باشید، و در کمترین زمان اولین فنجان خود را سرو خواهید کرد.

 

 

 

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش آشپزی خود را تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *