طرز تهیه و دستور پخت

طرز تهیه میلک شیک

طرز تهیه میلک شیک
پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

میلک شیک یک دسر غنی و خامه‌ای است که می‌توان آن را به عنوان یک دسر خنک به تنهایی یا در کنار غذا میل کرد. این مقاله به شما می آموزد که یک میلک شیک پایه شگفت انگیز درست کنید.

 • زمان آماده سازی: ۵-۹ دقیقه
 • زمان مخلوط کردن: ۱ دقیقه
 • زمان کل: ۱۰ دقیقه

مواد لازم برای تهیه میلک شیک:

 • ۳ پیمانه بستنی وانیلی (یا طعم دلخواه).
 • ۶۰ میلی لیتر شیر
 • شربت شکلات، توت فرنگی یا کارامل (اختیاری)
 • عصاره وانیل (اختیاری)
 • پودر مالت (اختیاری)
 • میوه منجمد (اختیاری)
 • ۳ عدد کوکی خرد شده (اختیاری)
 • ۱ نوار نبات، خرد شده به قطعات کوچک (اختیاری)

 

۱ . اجازه دهید بستنی چند دقیقه روی پیشخوان بماند تا نرم شود. دمای ایده آل برای بستنی ۷- درجه سانتیگراد است و فریزر شما احتمالاً آن را در حدود ۱۸- درجه سانتیگراد نگه می دارد. 

اگر بستنی خود را در زمانی که خیلی سرد و سفت است داخل مخلوط کن بریزید، ممکن است در نهایت شیر زیادی به آن اضافه کنید تا رقیق شود. شیر زیاد باعث روان شدن شیک شما می شود.

۲ . سه پیمانه بستنی را به مخلوط کن یا میلک شیک خود اضافه کنید. مخلوط کن میلک شیک بهترین گزینه است زیرا میلک شیک شما را به طور همزمان خرد کرده و هوادهی می کند. اما اگر آماده سرمایه گذاری برای تجهیزات حرفه ای نیستید، یک مخلوط کن معمولی آشپزخانه یا هم به خوبی کار خواهد کرد.

اگر هیچ یک از آن چیزها را ندارید، از یک کاسه بزرگ و یک لیسک برای زدن بستنی و شیر با هم استفاده کنید.

با شروع آماده سازی، لیوانی را که قصد دارید برای میلک شیک خود استفاده کنید در فریزر قرار دهید، تا زمانیکه میلک شیکتان آماده سرو شد، خوب و خنک می شود.

۳ . ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر، ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل، و هر گونه مواد اضافی را میتوانید به دلخواه در آن بریزید. هرگز یخ را به میلک شیک اضافه نکنید، زیرا شیک شما را آب می کند و طعم و کرم آن را رقیق می کند.

۴ . میلک شیک خود را حدود ۱ دقیقه با هم مخلوط کنید. اگر از مخلوط کن استفاده می کنید، فقط آن را روشن نکنید و متناوبا پالس بزنید و سپس با قاشق به صورت دستی مخلوط کنید. 

مهم نیست که از کدام روش مخلوط کردن استفاده می کنید (همزن، مخلوط کن، مخلوط کن حرفه ای میلک شیک)، باید مطمئن شوید که شیک شما غلیظ است. اگر قاشق را وارد کنید و سعی کنید آن را بیرون بیاورید، باید کمی مقاومت کند.

اگر شیک شما خیلی غلیظ به نظر می رسد، یک قطره شیر اضافه کنید.

 اگر به نظر می رسد شیک شما خیلی کم آب شده است، یک پیمانه یا نیم قاشق دیگر بستنی اضافه کنید و مخلوط کنید.

۵ . میلک شیک را در لیوان سرد خود بریزید. اگر میلک شیک قوام مناسبی دارد، از قاشق استفاده کنید تا آن را از مخلوط کن خارج کرده و داخل لیوان بریزید ولی اگر به راحتی بیرون بیاید، خیلی رقیق یا بیش از حد مخلوط شده است و باید بستنی بیشتری اضافه کنید.

میلک شیک را با یک سرنگ سالم خامه فرم گرفته و یک گیلاس ماراسکینو پر کنید. یا با مقدار کمی از مواد انتخابی خود تزئین کنید (مثل یک توت فرنگی تازه برای شیک توت فرنگی).

با قاشق و نی سرو کنید.

انتخاب مواد لازم:

۱ . بستنی با کیفیت بالا انتخاب کنید. به دنبال بستنی با چگالی بالا باشید. دو مارک بستنی هم اندازه (یک پیمانه، یک لیتر و غیره) انتخاب کنید و در هر دست یکی را نگه دارید. هر کدام که وزن بیشتری دارد، میلک شیک بهتری درست می کند.

بستنی‌هایی که سبک‌تر و پف‌تر هستند، هوای بیشتری دارند و وقتی میلک شیک را مخلوط می‌کنید، هوای بیشتری وارد می‌کنید و قوام غلیظ و خامه‌ای مد نظرتان را به دست نمی‌آورید.

۲ . شیر کامل و با کیفیت بالا را انتخاب کنید. زیرا شیک غلیظ تری درست می کند. اما اگر شیر بدون چربی، سویا یا آجیل را ترجیح می دهید، به یاد داشته باشید که این شیرها کمی رقیق‌تر هستند، بنابراین می‌توانید یا از شیر کمتری استفاده کنید یا بستنی بیشتری برای قوام اضافه کنید.

اگر می توانید، به دنبال یک شیر با کیفیت بالا و تولید محلی باشید. هر چه مواد با کیفیت تری را در میلک شیک خود استفاده کنید، میلک شیک بهتری خواهید داشت.

تنوع:

۱ . مالت شکلاتی درست کنید. ۳ پیمانه بستنی وانیلی، ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر و ۱۳۰ میلی لیتر پودر مالت را به مخلوط کن اضافه کنید.

به دنبال پودر مالت باشید، نه شیر مالت دار فوری یا طعم دهنده مالت مایع. پودر مالت اصیل ترین طعم را ارائه می دهد.

طرز تهیه میلک شیک

۲ . یک شیک شکلاتی درست کنید. ۳ پیمانه بستنی وانیلی، ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر، ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل و حدود ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شربت شکلات را به مخلوط کن اضافه کنید.

به دنبال سس شکلاتی با درصد کاکائو بالا برای بهترین طعم باشید.

طرز تهیه میلک شیک

۳ . یک شیک توت فرنگی درست کنید. از ۱ فنجان توت فرنگی پوست گرفته یا ۶۰ گرم شربت توت فرنگی، به اضافه ۳ پیمانه بستنی وانیلی، ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر و ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل استفاده کنید.

طرز تهیه میلک شیک

۴ . یک شیک با طعم کلوچه و خامه درست کنید. ۳ کوکی دلخواه (ابتدا آنها را کمی در دستتان خرد کنید) با ۳ پیمانه بستنی وانیلی، ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر، ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل در مخلوط کن بریزید.

طرز تهیه میلک شیک

۵ . با آب نبات مورد علاقه خود میلک شیک درست کنید. با ۳ پیمانه بستنی وانیلی، ۲ اونس (۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر) شیر، ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل، یک شیک پایه درست کنید. قبل از مخلوط کردن، یک مشت از آب نبات مورد علاقه خود یا یک نوار آب نبات برش داده شده به قطعات کوچک اضافه کنید.

طرز تهیه میلک شیک

۶ . یک چوب شور کاراملی و شیک چیپسی شکلاتی درست کنید. به دستور اولیه مالت شامل ۳ پیمانه بستنی وانیلی، ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر، ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل، کمی کارامل و یک مشت چوب شور و چیپس شکلات خرد شده اضافه کنید.

طرز تهیه میلک شیک

۷ . یک شیک پای کرم موز درست کنید. ۳ پیمانه بستنی وانیلی، ۱/۴ فنجان یا ۶۰ میلی لیتر شیر، ۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل، ۱ عدد موز و ۱/۲ بسته مخلوط پودینگ وانیلی را در مخلوط کن بریزید.

طرز تهیه میلک شیک

پرسش و پاسخ درباره طرز تهیه میلک شیک

چگونه میلک شیک شکلاتی درست کنم؟

می توانید آن را همانطور که در مقاله توضیح داده شده است، اما در عوض با بستنی شکلاتی درست کنید. می توانید آن را با بستنی وانیلی هم درست کنید و به جای آن مقداری شربت شکلات به آن اضافه کنید.

در هر وعده چه مقدار شکر استفاده کنم؟

قند را در بستنی بررسی کنید، شاید نصف تا یک قاشق چایخوری کافی باشد، به جای اضافه کردن شکر زیاد، از ادویه هایی مانند دارچین یا جوز هندی یا مقداری عصاره وانیل استفاده کنید.

این دستور چند میلک شیک درست می کند؟

فقط یکی.

چگونه لاکتوز را از شیر حذف کنیم؟

شیر جزء اصلی رژیم غذایی بسیاری از افراد است، به خصوص در مورد صبحانه. با این حال، اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، نوشیدن شیر می‌تواند منجر به برخی واکنش‌های بدنی ناخوشایند از جمله اسهال، حالت تهوع، گرفتگی عضلات و نفخ شود. خوشبختانه، با استفاده از لاکتاز برای تجزیه لاکتوز شیر و نوشیدن شیرهای جایگزین که حاوی لاکتوز نیستند، می‌توانید از شیر لذت ببرید و در عین حال اثرات عدم تحمل لاکتوز را کاهش دهید.

روش اول

استفاده از لاکتاز و پروبیوتیک ها برای تجزیه لاکتوز

طرز تهیه میلک شیک

قبل از نوشیدن آنزیم لاکتاز را به شیر اضافه کنید تا لاکتوز تجزیه شود. هنگامی که آنها به شیر گاو اضافه می شوند، آنزیم های لاکتاز، لاکتوز شیر را قبل از ورود به بدن شما تجزیه می کنند. آنزیم های لاکتاز را به شیر اضافه کنید و بگذارید ۲۴ ساعت در یخچال بماند تا میزان لاکتوز آن تا ۷۰ درصد کاهش یابد. به ازای هر پیمانه شیر، ۷ قطره لاکتاز اضافه کنید، مگر اینکه دستورالعمل بسته چیز دیگری بگوید.

 

 • شما می توانید آنزیم لاکتاز را در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های ویتامین خریداری کنید. برای بهترین نتیجه ، آنزیم های لاکتاز را به صورت قطره مایع خریداری کنید.

طرز تهیه میلک شیک

 

قرص لاکتاز را قبل از نوشیدن شیر مصرف کنید تا هضم آن آسان تر شود. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، بدن شما به اندازه کافی لاکتاز طبیعی برای تجزیه لاکتوز در هنگام نوشیدن آن تولید نمی کند. قرص ها را بلافاصله قبل از نوشیدن شیر مصرف کنید تا به بدن شما کمک کند لاکتوز را تجزیه کند و از علائم عدم تحمل لاکتوز جلوگیری کند.

 • بیشتر افراد قبل از نوشیدن شیر فقط باید ۱ تا ۲ قرص مصرف کنند. با این حال، اگر مطمئن نیستید که چه تعداد قرص باید مصرف کنید، به دستورالعمل های دوز روی بسته مکمل های خود مراجعه کنید.
 • اگرچه اکثر مردم در مصرف قرص لاکتاز مشکلی ندارند، اما در برخی افراد ممکن است باعث واکنش آلرژیک شوند. علائم این نوع واکنش شامل کهیر، مشکل در تنفس و سفتی در قفسه سینه است.
 • تحقیقات کافی در مورد اثرات مصرف لاکتاز انجام نشده است تا بدانیم چه تاثیری بر زنان باردار و شیرده دارد. اگر باردار هستید، از مصرف قرص لاکتاز خودداری کنید تا مطمئن باشید.

طرز تهیه میلک شیک

سعی کنید از مکمل های پروبیوتیک استفاده کنید که ممکن است به هضم لاکتوز کمک کند. برخی مطالعات نشان داده اند که برخی از مکمل های پروبیوتیک باکتری هایی را در روده شما تولید می کنند که به تجزیه لاکتوز کمک می کنند. هر روز ۱ دوز از یک پروبیوتیک تجاری مصرف کنید که به تجزیه لاکتوز کمک می کند تا علائم عدم تحمل لاکتوز را در طول زمان کاهش دهد.

 • بیشتر مکمل‌های پروبیوتیکی که به هضم لاکتوز کمک می‌کنند، این اطلاعات را در برچسب جلویی درج می‌کنند. با این حال، بهترین سویه های باکتری خاص که در پروبیوتیک شما وجود دارد، بیفیدوباکتریوم لانگوم، لاکتوباسیلوس رامنوسوس Rosell-11، و Lactobacillus acidophilus Rosell-52 هستند.

روش دوم

یافتن جایگزین برای شیر گاو:

طرز تهیه میلک شیک

 1. شیر بدون لاکتوز که قبلا لاکتوز آن حذف شده است بخرید که تمام یا بیشتر لاکتوز آن در طول فرآیند تولید حذف شده است. به علاوه، شیر بدون لاکتوز هنوز هم تمام ویتامین‌ها و مواد مغذی شیر معمولی را دارد، به این معنی که به همان اندازه سالم است.

توجه داشته باشید که شیر بدون لاکتوز و کاهش لاکتوز کمی گرانتر از شیر معمولی است. با این حال، بسته به مقدار شیری که می نوشید، احتمالاً در درازمدت ارزان تر از خرید آنزیم های لاکتاز از فروشگاه های ویتامین است.

طرز تهیه میلک شیک

 1. اگر متوجه شدید که روی شما تأثیری ندارد، شیر شکلات بنوشید. برخی از افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز دریافته اند که وقتی شیر شکلات می نوشند، هیچ یک از علائم مرتبط با نوشیدن شیر معمولی را تجربه نمی کنند. اگر عدم تحمل لاکتوز شما خیلی شدید نیست، شیر شکلات را امتحان کنید تا ببینید آیا در تحمل آن مشکل دارید یا خیر.

 

 • چند ایده متفاوت در مورد اینکه چرا شیر شکلات علائم کمتری از عدم تحمل لاکتوز ایجاد می کند وجود دارد. برخی از دانشمندان استدلال می کنند که کاکائو ممکن است فعالیت لاکتاز را در بدن تحریک کند، در حالی که برخی دیگر فکر می کنند ممکن است تعداد باکتری های تولید کننده گاز در روده بزرگ را کاهش دهد.
 • همه نمی توانند شیر شکلات را به همان اندازه تحمل کنند. ابتدا آن را در مقادیر کم امتحان کنید تا ببینید آیا بدن شما قبل از اینکه یک لیوان بلند را ببلعید به آن واکنش نشان می دهد یا خیر.

طرز تهیه میلک شیک

 

 1. برای داشتن شیر طبیعی بدون لاکتوز، شیر غیر لبنی را انتخاب کنید. شیر سویا، شیر برنج و انواع شیرهای تهیه شده از آجیل همگی به طور گسترده در فروشگاه های مواد غذایی و سوپرمارکت ها موجود هستند. اگرچه این محصولات غیر لبنی گران‌تر از شیر معمولی هستند، اما هنوز هم تمام مزایای تغذیه‌ای شیر معمولی را ارائه می‌کنند و به همان اندازه طعم خوبی دارند.
 • همچنین مشخص شده است که شیر سویا حاوی چربی اشباع کمتری نسبت به شیر گاو است و در کاهش سطح کلسترول «بد» در بدن بهتر است.

طرز تهیه میلک شیک

 

 1. اگر جایگزینی ندارید با غذا شیر بنوشید. هنگامی که شیر را با سایر غذاها مصرف می کنید، بدن شما آن را کندتر هضم می کند. این بدان معنی است که تا زمانی که لاکتوز به روده شما برسد، جایی که علائم عدم تحمل لاکتوز را ایجاد می کند، مقدار کمتری از آن باقی می ماند. مصرف شیر خود را به زمان غذا محدود کنید تا همچنان از مزایای نوشیدن آن بهره مند شوید و در عین حال علائم منفی خود را به حداقل برسانید.

 

طرز تهیه میلک شیک بدون بستنی

شما می توانید یک میلک شیک خوش طعم را با ترکیب چند ماده غذایی آماده کنید. برای کمک به غلیظ شدن شیک و اطمینان از سرد بودن آن، با اضافه کردن تکه های یخ به مخلوط کن شروع کنید. روی آن مقداری شیر بریزید و چند قاشق شکر اضافه کنید تا شیرین شود. در نهایت مقدار کمی عصاره وانیل اضافه کنید و آنقدر مخلوط کنید تا به قوام دلخواهتان برسد. اما شما همچنین می توانید این دستور العمل اصلی بدون بستنی را با افزودنی های دیگر امتحان کنید. یک قاشق پودر کاکائو به آن اضافه کنید تا یک میلک شیک شکلاتی شود، یا آن را با کمی عصاره نعنا به یک شیک نعناع با طراوت تبدیل کنید.

 

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *