طرز تهیه و دستور پخت, کیک و دسر

طرز تهیه پای سیب

طرز تهیه پای سیب
پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

پای سیب یک غذای کلاسیک آمریکایی است ، دسر خوشمزه ای است که با یک قاشق بستنی عالی می شود. در اینجا نحوه درست کردن دستور کامل پای سیب ما با استفاده از خمیر پای یخچالی آورده شده است.

طرز تهیه پای سیب

تجهیزات مورد نیاز برای تهیه پای سیب:

 • بشقاب پای شیشه ای ۲۳ سانتی متر
 • کاسه همزن بزرگ
 • کاغذ آلومینیوم

برای تهیه کراست:

میتوانید از خمیرهای آماده استفاده کنید یا به روش زیر عمل کنید که این دستور پخت به برای یک پای دو کراست یا دو پای تک کراست مناسب است.

مواد لازم برای تهیه پای سیب:

 • ۲ و نیم فنجان آرد همه منظوره
 • ۱ قاشق چایخوری نمک
 • ۱ قاشق چایخوری شکر
 • ۲ قالب کره سرد بدون نمک
 • ۱/۴ تا ۱/۲ فنجان آب یخ

دستور العمل ها:

مرحله ۱ : در غذاساز، آرد، نمک و شکر را با هم ترکیب کنید. پالس بزنید تا به خوبی ترکیب شود. کره را اضافه کنید؛ پالس بزنید تا مخلوط شبیه غذای درشت شود و فقط چند تکه کره به اندازه نخود باقی بماند.

مرحله ۲ : ۱/۴ فنجان آب یخ بپاشید. پالس بزنید تا خمیر شکننده شود اما وقتی با انگشت فشار می‌دهید به هم بچسبد (در صورت لزوم، ۱/۴ فنجان آب بیشتر، هر بار ۱ قاشق غذاخوری اضافه کنید). بیش از حد پالس نزنید.

مرحله ۳ : نیمی از خمیر را روی یک تکه پلاستیکی قرار دهید. خمیر را به صورت دیسکی به ضخامت ۳.۵ سانت فرم دهید. محکم در پلاستیک بپیچید. حداقل ۱ ساعت (و حداکثر ۳ روز) تا زمانی که سفت شود در یخچال قرار دهید. و برای باقیمانده خمیر نیز همین مراحل را تکرار کنید.

 

روش پخت پای سیب:

مرحله ۱: فر را با دمای ۲۲۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. ۱ کراست از پای را در بشقاب پای شیشه ای ۲۳ سانتی بدون روغن قرار دهید. محکم به پهلو و پایین فشار دهید.

طرز تهیه پای سیب

مرحله ۲: در یک کاسه بزرگ، مواد پرکننده (فیلینگ) را به آرامی مخلوط کرده و با قاشق در بشقاب پای خود که با کراست اول پوشانده شده است بریزید. کراست دوم را روی آن قرار دهید و اضافی آن را زیر لبه کراست پایینی بپیچید. لبه های دو کراست را به هم فشار دهید تا مهر و موم شوند و از انگشتان خود برای ایجاد یک لبه چین دار استفاده کنید. با یک چاقو روی کراست بالایی شکاف یا برش ایجاد کنید.

طرز تهیه پای سیب

مرحله ۳: ۴۰ تا ۴۵ دقیقه یا تا زمانی که سیب ها نرم شوند و پوسته آن قهوه ای طلایی شود، بپزید. بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اول پخت، لبه پوسته را با نوارهای فویل به عرض ۵ تا ۸ سانتیمتر بپوشانید تا از قهوه ای شدن بیش از حد جلوگیری شود.

طرز تهیه پای سیب

حداقل ۲ ساعت قبل از سرو روی قفسه خنک کننده خنک کنید.

بهترین سیب برای پای سیب چیست؟

آنهایی را انتخاب کنید که سفت و دارای تعادل طعم شیرین و ترش هستند.

چه سیب هایی برای پای سیب مناسب نیستند؟

فقط یک مورد،سیب قرمزی که کمی شیرین و فاقد ترشی است ، پوستی ترد و گوشتی پفکی و دانه‌دار دارد و در فر به یک آشغال نرم تبدیل می شوند.

طرز تهیه فیلینگ پای سیب خانگی:

مواد تشکیل دهنده:

 • ۶ فنجان سیب متوسط برش نازک و پوست کنده
 • ¾ فنجان شکر
 • ۲ قاشق غذاخوری آرد همه منظوره
 • ¾ قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده
 • ¼ قاشق چایخوری نمک
 • ⅛ قاشق چایخوری جوز هندی آسیاب شده
 • ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو

مرحله ۱: سیب ها را آماده کنید، ۶ سیب متوسط را پوست گرفته و نازک برش دهید تا ۶ فنجان به دست آید.

مرحله ۲: مواد را با هم ترکیب کنید، در یک کاسه بزرگ، همه مواد پرکننده به جز سیب و آب لیمو را با هم مخلوط کنید.

طرز تهیه پای سیب

مرحله ۳: خوب مخلوط کنید. آب لیمو و سیب را در مخلوط بریزید.

طرز تهیه پای سیب

● بسته به دستور غذا، باید پای سیب خود را بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه بپزید یا بپزید. وقتی پخت تمام شد، پوسته باید قهوه ای طلایی شود. بعد از اینکه پای سیب خود را از فر خارج کردید، اجازه دهید حدود دو ساعت قبل از سرو روی توری خنک کننده خنک شود.

● برای جلوگیری از قهوه ای شدن لبه های پخته شده پای خود، بعد از ۱۵ دقیقه اول پخت یا طبق دستور دستور، لبه های آن را با فویل بپوشانید، یک تکه فویل مربعی بزرگ که کل پای را بپوشاند، برش دهید، سپس یک سوراخ بزرگ در مرکز به همان عرض پای برش دهید. آن را بالای پای قرار دهید تا فقط لبه های آن توسط فویل پوشانده شود و مرکز آن باز بماند.

تزیین لبه ها برای کراست پای

سه راه بسیار ساده برای بالا بردن سطح ارائه خود با استفاده از روش های مختلف برای لبه های کراست پای شما وجود دارد.
۱) خمیر را با لبه تابه برش دهید و یک لبه ایستاده ایجاد کنید که ۱.۵ سانتیمتر روی لبه امتداد دارد. انگشت شست و اشاره خود را حدود ۳ سانتیمتر از هم در قسمت بیرونی لبه پوسته برجسته قرار دهید. با انگشت اشاره دیگر خود، شیرینی را به سمت بیرون فشار دهید تا یک لبه دلمه ای شکل بگیرد.

طرز تهیه پای سیب

۲) خمیر را حتی با لبه تابه کوتاه کنید و یک لبه ایستاده ایجاد کنید که ۱.۵ سانتیمتر از لبه امتداد دارد. کنار انگشت شست خود را با زاویه روی لبه شیرینی قرار دهید. با بند انگشت سبابه به سمت پایین و شست خود به داخل شیرینی فشار دهید.

طرز تهیه پای سیب

۳) یک چنگال را در آرد آغشته کنید، سپس چنگال را در لبه پوسته، رو به داخل، فشار دهید، بدون فشار دادن روی شیرینی. در حین دور زدن لبه ها، حلقه ها را بچرخانید.

طرز تهیه پای سیب

نحوه سرو پای سیب

شاید نام پای سیب apple pie à la mode (پای سیب که با یک قاشق بستنی سرو می شود) شنیده باشید. این یکی از محبوب ترین روش ها برای سرو پای سیب است و دلیل خوبی هم دارد! یک تکه پای سیب را برای چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید و روی آن را با بستنی بریزید یا کنار آن سرو کنید.
اگر بستنی ندارید، می‌توانید مقداری رویه بستنی کاراملی اضافه کنید یا گردو را روی آن بپاشید.

طرز تهیه پای سیب

چگونه پای سیب را بعد از پخت تازه نگه داریم؟

برای تازه نگه داشتن پای سیب، اجازه دهید تا دو ساعت بعد از پخت خنک شود. سپس کل پای را با پلاستیک یا فویل آلومینیومی بپوشانید و در دمای اتاق نگهداری کنید. پای سیب تا دو روز در دمای اتاق تازه می ماند. همچنین می توانید آن را به مدت دو روز دیگر در یخچال نگهداری کنید. وقتی آماده خوردن شدید، برش خود را برای چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید.

چگونه باقی مانده پای سیب را فریز کنیم؟

کیک های میوه به طرز شگفت انگیزی خوب یخ می زند. آنها را بدون درب در فریزر قرار دهید تا منجمد شوند، سپس آنها را در پلاستیک یا فویل بپیچید و دوباره در فریزر قرار دهید. پای سیب تا چهار ماه در فریزر باقی می ماند. وقتی آماده خوردن شدید، پای را به مدت یک ساعت در دمای اتاق ذوب کنید و سپس در فر با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت روی پایین ترین طبقه فر به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه یا تا زمانی که گرم شود گرم کنید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *