طرز تهیه و دستور پخت, کیک و شیرینی

طرز تهیه کیک با قالب سیلیکونی

پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

چگونه یک کیک عالی با قالب سیلیکونی بپزیم؟ با افزایش تعداد اینفلوئنسرهای مجازی، قالب های سیلیکونی به یک ابزار مورد نیاز برای هر نانوای خانگی و حرفه ای تبدیل شده است. یک قالب سیلیکونی می تواند بهترین دوست شما شود و او را دوست خواهید داشت، اگر بدانید چگونه با آنها درست رفتار کنید. آنها در اشکال و رنگ های مختلف می آیند. قالب های سیلیکونی به طور طبیعی نچسب و انعطاف پذیر هستند و با رنگ های روشن زیبا و دلربایی که دارند، مورد توجه بسیاری قرار می گیرند. برای طرز تهیه کیک با قالب سیلیکونی، مقاله زیر را تا آخر دنبال کنید.

نظرات زیادی در مورد ابزار قالب گیری کیک وجود دارد، اما همه می خواهند حداقل یک بار آنها را امتحان کنند. اگر شما نیز به قالب های جدید علاقه مند هستید، در اینجا نکاتی در مورد طرز تهیه کیک با قالب سیلیکونی آورده شده است.

کارایی قالب سیلیکونی:

برخلاف قالب‌های فلزی سنتی، برخی از قالب‌های سیلیکونی موجود را می‌توان بدون اینکه ابتدا آنها را چرب کرد، استفاده کرد. با این حال، همیشه توصیه می شود برای بهترین نتیجه ابتدا آنها را چرب کنید. نتایج گاهی اوقات ممکن است بسته به نوع مخلوط کیک خاص متفاوت باشد. مطمئناً استفاده از آنها آسان است و به راحتی تمیز می شوند.

لذا با توجه به دستورالعمل استفاده از یک قالب سیلیکونی خاص، می توانید قسمت گریس را انتخاب نمایید. برای این منظور می توانید از کره یا روغن استفاده کنید. پس از آن، فقط مایه کیک را در قالب بریزید و آن را در فر قرار دهید. روند تقریباً یکسان است. فقط دردسرها کاهش می یابد قالب های سیلیکونی در حین خارج کردن کیک ها،دچار چسبیدن یا پارگی نمی شوند.

نکات قابل توجه در طرز تهیه کیک با قالب سیلیکونی

تنها نقطه ضعف نگرانی از ریختن است. برخی از محصولات اصلاح شده در بازار هنگام قرار دادن آنها در فر نیز از ریختن آنها جلوگیری می کنند. با این حال، بسیاری از آنها می توانند به خوبی عمل نکنند. خمیر را در حالی که روی پیشخوان قرار داشت در قالب ریختید و سپس سعی کردید آن را به فر منتقل کنید. ترفند این است که قبل از پر کردن، قالب خود را روی یک صفحه پخت و پز قدیمی قرار دهید. وقتی زمان پخت فرا رسید، کل ورقه پخت را با قالب ها به فر منتقل کنید.

حالا که آنها را در فر گذاشته و با دقت و با رعایت مشخصات دما پخته اید، کیک های شما آماده هستند تا از قالب خارج شوند. یک دقیقه بیشتر صبر کنید تا خنک شود. به نظر می رسد سیلیکون خیلی سریعتر از قالب های فلزی خنک می شود. این کار بیرون کشیدن کیک شما را بسیار راحت تر می کند.

چگونه از قالب سیلیکونی نگهداری کنیم؟

مطمئن شوید که قالب های کیک را به درستی تمیز می کنید، قالب های سیلیکونی بسیار راحت تمیز می شوند. اما، آنها باید همیشه تمیز بمانند. از آنجایی که از کاغذ روغنی استفاده نمی کنید، تمیز کردن صحیح آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است. ذرات غذای باقی مانده و گیر کرده، فقط باعث می شود که خوراکی های پخته شده جدیدتان بیشتر بچسبند. برای رفع این مشکل بهتر است بدانید که قالب های کیک سیلیکونی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند.

پس از تمیز کردن قالب ها، آنها را نیز با احتیاط خاصی نگهداری کنید. برای حفظ بهداشت و طول عمر، محصولات سیلیکونی شما باید در یک سطل پلاستیکی بسته بندی یا نگهداری شوند. قالب ها معمولاً تحت شرایط عادی دچار کشیدگی نمی شوند. آنها به راحتی نمی شکنند، اما اگر به درستی نگهداری نشوند، می توانند تغییر شکل دهند. بنابراین هرگز چیزی را روی آنها قرار ندهید که ممکن است آنها را سنگین کند و قالب را تغییر شکل دهد.

استفاده چندگانه از قالب های سیلیکونی:

قالب هایکیک سیلیکونی ابزارهایی هستند که به راحتی می توان گفت این ابزار آشپزی معجزه علم است. از همان قالب هایی که برای کیک استفاده می کنید می توانید برای فوندانت، شکر، آب نبات، شکلات، کره، نعناع پنیر خامه ای و همچنین رزین، موم، خاک رس، خاک رس پلیمری، صابون، چینی سرد استفاده کنید. اما همیشه توصیه می شود قالب های خوراکی و غیرخوراکی را جدا نگه دارید.

طرز تهیه کیک با قالب سیلیکونی

هنگامی که قالب های سیلیکونی برای اولین بار به صحنه آمدند، پخت برای همیشه به بهترین شکل ممکن تغییر کرد . با توجه به تغییرات شکل گرفته و انجام نظرسنجی، اکثر مردم موافق هستند که قالب‌های سیلیکونی، روش های پخت را تغییر داده اند.

خبر خوب این است که کار کردن با قالب‌های پخت سیلیکونی بسیار راحت است، لذا برای استفاده از آن‌ها نیازی به ابزار یا دانش فانتزی نخواهید داشت. در واقع، ارگ این آموزش را یک سفر بپنداریم، سفر ما از طریق یادگیری استفاده از قالب‌های سیلیکونی برای پخت، تقریباً به عنوان یک قطار واقعی در یک منظره دوست‌داشتنی لذت‌بخش خواهد بود.

نحوه استفاده از قالب های پخت سیلیکونی

استفاده از قالب های سیلیکونی هنگام پخت بسیار آسان است. این به این دلیل است که آنها بسیار انعطاف‌پذیر هستند تا خوراکی‌ها را بیرون بیاورند و نسبتاً نچسب هستند، بنابراین لازم نیست نگران چسبیدن کیک یا غذای پخته‌شده به تابه باشید.

مرحله ۱

با یک قالب سیلیکونی تمیز شروع کنید

چه از سیلیکون استفاده کنید یا نه، ضروری است که با یک ظرف تمیز شروع کنید. بنابراین شما نمی خواهید اجازه دهید که خرده های باقی مانده و ریزه های حاصل از پخت قبلی شما به خوراکی های تازه پخته شده بچسبد.

اطمینان حاصل کنید که قالب پخت سیلیکونی ۱۰۰٪ تمیز و آماده برای عمل است.

مرحله ۲

قالب سیلیکونی را چرب کنید

قالب های پخت سیلیکونی نچسب هستند. اما این بدان معنا نیست که آنها هر بار به طور کامل کار خواهند کرد . آنها همچنین می توانند پس از چندین بار استفاده، به خصوص اگر در ماشین ظرفشویی شسته شوند، قدرت نچسبی کمتری داشته باشند.

مرحله ۳

روی یک ورقه پخت قرار دهید، سپس خمیر را بریزید

اگر از قالب های پخت سیلیکونی استفاده می کنید، به شدت توصیه می کنم قالب را روی یک ورقه پخت قرار دهید . ببینید، یکی از نکات فروش سیلیکون نیز یکی از معایب آن است: انعطاف پذیری. اگر خمیر را در قالب سیلیکونی بریزید و سعی کنید آن را بردارید – به خصوص از یک طرف – خمیر را از دست خواهید داد. به قالب و خمیر خود کمی ثبات بدهید و آن را روی یک ورقه پخت قرار دهید. این تاثیری در نتیجه نهایی نخواهد داشت.

مرحله ۴

طبق معمول بپزید

قالب‌های پخت سیلیکونی تقریباً همیشه به اندازه هر نوع ظرف دیگری زمان می‌برد. با این حال، نیازی به تنظیم زمان پخت ندارید. اگر لازم است کمی زمان پخت اضافه کنید، اشکالی ندارد. سیلیکون یک عایق حرارت عالی است و گرمایش یکنواخت و ثابت را برای خوراکی‌های شما فراهم می‌کند، بنابراین نباید خیلی نگران باشید.

مرحله ۵

لذت ببرید!

وقتی پخت تمام شد، قالب سیلیکونی را از فر بیرون بیاورید و بگذارید خنک شود. قبل از سرد شدن، سعی نکنید آن را بردارید. در غیر این صورت، خاصیت «نچسب» قالب سیلیکونی شما به خوبی کار نخواهد کرد.

مرحله ۶

آن را کاملاً تمیز کنید

چه پختن کباب گوشت خوک و چه پختن پای، یکی از بخش‌های ضروری ایجاد هر دستور پخت، تمیز کردن آن است. در واقع، من “تمیز کردن” را بخشی از فرآیند پخت خود می دانم. به هر حال چه کسی می خواهد با خاک و کثیفی باقی مانده از غذای قبلی، آشپزی کند؟ با در نظر گرفتن این موضوع، تمیز کردن قالب پخت سیلیکونی در زمانی که استفاده از آن تمام شد، بسیار مهم است .

من ترجیح می دهم قالب های پخت سیلیکونی خود را با صابون، آب و یک اسفنج تمیز کنم. به این ترتیب می‌توانم به راحتی درون شکاف‌ها را تمیز کنم و از هرگونه کثیفی که ممکن است باقی مانده باشد مراقبت کنم. سپس آن را داخل ماشین ظرفشویی می اندازم. برای کثیفی های زیاد، کمی جوش شیرین اضافه می کنم.

سوالات متداول درباره طرز تهیه کیک با قالب سیلیکونی

استفاده از قالب های پخت سیلیکونی آسان است و تفاوت چندانی با استفاده از هر تابه دیگری ندارد. اگر می خواهید به یادگیری در مورد این موضوع ادامه دهید، در اینجا چند سوال متداول وجود دارد که ممکن است بخواهید درباره آنها بدانید!

آیا هنگام پخت قالب های سیلیکونی را چرب می کنید؟

هنگام پخت می توانید قالب های سیلیکونی را چرب کنید تا محافظت بیشتری در برابر چسبندگی ایجاد کنید. همچنین می توانید با یک کره یا مقداری روغن، ظرف را به خوبی چرب کنید. در هر صورت، عملکرد نچسب سیلیکون را با افزودن یک مانع اضافی از عناصر نچسب بهبود خواهید داد.

آیا ظروف نان سیلیکونی را مستقیماً روی توری فر قرار می دهید؟

اشکالی ندارد که ظروف پخت سیلیکونی را مستقیماً روی توری فر قرار دهید، اما من آن را توصیه نمی کنم. باز هم، سیلیکون بسیار منعطف است و احتمالاً با قرار دادن آن در داخل و خارج از فر مشکل خواهید داشت. به جای اینکه خود را نگران کنید، سیلیکون را روی یک ورقه پخت قرار دهید تا پایداری داشته باشد.

چگونه یک کیک را از قالب سیلیکونی بیرون بیاوریم؟

می‌توانید کیک را بدون مشکل از قالب سیلیکونی بیرون بیاورید، به خصوص اگر آن را چرب کنید و اجازه دهید کاملاً خنک شود. اگر هنوز مشکل دارید، یک چنگال، چاقو یا وسیله دیگری را دور لبه کیک و سیلیکون بکشید تا به بیرون آمدن آن کمک کند.

نکات پایانی

پخت با قالب سیلیکونی روش پخت کیک را تغییر می دهد و می تواند به شما اجازه دهد تا به طور کلی با غذاهای چسبیده به کف ظرف، خداحافظی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از تمیز بودن آن مطمئن شوید، کمی آن را چرب کرده و غذا را داخلش بپزید. فراموش نکنید که وقتی کارتان تمام شد، آن را به طور کامل تمیز کنید!

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش آشپزی خود را تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *