طرز تهیه و دستور پخت, نوشیدنی سرد

طرز تهیه شیک توت فرنگی

طرز تهیه شیک توت فرنگی
پیشنهاد ما به شما
کتاب غذای کودک از پیش تهیه شده۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال۲۳۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

یک میلک شیک توت فرنگی شیرین را می توان به عنوان یک نوشیدنی صبحانه سالم، برای یک میان وعده انرژی زا یا حتی به عنوان یک دسر سبک (تر) میل کرد. در اینجا ما دو روش متفاوت و خوشمزه برای تهیه میلک شیک توت فرنگی مورد علاقه خود را با شما به اشتراک می گذاریم – یک شیک کلاسیک تهیه شده با شیر، و یک نسخه گیاهی گیاهی ساخته شده با شیر بادام.

توت فرنگی ها یک ماده عالی برای استفاده در خوراکی های شیرین مورد علاقه شما هستند. آنها نه تنها برای پخت عالی هستند، بلکه برای گنجاندن آنها در غذاهای دیگر مانند سالاد میوه و بسیاری از دستور العمل های تابستانی بدون پخت بسیار عالی هستند. وقتی توت فرنگی فراوانی داریم اما وقت پختن نداریم ، این میلک شیک توت فرنگی بهترین راه برای استفاده از توت‌های تازه است.

شیک های میوه نه تنها خوشمزه هستند، بلکه به راحتی در ۱۰ دقیقه با تعداد انگشت شماری از مواد سالم و خوشمزه درست می شوند. به علاوه، می توانید این دستور میلک شیک توت فرنگی را مطابق با سلیقه خود سفارشی کنید. ما دستورالعمل های گام به گام برای تهیه یک شیک سنتی ساخته شده با شیر یا یک شیک توت فرنگی گیاهی که از شیر بادام یا جایگزین شیر گیاهی ترجیحی شما استفاده می کند، را برایتان آماده کرده ایم.
این میلک شیک با توت فرنگی را هم می توانید رقیق یا غلیظ، هر طور که دوست دارید تهیه کنید! این میلک شیک را میتوان در خانه بدون بستنی درست کرد و بنابراین این نوشیدنی قوام کمی رقیق دارد. اما تهیه این دستور با بستنی – لبنی یا گیاهی – برای یک غلیظ تر آسان تر است.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

توت فرنگی را آماده کنید.
ابتدا ۲۵۰ گرم (حدود ۲۲ تا ۲۵ کوچک تا متوسط) توت فرنگی تازه را بشورید و آبکشی کنید.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

برگ سبز را از توت فرنگی ها جدا کنید. سپس آن‌ها را به طور تقریبی خرد کنید.
توت فرنگی های خرد شده را به ظرف مخلوط کن اضافه کنید.
بسته به اینکه میل شیک توت فرنگی رقیق تر یا غلیظ تری می خواهید، ۲ تا ۲.۵ فنجان شیر سرد اضافه کنید. همچنین می توانید یک یا دو پیمانه بستنی وانیلی یا توت فرنگی اضافه کنید تا شیکی غلیظ تر و خامه ای تر داشته باشید.
شکر را به میزان لازم اضافه کنید. اگر توت فرنگی ها خیلی شیرین هستند یا از بستنی استفاده می کنید، نیازی به اضافه کردن شکر ندارید.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

میلک شیک را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

داخل دو لیوان بلند بریزید و شیک توت فرنگی را بلافاصله سرو کنید.

 

شیک توت فرنگی وگان

این نسخه شیک توت فرنگی از شیر بادام گیاهی خنک برای یک میلک شیک وگان خوشمزه استفاده می کند. در صورت تمایل می توانید آن را با شیر نارگیل یا بادام هندی نیز تهیه کنید.

ابتدا ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم توت فرنگی تازه (۲۲ تا ۲۵ توت) را پوست بگیرید و خرد کنید.
آنها را در یک فنجان مخلوط کن به همراه ۲.۵ فنجان شیر بادام، ½ قاشق چایخوری عصاره وانیل (یا پودر وانیل یا نصف یک دانه وانیل خرد شده) به اضافه ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری شکر خام یا پودر دمنوش یا شربت افرا اضافه کنید. همچنین می توانید یک پیمانه بستنی وانیلی یا توت فرنگی غیر لبنی را هنگام مخلوط کردن برای یک شیک گیاهی غلیظ اضافه کنید.
مخلوط کنید تا یکدست شود، در دو لیوان بلند بریزید. اگر دوست دارید، یک قاشق از بستنی گیاهی را در میلک شیک قرار دهید.
میلک شیک را با مقداری توت فرنگی یا آجیل خرد شده تزئین کنید. میلک شیک های را بلافاصله سرو کنید.

نکات مفید

توت فرنگی: در صورت امکان از توت فرنگی شیرین و رسیده استفاده کنید. این کار نیاز به افزودن هر گونه شیرین کننده اضافی را از بین می برد و بنابراین این دستور تهیه میلک شیک را به سالم تبدیل می کند.

شیک های غلیظ خامه ای: همچنین می توانید با استفاده از توت فرنگی یخ زده، شیک غلیظ تر و خامه ای تر درست کنید. توت فرنگی های تازه را با آبکشی، پوست کندن و قرار دادن روی ورقه پخت فریز کنید. سپس قبل از مخلوط کردن به مدت یک ساعت یا بیشتر در فریزر قرار دهید.

گزینه‌های طعم‌دهنده: هنگام مخلوط کردن، می‌توانید طعم‌های انتخابی خود را مانند عصاره وانیل، دارچین آسیاب شده، برگ نعناع، اسطوخودوس یا هل سبز آسیاب شده اضافه کنید.

بستنی شیک: برای یک میلک شیک غلیظ تر، دو تا سه پیمانه بستنی وانیلی یا توت فرنگی در حین مخلوط کردن اضافه کنید.
شیرین کننده ها: گنجاندن هر نوع شیرین کننده اختیاری است و توصیه می کنم فقط در صورتی که توت فرنگی شیرین نیست آن را اضافه کنید. شیرین کننده مورد علاقه خود را از جمله شکر گرانول، شربت افرا یا شکر نارگیل اضافه کنید.

*************************************************************

طرز تهیه میلک شیک بدون مخلوط کن: آیا هوس میلک شیک دارید اما دستگاه میلک شیک یا مخلوط کن در خانه ندارید؟ نگران نباش! می‌توانید به راحتی مواد خود را در یک کاسه بزرگ، لیوان یا حتی یک شیکر نوشیدنی با هم مخلوط کنید.

انتخاب مواد لازم:

  • شیر
  • بستنی
  • خامه فرم گرفته، اختیاری
  • اختیاری: طعم دهنده (پودر کاکائو، پودر شکلات و غیره)، میوه یا آب نبات.

روش اول:

۱. یک ظرف به اندازه کافی بزرگ که درب دارد یا یک شیکر نوشیدنی بردارید. بهتر است ظرفی درب دار برای تکان دادن و نگهداری میلک شیک باقی مانده انتخاب کنید. همچنین می توانید از یک شیشه درب دار بزرگ مانند بطری مخلوط کن استفاده کنید.
اگر چیزی شبیه شیک می خواهید، می توانید از شیکر نوشیدنی استفاده کنید.
توجه داشته باشید. اگر تصمیم دارید از یک بطری با همزن کروی برای کمک به مخلوط کردن مواد خود استفاده کنید، ابتدا هر پودری را با شیر در بطری مخلوط کنید. سپس بستنی خود را اضافه کنید.
۲. یک بستنی سبک میلک شیک شما را پف‌تر می‌کند، در حالی که بستنی غلیظ‌تر آن را خامه‌ ای تر می‌کند. با این حال، بستنی غلیظ تر برای مخلوط کردن سخت تر خواهد بود.
برای اینکه بستنی‌تان راحت‌تر مخلوط شود، بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در دمای اتاق بماند یا حدود ۲۰ ثانیه در مایکروویو گرم کنید.
همچنین می توانید به جای بستنی، ماست یخ زده یا شربت را جایگزین کنید.
بستنی خانگی را امتحان کنید، طعم فوق العاده ای دارد و مخلوط کردن آن آسان تر است.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

۳. شیر را اضافه کنید. شیر را در ظرف روی بستنی بریزید. با نسبت حدود سه قسمت بستنی به یک قسمت شیر.
هر چه شیر غلیظ تر باشد، میلک شیک شما خامه ای تر خواهد شد.
اگر پودری مانند پودر مالت یا پودر پروتئین اضافه می کنید، ابتدا آن را با شیر خود مخلوط کنید.
۴. اگر می خواهید میوه یا آب نبات را به میلک شیک خود اضافه کنید آن را قبل از افزودن به ظرف خود در یک کاسه یا با هاون له کنید. این کار ترکیب آن را با میلک شیک شما آسان تر می کند.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

له کنید و با قاشق هم بزنید. قبل از اینکه میلک شیک خود را تکان دهید تا بافت کف آلودی به دست آورید، یک قاشق بردارید و موادتان را به خوبی مخلوط کنید. با له کردن و هم زدن با قاشق مواد خود را به طور یکنواخت پخش کرده و بستنی را نرم می‌کنید.
درب شیشه یا شیکر خود را بگذارید و آن را تکان دهید. ظرف خود را خوب تکان دهید تا شیر، طعم دهنده و بستنی به آرامی با هم مخلوط شوند.ظرف خود را حدود ۱۵ ثانیه تکان دهید. اگر متوجه شدید که مخلوط شما هنوز خیلی جامد است، می توانید دوباره آن را تکرار کنید.

 

طرز تهیه شیک توت فرنگی
هنگامی که ظرف خود را تکان دادید، درب آن را بردارید، یک نی را بردارید و تست طعم را انجام دهید. اگر میلک شیک شما خیلی رقیق است، یک قاشق دیگر بستنی اضافه کنید. اگر خیلی غلیظ بود، کمی بیشتر شیر بریزید و دوباره تکان دهید.

روش دوم:

طرز تهیه شیک توت فرنگی
۱. از آنجایی که مخلوط کن برای هم زدن میلک شیک خود ندارید، به یک ظرف بزرگ نیاز دارید که می توانید از آن برای مخلوط کردن استفاده کنید و همه مواد را در آن هم بزنید.
یا می توانید از همزن برقی یا غذاساز استفاده کنید یک همزن دستی نیز به همان خوبی کار می کند.
۲.بستنی را اضافه کنید. اگر از ماست یخ زده یا شربت استفاده می کنید، لازم نیست اجازه دهید تا مدت زیادی بماند چون نرم تر می شود.اگر میوه یا تکه های آب نبات اضافه می کنید، مطمئن شوید که آن مواد را به تکه های کوچک برش داده یا له کرده اید.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

۳. شیر را به بستنی در ظرف خود اضافه کنید.قبل از مخلوط کردن شیر در کاسه، هر پودری را که میخواهید استفاده کنید را به شیر خود اضافه کنید. حل کردن هر پودری در شیر ابتدا آسانتر است.
۴. مواد خود را با هم مخلوط کنید. بسته به غلظتی که می خواهید، گزینه های مختلفی برای مخلوط کردن مواد با هم دارید. اگر به دنبال چیز کمی غلیظ تر هستید، می‌توانید از یک قاشق یا آسیاب استفاده کنید. اگر رقیق تر می خواهید ، سعی کنید مخلوط خود را با همزن دستی هم بزنید.
اگر همزن برقی دارید، می توانید مانند خمیر کیک، مواد خود را با هم مخلوط کنید.
۵. ببینید آیا بافت مناسبی دارد یا خیر. یک قاشق بردارید و تست طعم را انجام دهید تا تصمیم بگیرید که آیا از قوام آن راضی هستید یا خیر ، می توانید کمی شیر به آن اضافه کنید تا رقیق شود یا بستنی بیشتری اضافه کنید تا غلیظ تر شود.
۶. بهترین کار این است که فوراً تا جایی که می توانید از شیک خود در لیوان خود بریزید. به این ترتیب می‌توانید از میلک شیک خود لذت ببرید، بدون اینکه رقیق شود.
اگر می‌خواهید میلک شیک شما خیلی سرد باشد، لیوان خود را در فریزر نگهداری کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید.
در صورت تمایل میتوانید خامه فرم گرفته را روی آن بریزید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *