خوراک و پیش غذا, طرز تهیه و دستور پخت

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

یک راه عالی برای شروع صبح آماده سازی صبحانه کلاسیک انگلیسی است، که معمولاً “فرای‌آپ” نامیده می‌شود! اجزای رایج این صبحانه محبوب شامل سوسیس، بیکن، لوبیا، گوجه فرنگی، نان تست، تخم مرغ و قهوه یا چای است. میتوانید قارچ، قلوه، کیپر، سیب زمینی یا حتی پودینگ سیاه(که در انگلستان رلیج است) را به صورت دلخواه به بشقاب خود اضافه کنید.
هر راهی را که برای چیدمان صبحانه انگلیسی خود انتخاب کردید، وقت بگذارید و بنشینید تا از ثمره کار خود لذت ببرید.

مواد تشکیل دهنده یک صبحانه کلاسیک انگلیسی:

  • ۱ قاشق چایخوری (۴.۹ میلی لیتر) روغن
  •  ۲ عدد سوسیس
  • ۲ تا ۳ برش بیکن
  • ۱/۴ فنجان (۴۰ گرم) لوبیا پخته شده
  • ۲ تا ۳ برش گوجه فرنگی یا ۱ تا ۲ گوجه فرنگی کوچک و کامل
  • ۱ عدد نان تست
  • ۲ عدد تخم مرغ
  • کره به میزان لازم
  • نوشیدنی دلخواه

(این مقادیر برای سرو یک وعده مناسب است)

?روش اول طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مرحله اول:

سوسیس ها را به مدت ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که پخته شوند بپزید. ۱ قاشق چایخوری (۴.۹ میلی لیتر) روغن را در یک تابه بزرگ روی حرارت ملایم گرم کنید. پس از داغ شدن روغن، ۲ عدد سوسیس را به تابه اضافه کنید. بعد از ۱۰ دقیقه حرارت را متوسط کرده و سوسیس ها را ۵ دقیقه دیگر بپزید. پس از تمام شدن، آنها را به کنار تابه فشار دهید تا گرم شوند.
اگر از سوسیس‌های نازک استفاده می‌کنید، پختن آن‌ها خیلی طول نمیکشد. با نصف کردن سوسیس می‌توانید پخته شدن آنها را بررسی کنید. اگر هنوز گوشت قرمز و خام داخل اجاق وجود دارد،باید چند دقیقه بیشتر روی اجاق بماند

طرز تهیه صبحانه انگلیسی
مرحله دوم:

بیکن را در همان تابه ای که سوسیس قرار داده شده سرخ کنید. ۲ تا ۳ برش بیکن را به تابه ای که از قبل داغ شده است اضافه کنید. آنها را به مدت ۲ دقیقه از هر طرف یا تا زمانی که به دلخواه ترد شوند، بپزید. وقتی آنها تمام شد، آنها را با سوسیس کنار ماهیتابه قرار دهید یا آنها را روی صفحه داغ قرار دهید.
زمان پخت طولانی تر، بیکن تردتر تولید می کند.
در این طرز تهیه صبحانه انگلیسی می‌توانید از هر نوعی که بیشتر دوست دارید استفاده کنید، حتی بیکن بوقلمون.

مرحله سوم:

۳.۳/۴ فنجان (۴۰ گرم) لوبیا پخته را روی اجاق گاز گرم کنید. لوبیاها را به تابه اضافه کنید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه یا تا زمانی که کاملا داغ شوند، بپزید. از کنسرو لوبیا برای صرفه جویی در زمان استفاده کنید یا از ابتدا لوبیا پخته شده خود را زودتر درست کنید. وقتی حبوبات داغ شدند، آن ها را به کنار تابه یا ظرف داغ منتقل کنید.
لوبیا بخشی بسیار رایج (و اغلب گفته می شود ضروری) از یک صبحانه کامل انگلیسی کلاسیک است. می توانید لوبیاها را به نان تست اضافه کنید، آنها را در کنار گوشت ها بخورید یا به تنهایی از آنها لذت ببرید. اگر لوبیا را دوست ندارید، مجبور نیستید آنها را اضافه کنید.

طرز تهیه صبحانه انگلیسیمرحله چهارم:

ورقه های گوجه فرنگی یا گوجه فرنگی کامل را کبابی کنید. اگر از گوجه فرنگی های کوچک و کامل استفاده می کنید، آنها را از طول نصف کنید. اگر از یک گوجه فرنگی بزرگ استفاده می کنید، برش های (۰.۶۴ سانتی متری) درست کنید. گوجه فرنگی ها را با نمک و فلفل بپاشید و روی تابه داغ قرار دهید. آنها را حدود ۲ دقیقه در هر طرف بپزید. گوجه‌فرنگی‌ها را به کناری فشار دهید یا بعد از تمام شدن آن‌ها را به یک بشقاب داغ اضافه کنید.
اسیدیته گوجه فرنگی بخش بسیار مهمی از طعم یک صبحانه انگلیسی است و چربی سایر مواد داخل ظرف را از بین میبرد.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مرحله پنجم:

یک تکه ضخیم نان را در کره یا باقی مانده چربی بیکن سرخ کنید. توستر را رها کنید و به جای آن یک تکه نان به ماهیتابه ای که گوشت، لوبیا و گوجه فرنگی را در آن پخته اید اضافه کنید و نان را سرخ کنید. اگر تابه کمی خشک است، ۱⁄۲ قاشق غذاخوری (۷.۴ میلی لیتر) کره نرم را به تابه اضافه کنید و بگذارید ذوب شود. نان را از هر طرف به مدت ۲ تا ۳ دقیقه یا تا زمانی که نان قهوه ای و برشته شود سرخ کنید. نان تست تمام شده را پس از اتمام کنار بگذارید.
احتمالاً فقط یک تکه نان سرخ شده می خواهید زیرا بسیار چرب است،گرچه در صورت تمایل می توانید بیشتر درست کنید.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مرحله ششم:

دو عدد تخم مرغ سرخ شده درست کنید تا به بشقاب خود اضافه کنید. بررسی کنید که حرارت تابه روی متوسط رو به بالا باشد. اگر تابه خشک است، ۱⁄۲ قاشق غذاخوری (۷.۴ میلی لیتر) کره به آن اضافه کنید. تخم مرغ ها را مستقیما در ماهیتابه بشکنید و به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بپزید. در حین پختن تخم‌مرغ‌ها، کره ذوب شده و روغن را روی آن‌ها با قاشق بریزید تا طعم‌دار شوند. وقتی سفیده تخم مرغ ها پخته شد، اما قبل از سفت شدن زرده ها، حرارت را خاموش کنید.

طرز تهیه صبحانه انگلیسیو در آخر:

غذای خود را در بشقاب بچینید و آن را در کنار قهوه یا چای داغ – به خصوص چای سیاه قوی – سرو کنید. یک بشقاب بردارید و سوسیس، بیکن، لوبیا، گوجه فرنگی، نان تست و تخم مرغ را به آن اضافه کنید. از سس کچاپ، سس تند یا هر چاشنی دیگری که دوست دارید نیز میتوانید استفاده کنید.

?روش دوم طرز تهیه صبحانه انگلیسی

بررسی جایگزین های صبحانه انگلیسی
طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مرحله اول:

مقداری پودینگ سیاه را سرخ کنید تا به بشقاب خود اضافه کنید. (۱.۳ سانتی متر) از پودینگ را برش دهید. برش ها را در تابه داغ به مدت ۲ دقیقه از هر طرف یا تا زمانی که قسمت بیرونی آن ترد شود سرخ کنید.
پودینگ سیاه از بلغور جو دوسر، چربی گوشت خوک و خون ساخته شده است. شما همچنین می توانید پودینگ سفید را تهیه کنید که فقط از بلغور جو دوسر و چربی گوشت خوک درست می شود. هر دو پودینگ دارای بافت دانه ای هستند و پودینگ سیاه معمولاً طعم مسی کمی دارد.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مرحله دوم:

یک قلوه سرخ شده را برای افزودن پروتئین به بشقاب خود اضافه کنید. چربی و غشای قلوه را جدا کرده و آنها را از طول نصف کنید و به تابه داغ خود اضافه کنید سپس به مدت ۱ تا ۲ دقیقه از هر طرف بپزید. زمانی اکار تمام میشود که قسمت‌های بیرونی کمی قهوه‌ای شده و داخل آن هنوز صورتی باشد.
اگر می خواهید دمای داخلی قلوه را بررسی کنید، پس از اتمام پخت آن باید در محدوده ۱۵۰ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت (۶۶ تا ۷۱ درجه سانتیگراد) باشد.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مرحله سوم:

اگر ماهی دوست دارید، ۲ تا ۳ کیپر (کیپر نام ماهی قزل آلای نر در فصل تخم ریزی است که صبحانه بریتانیایی اصیل شامل شاه ماهی است که از ماهی کیپرینگ استفاده می شود. این فرآیند شامل باز کردن، تمیز کردن، نمک زدن و دودی کردن – و سپس معمولاً کبابی، آب پز یا تفت دادن است.)
آن را در ماهیتابه خود بریزید. به اندازه کافی کره یا روغن را به تابه داغ اضافه کنید تا یک لایه نازک از مایع باقی بماند. ۲ تا ۳ کیپر را داخل ماهیتابه بریزید و ماهی را به مدت ۵ دقیقه در آن تفت دهید. کیپرهای پخته شده را با قاشق از مایع خارج کنیدو به‌ صورت کامل در کنار بشقاب خود سرو کنید.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

مرحله چهارم:

یک مشت قارچ اضافه کنید تا یک عنصر خوش طعم به بشقاب خود اضافه کرده باشید. ۴ تا ۵ قارچ را بردارید، هرگونه کثیفی را بشویید و به تابه داغ اضافه کنید. آنها را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه بپزید، سپس آنها را برگردانید و ۳ تا ۴ دقیقه دیگر بپزید.
قارچ ها را مرتب هم نزنید، زیرا این کار باعث می شود که آنها رطوبت بیشتری آزاد کنند و ممکن است آنها را خیس کند.

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

و در آخر:

یک ظرف سیب زمینی را برای افزودن یک عنصر نشاسته ای به صبحانه خود آماده کنید.سیب زمینی سرخ شده، پوره سیب زمینی، سیب زمینی رنده شده. می توانید هر سبکی از سیب زمینی را که دوست دارید به صبحانه خود اضافه کنید. سیب زمینی ها را یا در فر بپزید یا در تابه داغ سرخ کنید و نمک و فلفل بزنید.
سیب زمینی های باقی مانده برای سرخ کردن سریع و اضافه کردن به غذای شما عالی است.

๐ سوالات رایج درباره طرز تهیه صبحانه انگلیسی:

پودینگ سیاه چیست و چگونه پخته میشود؟

پودینگ سیاه نوعی سوسیس خونی است که ریشه در ایرلند و بریتانیا دارد و به عنوان غذای صبحانه و لذیذ در وعده های غذایی مقوی محبوب است. به طور سنتی، پودینگ سیاه از ترکیب خون و چربی حیوانات قصابی (معمولاً خوک) با جو و سایر غلات تهیه می شود. سپس مخلوط را چاشنی کرده و در یک محفظه سوسیس ضخیم پر می کنند. به دلیل قوام غیرمعمول و روش طبخ مزاج آن، بسیاری از مردم بر این باورند که تهیه پودینگ سیاه دشوار است. با این حال، بیشتر پودینگ‌های سیاه قبل از بسته‌بندی پخته شده‌اند و تنها در ۱۰ دقیقه حرارت داده می‌شوند.

روش های پخت بیکن چیست؟

میتوانید بیکن را در یک تابه با روش سنتی سرخ کنید. همچنین می توانید آن را در فر بپزید یا اگر عجله دارید از مایکروویو استفاده کنید.

▪ نکات:

هر منطقه نسخه مخصوص به خود را از یک صبحانه کامل انگلیسی دارد و هیچ روش اشتباهی برای چیدمان بشقاب شما وجود ندارد. خلاق باشید و ترکیب های مختلف گوشت و سبزیجات را امتحان کنید. تا زمانی که صبحانه مورد علاقه خود را پیدا کنید.
در صورت تمایل به جای نان سرخ شده، نان سوخاری سرو کنید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *