طرز تهیه و دستور پخت

طرز تهیه موهیتو

طرز تهیه موهیتو
پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

این مقاله رازهای طرز تهیه موهیتو های عالی را به شما آموزش می دهد.نوشیدنی موهیتو به عنوان بهترین کولر تابستانی در نظر گرفته می شود، هنگامی که بر این ترکیب با طراوت از نعناع، لیموترش و شکر تسلط پیدا کردید، نوشیدنی مورد علاقه شما برای تمام دورهمی های تابستانی شما خواهد بود. چه به دستور غذای کلاسیک پایبند باشید و چه تصمیم بگیرید که طعم هایی مانند توت فرنگی تازه یا نارگیل را امتحان کنید.

موهیتو کلاسیک

       سرو: ۱

 • ۱-۲ قاشق چایخوری شکر ریز یا شربت ساده
 • ۸ برگ نعنا
 • آب ۱/۲ لیموترش
 • ۳ اونس (۸۸ میلی لیتر) رام سفید یا ۲ عدد جیگر
 • آب گاز دار
 • یخ

طرز تهیه موهیتو کلاسیک

۱.یک لیوان بلند و محکم پیدا کنید و  به خاطر داشته باشید که این نوشیدنی خنک را باید به مرور ،جرعه جرعه خورده شود.

۲.نعنا، ۲ قاشق چایخوری شکر و آبلیمو را به لیوان اضافه کنید. باید آنقدر آبلیمو داشته باشید که شکر را کاملا بپوشاند و خیس کند. از آنجایی که لیموها همگی مقدار یکسانی مایع را در خود ندارند، ممکن است ۱/۲ لیموترش کافی نباشد. از نصف باقی مانده آب بیشتری بفشارید.

طرز تهیه موهیتو

Hierba buena یا yerba buena گونه‌ای از نعناع است که در موهیتو سنتی کوبایی استفاده می‌شود، اما نعناع می‌تواند راحت‌تر پیدا شود. می توانید نعناع یا نعناع آناناسی را نیز امتحان کنید.

شکر گرانول فوق ریز شیرین کننده موهیتو است. دانه‌ها به باز شدن نعناع کمک می‌کنند، و شکر ریز در مایع بهتر از شکر درشت حل می‌شود.

می توانید به جای شکر گرانول از شربت ساده نیز استفاده کنید اینکار اطمینان حاصل می کند که پ شکر حل نشده ریزدانه ای در نوشیدنی شما وجود نخواهد داشت.

طرز تهیه موهیتو

۳.انتهای گرد یک مادلر را داخل لیوان فشار دهید و چند بار به آرامی بچرخانید. قبل از اینکه نعناع شروع به پاره شدن کند، زمانی که اتاق بوی نعناع می دهد، کارتان را متوقف کنید. شما نمی خواهید نعناع را پودر کنید – هدف از مخلوط کردن این است که روغن های موجود در برگ های نعناع را آزاد کنید، که فقط به کمی مچاله شدن نیاز دارد. اگر برگ های خود را خرد کنید، رگبرگ ها کلروفیل را آزاد می کنند و طعم موهیتو شما تلخ خواهد کرد.

ممکن است بخواهید نیمی از آب لیموترش را قاچ کرده و به نوشیدنی خود اضافه کنید تا مخلوط شود. پوست می تواند کمی طعم و پیچیدگی لیموترش را به نوشیدنی اضافه کند. مطمئن شوید که مغز (لایه سفید بین گوشت و پوست) را له نکنید – خیلی تلخ است.

در صورت نداشتن مادلر می توانید از پشت قاشق (ترجیحاً چوبی) یا از دسته وردنه استفاده کنید. مادلر ها باید از چوب بدون لاک ساخته شوند (بنابراین هیچ رزینی به نوشیدنی شما راه پیدا نمی کند) و یک طرف گرد و یک طرف دندانه دار باشد.

اگر از انواع نعناع hierba buena استفاده می کنید، مطمئن شوید که هیچ ساقه ای در نوشیدنی خود ندارید. در نعناع، عطر و طعم در برگها متمرکز می شود – ساقه ها فقط حاوی کلروفیل تلخ هستند و می توانند نوشیدنی شما را خراب کنند.

اگر از نعناع هیربا بوئنا استفاده می کنید، ساقه را هم در آن قرار دهید. طعم هیربا بوئنا از ساقه ها می آید و نسبت به سایر انواع نعناع مرکبات تر و گیاهی تر است.

طرز تهیه موهیتو

چهار تکه یخ اضافه کنید و کمی سودا به آن اضافه کنید. تکه های یخ به یخ خرد شده ترجیح داده می شوند – یخ خرد شده سریعتر آب می شود (که نوشیدنی شما را سردتر می کند) اما آب نوشیدنی شما را کم می کند.

طرز تهیه موهیتو

? موهیتو توت فرنگی

سرو: ۱

 • ۱ قاشق چایخوری شکر ریز یا شربت ساده
 • ۴-۶ برگ نعناع
 • ۴ توت فرنگی تازه پوست کنده شده، به چهار قسمت بریده شده است
 • آب ۱/۲ لیموترش
 • آب گاز دار
 • یخ

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

۱.نعنا، شکر، آبلیمو و توت فرنگی را به یک لیوان بلند و محکم اضافه کنید. استفاده از یک لیوان بلند با موهیتو توت فرنگی بسیار مهم است، زیرا توت فرنگی ها مقداری به کوکتل حجم می دهند. اطمینان حاصل کنید که نوشیدنی خود را به این ترتیب لایه لایه می کنید، بنابراین احتمال ریزش برگ های نعناع کمتر است.

اگر به بافت توت فرنگی های مخلوط علاقه ندارید، می توانید آنها را در مخلوط کن پوره کنید. کوکتل شما کمی نرم تر خواهد بود و حتی اگر بخواهید می توانید دانه های کوچک آن را صاف کنید.

اطمینان حاصل کنید که توت فرنگی ها پوست گرفته شده اند (ساقه ها برداشته شده اند).

در طرز تهیه موهیتو توت فرنگی، از آنجایی که توت فرنگی ها به طور طبیعی شیرین هستند، ممکن است بخواهید میزان شکر را کاهش دهید. (یک موهیتو کلاسیک از حدود دو قاشق چایخوری شکر استفاده می کند، این دستور آن را نصف می کند.)

طرز تهیه موهیتو

۲.مادلر را داخل لیوان فشار داده و بچرخانید. فقط مطمئن شوید که برگ‌های نعنا در کف لیوان قرار دارند تا پاره نشوند. آنقدر مخلوط کنید تا توت فرنگی ها له شوند و آب آن ها آزاد شود.

برای جلوگیری از انتشار کلروفیل تلخ از نعناع، فقط از برگ ها استفاده کنید و ساقه ها را دور بریزید. برگها را هنگام درهم ریختن تکه تکه نکنید، وقتی کارتان تمام شد باید مچاله شده به نظر برسند، نه اینکه پاره شود.

بافت شکر به آزاد شدن روغن های خوش طعم از نعناع کمک می کند. شکر روغن ها را به علاوه طعم توت فرنگی جذب می کند و کوکتل شما را خوشمزه تر می کند.

 1. تکه های یخ را اضافه کنید و روی آن سودا اضافه کنید. از تکه های یخ به اندازه کافی استفاده کنید تا حدود ۳/۴ لیوان را تا بالا پر کنید.

با یک توت فرنگی و شاخه نعنا تزئین کنید.

طرز تهیه موهیتو

? موهیتو نارگیل

وعده های غذایی: ۱

 • ۱-۲ قاشق چایخوری شکر یا شربت ساده
 • ۸ برگ نعنا
 • آب ۱/۲ لیموترش
 • ۱ اونس خامه نارگیل
 • ۳ اونس (۸۸ میلی لیتر) رام سفید یا ۲ عدد جیگر
 • آب گاز دار
 • یخ

 

طرز تهیه موهیتو نارگیل

۱.برگ های نعناع، ۲ قاشق چایخوری شکر، آبلیمو و (۳۰ میلی لیتر) خامه نارگیل در یک لیوان بلند و محکم. اطمینان حاصل کنید که قوطی خامه نارگیل را به خوبی تکان داده اید، زیرا در حالت نشستن در قوطی می تواند ته نشین شود.

شیر نارگیل و خامه نارگیل قابل تعویض نیستند، بنابراین سعی نکنید جایگزین کنید. شیر نارگیل بسیار رقیق است و ضخامت غنی خامه نارگیل را ندارد.

اگر فقط خامه نارگیل را به صورت پودر پیدا کردید، آن را با کمی آب مخلوط کنید تا غلیظ شود و قوام شیر تغلیظ شده را داشته باشد. قبل از اینکه آن را به نوشیدنی خود اضافه کنید آن را بچشید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی شیرین است.

طرز تهیه موهیتو

 1. انتهای گرد یک مادلر را داخل لیوان فشار دهید و به آرامی بچرخانید. وقتی اسانس ها آزاد شوند دست نگه دارید و مواظب باشید که خیلی محکم فشار ندهید. اگر برگ های نعناع خرد شود و رگه ها پاره شود، نوشیدنی شما تلخ می شود و طعم علف می دهد.

اگر مادلر ندارید، از پشت قاشق فلزی یا انتهای قاشق چوبی یا وردنه استفاده کنید.

اجازه دهید موادتان چند لحظه بعد از گلوله کردن بماند تا شکر بتواند نعنا و نارگیل را جذب کند.

 1. ۳/۴ لیوان را با یخ پر کنید و روی آن سودا بریزید. با یک شاخه نعناع، یک تکه لیموترش یا حتی کمی نارگیل خرد شده تزئین کنید.

طرز تهیه موهیتو

? ویرجین موهیتو

با این نوشیدنی که تضمین شده گرمای تابستان را کاهش می دهد، از ترکیب پیچیده و با طراوت نعناع، مرکبات و شکر لذت ببرید.

هم چنبن یک برداشت متفاوت از نوشیدنی را امتحان کنید که طعم های جدیدی را با آب میوه ها معرفی می کند.

سرو: ۱

 • برگ نعنا
 • ۱ قاشق چایخوری. قند
 • شربت ساده
 • ۳۰   میلی لیتر آبلیموی تازه
 • یخ خرد شده

روش اول

۱.به یک مادلر نیاز دارید.حل کردن نعنا بخشی ضروری از ساخت یک موهیتو خوب است. اگر مادلر ندارید، می توانید با قاشق چوبی یا حتی انتهای وردنه این کار را انجام دهید.

طرز تهیه موهیتو

 1. نعنا را در کف یک لیوان ضخیم و محکم قرار دهید که نشکند. می‌توانید شکر را نیز اضافه کنید، زیرا بافت خشن در واقع می‌تواند به این فرآیند کمک کند. اطمینان حاصل کنید که شیشه ای که استفاده می کنید نازک یا ظریف نباشد چون ممکن است در طول فرآیند بشکند.

مطمئن شوید که برگ ها را از ساقه جدا کرده اید، زیرا طعم تلخی به نوشیدنی می دهد.

طرز تهیه موهیتو

مادلر را به آرامی روی برگ های نعناع فشار دهید و چندین بار بچرخانید. شما نباید برگ ها را خرد کنید، زیرا این کار باعث آزاد شدن کلروفیل موجود در رگبرگ های برگ می شود. کلروفیل بسیار تلخ است و طعم موهیتو را ناخوشایند می کند. هنگامی که بوی نعناع به مشام می رسد، یا زمانی که برگ ها شروع به پاره شدن می کنند،کار را متوقف کنید. برگها باید کامل، مچاله شده و شاید با چند پارگی باقی بمانند. هدف این است که روغن‌های معطر و خوش طعم برگ‌ها را آزاد شود. مخلوط کردن برگ ها با شکر باعث می شود روغن ها به داخل شکر نفوذ کنند.

 روش دوم

۱.برگ های نعناع، ۱ قاشق چایخوری شکر و شربت ساده را در یک لیوان بلند و محکم مخلوط کنید.لیوان کوتاه باعث می شود نوشیدنی شما شلوغ به نظر برسد. موهیتو قرار است مقدار زیادی یخ و مایع داشته باشد هم چنین لیوان کوچک ممکن است نسبت نوشیدنی را نیز از بین ببرد.

طرز تهیه موهیتو

 1. یک لیموترش بزرگ یا متوسط را آب بگیرید.

 

 1. آب لیموترش تازه را با نعنا و شیرین کننده ها به لیوان اضافه کنید. اجازه دهید مواد برای چند دقیقه بماند تا طعم آنها با هم مخلوط شود و کمی هم بزنید. اگر آبلیموی شما در دمای اتاق باشد، ممکن است شکر شروع به حل شدن در مایع کند.

 

 1. لیوان خود را با یخ پر کنید،آب گاز دار را اضافه کنید و سرو کنید.

طرز تهیه موهیتو

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش آشپزی خود را تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *