طرز تهیه و دستور پخت, کیک و دسر, کیک و شیرینی, منو کافه کتاب اصفهان

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی

چیز کیک ژاپنی
پیشنهاد ما به شما
کتاب شیرینی ژاپنی واگاشی۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال۹۹۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

چیز کیک ژاپنی طعم خاص و پنیری با بافت مرطوب و پنبه‌ای کیک سوفله دارد. که گویی ساخته شده در بهشت ​​است. شما طرفدار چه چیزکیک باشید یا خیر به هرحال ، قول می دهم این دسر رویایی یک سورپرایز شیرین برای شما و مهمانانتان باشد. ما طرز تهیه این کیک جادویی را به شما میگوییم. اما میتوانید بهترین نوع آماده و پخته شده آن را براحتی از بوک سی اف تهیه کنید. ضمنا میتوانیم به سراسر ایران ارسال کنیم.

کیک پنیر یا همان چیزکیک ژاپنی در خارج از ژاپن بسیار محبوب است. اگر فرصتی برای بازدید از ژاپن پیدا کردید، به شدت توصیه می کنم این کیک را زمانی که در حال کاوش در تمام غذاهای این کشور هستید امتحان کنید. اما به یاد داشته باشید، چیزی به نام “چیز کیک ژاپنی” در قنادی‌های ژاپن وجود ندارد. معمولاً ۳ نوع چیزکیک در ژاپن می بینید.

 • چیزکیک سوخته (ベイクドチーズケーキ)
 • چیزکیک کمیاب (レアチーズケーキ)
 • چیزکیک سوفله (スフレチーズケーキ)

چیزکیک پخته نوعی کیک پنیر معمولی است. تخم مرغ، پنیر خامه ای، خامه غلیظ، آرد دارد و در فر پخته می شود. برخی ممکن است پوسته بیسکویتی در قسمت پایینی داشته باشند و برخی نه.

چیزکیک کمیاب (چیزکیک یخچالی) یک چیزکیک بدون پخت در خارج از ژاپن است. پنیر خامه ای و خامه غلیظ را با ژلاتین یا آب لیمو مخلوط می کنیم، سپس روی پوسته بیسکویت ریخته و خنک می کنیم تا داخل یخچال سفت شود. در این دستور از تخم مرغ استفاده نمی شود. این نسخه اغلب با انواع توت ها یا انواع دیگر میوه ها سرو می شود.

کیک پنیر سوفله همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.  کیک پنیر سوفله در ژاپن منشا گرفته است و به طور گسترده ای به عنوان چیزکیک ژاپنی  یا چیزکیک پنبه ای ژاپنی در خارج از ژاپن شناخته می شود. سفیده های تخم مرغ را به مخلوط کیک اضافه کرده و در بن ماری (حمام آب) پخته می شود.

 • کره بدون نمک: زمانی که دستور پخت نیاز به کره بدون نمک دارد یا فقط به صورت “کره” نوشته می شود، به این معنی است که نمک لازم نیست. از آنجایی که پخت یک ماده شیمیایی است، من به شدت توصیه می کنم از کره بدون نمک استفاده کنید زیرا نمی دانیم در هر مارک کره نمک چقدر نمک اضافه می شود. به این فکر کنید: همیشه می توانید نمک کوشر را به کره اضافه کنید، اما نمی توانید آن را از کره نمک جدا کنید.
 • تخم مرغ: یک تخم مرغ بزرگ  حدود ۵۰ گرم بدون پوست (۵۶.۷ گرم با پوسته) است.
 • پنیر خامه ای: دو پنیر خامه ای اصل فیلادلفیا ۸ اونس بخرید. 
 • خامه ی سنگین: خامه ی سنگین یا خامه ی غلیظ غنی ترین نوع خامه ی مایع با محتوای چربی حداقل ۳۶ درصد است. شما همچنین می توانید  از خامه سبک تر و از شیر کامل در این دستور استفاده کنید.
 • شکر دانه ریز: اغلب در مورد شکر سؤالاتی دریافت می کنم که آیا می توانید از شکر جایگزین استفاده کنید یا مقدار شکر را کاهش دهید. راستش را بخواهید مطمئن نیستم. همانطور که قبلاً اشاره کردم، مقدار شکر روی پخت تأثیر می گذارد و توصیه من این است که قبل از تطبیق، ابتدا دستور العمل را دنبال کنید تا بدانید چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مؤثر نیست. من از شکر گرانول سفید معمولی برای پخت استفاده می کنم مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.
 • آرد کیک: ما از ترکیب آرد کیک کیک آرتور استفاده می کنم، اما اگر آرد کیک در دست ندارید، همیشه می توانید خودتان آن را درست کنید. تنها چیزی که نیاز دارید آرد همه منظوره و نشاسته ذرت است. برای بدست آوردن ۱ فنجان آرد کیک، یک فنجان آرد همه منظوره را بردارید، سپس ۲ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید و الک کنید تا مخلوط شوند.
 • لیمو: برای من، مهم است که آب لیمو را برای لطافت و پوست آن را برای عطر فوق‌العاده در نظر بگیریم. اگر «ترشی» را دوست ندارید، نگران نباشید. کیک مزه ترش نخواهد گرفت. 
 • مربای زردآلو: چیزکیک سوفله معمولی با مربای زردآلو پوشانده می شود. به میزان مناسبی لطافت و شیرینی و همچنین شفافیت روی کیک می دهد. من به شدت توصیه می کنم یک شیشه تهیه کنید 

این چیز کیک در بشقاب آبی سرو می شود.

چیز کیک ژاپنی طعم تند و خامه‌ای کیک پنبه‌ای با بافت مرطوب و پنبه‌ای سوفله دارد. 

چه شما یا مهمانان تعطیلاتتان طرفداران بزرگ چیزکیک باشید یا نه، قول می دهم این دسر رویایی یک سورپرایز شیرین باشد.

 

برای یادگیری بهترین طرز تهیه چیز کیک ژاپنی آماده شوید:

ابتدا بیایید به مواد و تجهیزاتی که برای درست کردن این چیزکیک شگفت انگیز نیاز دارید بپردازیم. من این بخش را برای یک نانوای مبتدی نوشتم. اگر اغلب پخت می کنید، لطفاً از این بخش صرف نظر کنید.

 

مواد مورد نیاز پخت چیز کیک ژاپنی:

 1. کره بدون نمک: زمانی که دستور پخت نیاز به کره بدون نمک دارد یا فقط به صورت “کره” نوشته می شود، به این معنی است که نمک لازم نیست. از آنجایی که پخت یک ماده شیمیایی است، من به شدت توصیه می کنم از کره بدون نمک استفاده کنید زیرا نمی دانیم در هر مارک کره نمک چقدر نمک اضافه می شود. به این فکر کنید: همیشه می توانید نمک کوشر را به کره اضافه کنید، اما نمی توانید آن را از کره نمک جدا کنید.
 2. تخم مرغ: یک تخم مرغ بزرگ آمریکایی حدود ۵۰ گرم بدون پوست (۵۶.۷ گرم با پوسته) است.
 3. پنیر خامه ای: دو پنیر خامه ای اصل فیلادلفیا ۸ اونس بخرید. جعبه به جای نوع ظرف گرد. شما به یک جعبه کامل (۸ اونس) و ۲.۵ اونس نیاز دارید. از جعبه دوم (در صورت نداشتن ترازوی آشپزخانه، اندازه گیری روی بسته وجود دارد).
 4. خامه ی سنگین: خامه ی سنگین یا خامه ی غلیظ غنی ترین نوع خامه ی مایع با محتوای چربی حداقل ۳۶ درصد است. شما همچنین می توانید سبک شوید و از شیر کامل در این دستور استفاده کنید.
 5. شکر دانه ریز: اغلب در مورد شکر سؤالاتی دریافت می کنم که آیا می توانید از شکر جایگزین استفاده کنید یا مقدار شکر را کاهش دهید. راستش را بخواهید مطمئن نیستم. همانطور که قبلاً اشاره کردم، مقدار شکر روی پخت تأثیر می گذارد و توصیه من این است که قبل از تطبیق، ابتدا دستور العمل را دنبال کنید تا بدانید چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مؤثر نیست. من از شکر گرانول سفید معمولی برای پخت استفاده می کنم مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.
 6. آرد کیک: من از ترکیب آرد کیک کیک آرتور استفاده می کنم، اما اگر آرد کیک در دست ندارید، همیشه می توانید خودتان آن را درست کنید. تنها چیزی که نیاز دارید آرد همه منظوره و نشاسته ذرت است. برای بدست آوردن ۱ فنجان آرد کیک، یک فنجان آرد همه منظوره را بردارید، ۲ قاشق غذاخوری را بردارید، سپس ۲ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید و الک کنید تا مخلوط شوند.
 7. لیمو: برای من، مهم است که آب لیمو را برای لطافت و پوست آن را برای عطر فوق‌العاده در نظر بگیریم. اگر «ترشی» را دوست ندارید، نگران نباشید. کیک مزه ترش نخواهد داشت. فقط یک اشاره کار را انجام می دهد.
 8. مربای زردآلو: چیزکیک سوفله معمولی با مربای زردآلو پوشانده می شود. به میزان مناسبی لطافت و شیرینی و همچنین شفافیت روی کیک می دهد. من به شدت توصیه می کنم یک شیشه تهیه کنید (مارک مورد علاقه من Bonne Maman است).

تجهیزات لازم برای تهیه چیزکیک ژاپنی:

قالب کیک: من از این قالب کیک ۹ اینچی با ارتفاع ۴ اینچ استفاده میکنم. اگر ارتفاع قالب کیک ۹ اینچی شما ۴ اینچ نیست، همچنان می توانید از آن با کاغذ روغنی برای حمایت از کیک در حال افزایش استفاده کنید. اگر قالب کیک کوچکتر یا بزرگتری دارید، لطفا مقدار مواد زیر را که من به عنوان یک تخم مرغ به عنوان واحد محاسبه استفاده کردم، تنظیم کنید.

 • ۱ تخم مرغ بزرگ (۵۰ گرم بدون پوست)
 • پنیر خامه ای ۵۰ گرم
 • ۱۰ گرم کره بدون نمک
 • ۳۳ گرم (۳۳ میلی لیتر) خامه فرم گرفته (اختیاری)
 • ۱۰ گرم شکر گرانول
 • ۱۳ گرم آرد کیک
 • ۱ قاشق چایخوری. آب لیمو + مقداری پوست
 • ۱۷ گرم شکر گرانول برای زدن سفیده تخم مرغ

من از یک قالب فنری برای چیز کیک سوفله ام استفاده می کردم و بیشتر اوقات مشکل نشتی آب نداشتم (از فویل آلومینیومی ۸ اینچی سنگین استفاده کردم برای ایمن کردن). اما فعلا با این قالب این کار را نمیکنم

کاغذ روغنی: باید ۳۰ اینچ کاغذ روغنی بیرون بیاورید. دورتا دور و کف قالب را با کاغذ بپوشانید.

کاسه همزن:  برای خمیر کیک به یک کاسه بزرگ همزن نیاز دارید و برای زدن سفیده تخم مرغ به یک کاسه بزرگ همزن نیاز دارید (یا اگر از همزن ایستاده استفاده می کنید).

صافی: الک کردن آرد کیک برای داشتن بافتی عالی بسیار مهم است. اگر می خواهید آرد کیک خود را درست کنید، داشتن یک الک بسیار مهم تر است. ما همچنین از آن برای صاف کردن خمیر کیک استفاده می کنیم تا بافت یکدست بهتری بدست آوریم.

همزن:  من از همزن استفاده می کنم (من این یکی را دوست دارم) به جای کاردک سیلیکونی که  سفیده تخم مرغ را به خمیر اضافه کنید.

همزن ایستاده یا همزن برقی: آیا تا به حال سفیده تخم مرغ را با دست زده اید؟ این یک تمرین واقعی برای بازوی شماست. می توانید از همزن دستی استفاده کنید اما، سطح سرعت شما ممکن است متفاوت باشد.

ورقه پخت بزرگ: برای نگهداری قالب کیک ۹ اینچی به همراه ۱ اینچ آب به یک ظرف مناسب در فر نیاز دارید. من از یک صفحه پخت بزرگ استفاده می کنم.

می‌دانم اگر قبلاً نپخته اید، آماده کردن آن بسیار زیاد است، اما اینها چیزهای بسیار ابتدایی هستند که به آنها نیاز دارید و از آنها استفاده زیادی خواهید کرد. و قطعا این چیزکیک را بیش از یک بار درست خواهید کرد! در ادامه در مورد تکنیک ها صحبت می کنیم.

 

۱۰ نکته مفید برای پخت چیزکیک ژاپنی

دستورالعمل این چیزکیک بسیار ساده و راحت است، اما به آسانی چیزکیک معمولی نیست. مشکلات رایج عبارتند از چروک شدن و ترک خوردن، که بیشتر به دلیل نوع هم زدن سفیده تخم مرغ یا دمای نامناسب فر ایجاد می شود.

 

۱. ابتدا همه چیز را اندازه بگیرید

ترکیبات-چیزکیک-ژاپنی

 قبل از شروع به تهیه چیز کیک باید همه مواد را اندازه بگیرید و همه چیز را آماده کنید.

زمان بسیار مهم است. شما نمی خواهید وضعیت عالی خمیر کیک و سفیده تخم مرغ را از دست بدهید فقط به این دلیل که فراموش کرده اید کاغذ روغنی را برای قالب کیک خود بپوشانید یا فر هنوز از قبل گرم نشده است.

 

۲. کاغذ روغنی را نواری درست کنید.

نوارهای کاغذ روغنی برای بیرون کشیدن چیزکیک از قالب کیک بعد از بیرون آمدن از فر است. به طور معمول شما فقط کیک را برمی گردانید و بیرون می آورید، اما برای کیکی با بافتی شبیه سوفله کار چندان آسانی نیست.

 

۳. داخل قالب را خوب چرب کنید.

داخل قالب کیک را چرب می کنیم تا کاغذ روغنی به خوبی به آن بچسبد. 

 

۴. از دیگ دوبل استفاده کنید.

دستور اصلی کیک پنیر ژاپنی، من همیشه پنیر خامه ای، زرده تخم مرغ، خامه غلیظ و شکر را در یک کاسه بزرگ بدون دیگ بخار مخلوط کرده ام و خوب عمل کرده است.

با این حال، من واقعاً این روش  دیگ بخار(بن ماری) را به یک دلیل ترجیح می دهم. لازم نیست قبل از تهیه کیک مواد فوق را به دمای محیط برسانید!

برای کسی مثل من که فراموش می کند یا در لحظه آخر برنامه ریزی می کند، این به نفع من است. معمولا فراموش می کنم مواد را زودتر از موعد از یخچال بیرون بیاورم و در نهایت زمان را تلف می کنم. اگر میتوانید مواد را در دمای اتاق برسانید آن را نادیده نگیرید. 

 

۵. از سفیده تخم مرغ سرد استفاده کنید.

در ژاپن وقتی سفیده تخم مرغ را هم می زنیم، همیشه از سفیده تخم مرغ سرد استفاده می کنیم (حتی کاسه را سرد کنید) تا بافتی تمیز به دست آوریم. هنگامی که در ایالات متحده شروع به پخت کردم، متوجه شدم که در دستور العمل های آمریکایی برای رسیدن به حداکثر حجم، سفیده تخم مرغ در دمای اتاق نیاز است. شاید ما به دنبال چیزهای مختلف باشیم؟ این به شما بستگی دارد که از سفیده تخم مرغ سرد یا دمای اتاق استفاده کنید.

“کرم تارتار” محصول رایجی در ژاپن نیست و ما از آن برای زدن سفیده تخم مرغ استفاده نمی کنیم. بنابراین اگر آن را در آشپزخانه خود ندارید، نگران نباشید (من هم از آن استفاده نمی کنم

 

۶. قله های متوسط نرم

مهم ترین (و می تواند ترسناک ترین) قسمت تهیه کیک پنیر ژاپنی باشد. سفیده تخم مرغ زده شده، حفره های هوای کوچکی  در ساختار کیک ایجاد می کند و کیک را مطبوع و پف دار می کند.

وقتی سفیده ها را می زنید ۳ مرحله دارد: نرم، سفت و سخت و برای این دستور به حالت های نرم/متوسط ​​نیاز داریم. وقتی همزن را وارونه می‌کنید، سفیده‌های تخم‌مرغ همچنان به کاسه همزن می‌چسبند و شکل خود را برای یک ثانیه حفظ می‌کنند ، سپس شروع به “شره کردن” می‌کنند. این بین مراحل نرم و متوسط ​​است که ما به آن نیاز داریم.

زمانی که از دستور اصلی خود استفاده می کردم، آنقدر هم می زدم که کاملا سفت شود. با این حال، هر چند وقت یکبار که مقداری کمی هم زدم، چیزکیک کمی کج می‌شد و ترک می‌خورد. به طور کلی، کنترل آن کمی سخت تر بود. بسیاری از دستور العمل های کیک پنیر سوفله در ژاپن به حالت های سفت یا نرم نیاز دارند، بنابراین با دانستن این متغیر، آنچه را که برای شما مفید است، پیدا کنید.

 

۷. سفیده تخم مرغ را داخل آن بریزید

 سفیده‌های تخم‌مرغ را به آرامی داخل خمیر بریزید، فهمیدم که همزن بهتر از کاردک سیلیکونی کار می‌کند. بسیار مهم است که حباب های هوای کوچک را نگه دارید تا کیک بدون ریزش بالا بیاید.

 

۸. در بن ماری بپزید.

بن ماری (ban mah-REE) اصطلاح فانتزی برای حمام آب است. ما از این روش پخت برای طبخ غذاهای لطیف مانند سوفله و کاستارد استفاده می کنیم. آب داغ گرمای ملایم و یکنواختی در اطراف غذا ایجاد می کند و همچنین رطوبت داخل فر را تامین می کند

 

۹. در ۲ درجه حرارت متفاوت بپزید.

دما فر احتمالا دومین عامل مهم چیزکیک ژاپنی پس از هم زدن درست سفیده تخم مرغ است.

اگر دمای فر خیلی بالا باشد، چیزکیک خیلی سریع بالا می‌آید، ساختارش می‌شکند و در نهایت می‌ترکد. اگر منبع حرارت خیلی نزدیک به کیک باشد، کیک نیز ترک های بزرگی پیدا می کند. طعم آن خوب خواهد بود و پس از سرد شدن کیک، ترک های بزرگ کمتر مشخص خواهند شد. فر را ابتدا روی ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد) گرم می کنم و این درجه حرارت برای پخت چیزکیک نیست. هر بار که در فر را باز می کنید تا بن ماری درست شود یا کیک را داخل فر قرار دهید، دما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین فر را بالاتر می گذاریم.

سپس وقتی چیزکیک را در فر قرار دادیم، پخت را با دمای ۳۲۰ درجه فارنهایت (۱۶۰ درجه سانتیگراد) شروع می کنیم و سپس دمای آن را به ۳۰۰ درجه فارنهایت (۱۵۰ درجه سانتیگراد) کاهش می دهیم تا از پخته شدن کیک مطمئن شویم. فر فعلی من بسیار بزرگتر از فر قبلی است و مجبور شدم چند بار تست کنم تا زمان پخت مناسب را بدست بیاورم. اگر فر شما کوچکتر از فر است، احتمالا باید زمان پخت را به ۶۰ دقیقه کاهش دهید. من یک گزینه “پخت همرفت” دارم، اما از “پخت” معمولی در این دستور غذا استفاده کردم تا بتوانم زمان پخت را برای اکثر کاربران دستور پخت آزمایش کنم.

 

۱۰. اجازه دهید به آرامی خنک شود.

بعد از پخت در فر، چیزکیک خود را بلافاصله خارج نکنید. با باز گذاشتن درب فر برای مدتی اجازه دهید به تدریج سرد شود.

این کار از تغییر دمای ناگهانی که می تواند باعث جمع شدن یا فرو ریختن کیک شود، جلوگیری می کند. می خواهید کیک به آرامی از ارتفاع ۴ اینچ (بلندترین نقطه) به ۲ اینچ برسد و به نصف برسد.

 

 • زمان آماده سازی چیز کیک ژاپنی: ۲۵ دقیقه
 • زمان پخت: ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه
 • زمان سرد شدن: ۱ ساعت
 • زمان کل: ۲ ساعت ۵۰ دقیقه

 

مواد لازم چیزکیک ژاپنی:

▢ ۱۵ گرم کره بدون نمک (برای چرب کردن تابه و کاغذ روغنی)
▢ ۶ تخم مرغ بزرگ (۵۰ گرم هرکدام بدون پوست) (۱۰.۶ اونس، ۳۰۰ گرم بدون پوست)
▢ ۳۰۰ گرم پنیر خامه ای
▢ کره بدون نمک ۶۰ گرم
▢ ۲۰۰ میلی لیتر خامه فرم گرفته ( به طور دقیق ¾ فنجان + ۴ قاشق چایخوری )
▢ شکر ۶۰ گرم (برای مخلوط پنیر خامه ای)
▢ ۸۰ گرم آرد کیک (۱۰ قاشق غذاخوری؛ اگر از پیمانه استفاده می‌کنید، آرد را با قاشق پف کنید و داخل پیمانه‌تان بپاشید و با چاقو آن را صاف کنید. در غیر این صورت بیشتر از ۸۰ گرم آرد خواهید داشت. شما می توانید آرد کیک خانگی خود را درست کنید)
▢ ½ لیمو (برای پوست)
▢ ۳۰ میلی لیتر آب لیمو (حدود ½ لیمو بزرگ)
▢ شکر ۱۰۰ گرم (۸ قاشق غذاخوری برای زدن سفیده تخم مرغ)
▢ ۲ قاشق غذاخوری مربای زردآلو (برای لعاب)
▢ ۲ قاشق غذاخوری آب داغ (برای لعاب)

دستورالعمل پخت چیزکیک ژاپنی:

برای تهیه قالب کیک:

از یک قالب کیک ۹ اینچی (۲۳ سانتی متری) با ارتفاع ۴ اینچ (۱۰ سانتی متر) استفاده کنید. کاغذ روغنی برش دهید تا کف و کناره های قالب کیک را بپوشانید. یک دایره به قطر ۹ اینچ (۲۳ سانتی متر) برای کف و یک نوار مستطیلی به عرض ۴ اینچ در طول ۳۰ اینچ (۱۰ سانتی متر در ۷۶ سانتی متر) برای کناره های قالب کیک ببرید. دو نوار کاغذ به عرض ۲ اینچ در طول ۳۰ اینچ (۵ سانتی متر در ۷۶ سانتی متر) برش دهید. ما از آنها به عنوان “بند” برای بلند کردن کیک پخته شده از قالب استفاده می کنیم.

قالب کیک و کاغذ روغنی (برای کف و کناره ها) را با کره چرب کنید. شما نیازی به استفاده از همه آن ندارید.


دو “بند” را به صورت متقاطع در کف قالب کیک قرار دهید تا به شکل “X” در بیایند. اجازه دهید کاغذ اضافی روی دو طرف آویزان شود. سپس کف و کناره ها را با کاغذ روغنی آماده شده بپوشانید. سمت چرب شده دایره کاغذ باید رو به بالا باشد و سمت چرب شده نوار مستطیلی باید به سمت مرکز تابه باشد.

برای گرم کردن فر، یک دیگ دوبل آماده کنید و مواد را جمع کنید.
فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد) گرم کنید. شما در دمای ۳۲۰ درجه فارنهایت (۱۶۰ درجه سانتیگراد) میپزید، اما وقتی در فر را برای قرار دادن چیزکیک باز می کنید، مقداری حرارت را از دست می دهید، بنابراین کار را کمی بالاتر شروع می کنیم.

برای تهیه یک دیگ دوبل، یک قابلمه متوسط ​​پر از ۲ اینچ (۵ سانتی متر) آب را روی حرارت زیاد قرار دهید و بگذارید بجوشد. پس از جوشیدن، روی آن را بپوشانید و حرارت را کم کنید تا دم بکشد.

لطفا توجه داشته باشید که بسیار مهم است که قبل از شروع همه مواد شما اندازه گیری شود. ۶ تخم مرغ را به زرده و سفیده تخم مرغ جدا کنید. سفیده ها را در یخچال بگذارید.

درست کردن خمیر کیک:

در یک کاسه بزرگ، پنیر خامه ای، کره بدون نمک، خامه غلیظ و شکر گرانول را اضافه کنید. کاسه را با آب در حال جوش روی قابلمه قرار دهید.

با استفاده از کاردک سیلیکونی پنیر خامه ای و کره را له کنید. پس از ذوب شدن، از یک لیسک استفاده کنید تا همه چیز با هم مخلوط شود. از روی حرارت بردارید.

در حین هم زدن، ۶ زرده تخم مرغ را یکی یکی به مخلوط پنیر خامه ای گرم اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که هر زرده تخم مرغ به خوبی با مخلوط پنیر خامه ای مخلوط شده است، قبل از اضافه کردن زرده بعدی.

با استفاده از یک صافی توری ریز، آرد کیک را داخل خمیر الک کنید. هم بزنید و با هم مخلوط کنید.

سپس خمیر را از طریق همان صافی مشبک داخل یک کاسه بزرگ تمیز بریزید و بافتی ابریشمی برای خمیر ایجاد کنید.

زست نصف یک لیمو را در خمیر بریزید. اطمینان حاصل کنید که فقط قسمت زرد خوش طعم را پوست کرده و نه مغز سفید تلخ را. سپس آب نصف لیمو را در یک کاسه کوچک فشار دهید. آب لیمو را اندازه بگیرید (۲ قاشق غذاخوری، ۳۰ میلی لیتر) و آن را به خمیر اضافه کنید. خوب هم بزنید تا مخلوط شوند و کنار بگذارید.

راه اندازی بن ماری برای پخت چیزکیک ژاپنی:

ورقه پخت را داخل فر قرار دهید و در آب داغ بریزید تا نیمه های کناره ها یا عمق آن به ۱ اینچ برسد. در فر را ببندید.

برای تهیه سفیده تخم مرغ:

سفیده های سرد تخم مرغ را به کاسه بزرگ و تمیز همزن اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که روغن یا آب در کاسه وجود ندارد. اگر فضایی در یخچال خود دارید، توصیه می کنم کاسه همزن را تا زمانی که آماده استفاده شوید سرد نگه دارید. شروع به هم زدن با سرعت متوسط ​​(سرعت ۴) کنید تا سفیده تخم مرغ مات، کف آلود و حباب دار شود، حدود ۲ دقیقه. سپس به آرامی شکر گرانول را هر بار یک سوم در حالی که همزن کار می کند اضافه کنید.

بعد از اینکه همه شکر را اضافه کردید، سرعت همزن را زیاد کنید (با سرعت ۸ تا ۹) و سفیده ها را با همزن بزنید تا حد متوسط ​​نرم و نرم شود. وقتی همزن را بلند می کنید، سفیده تخم مرغ دیگر نباید روبان ها را تا کند (نم نم نم باران). وقتی همزن را به حالت عمودی برگردانید، سفیده‌های تخم‌مرغ باید به لیسک بچسبند و شکل خود را برای چند ثانیه حفظ کنند، اما بعد از آن برگردند.

با استفاده از لیسک، یک سوم سفیده تخم مرغ را در مخلوط پنیر خامه ای مخلوط کنید تا جا بیفتد. سپس یک سوم دیگر را به آرامی داخل مخلوط بریزید.

در آخر، مخلوط را دوباره در کاسه همزن بریزید (در حالی که یک سوم سفیده تخم مرغ هنوز داخل آن است) و خیلی آرام تا کنید.

مخلوط را به یکباره داخل قالب کیک بریزید و در حین ریختن از حفره های هوا پرهیز کنید. قالب کیک را چند بار روی پیشخوان آشپزخانه بزنید تا هوای داخل خمیر آزاد شود.

 

برای پخت کیک پنیر:

قالب کیک را با بن ماری که از قبل در فر است، داخل سینی فر قرار دهید. دمای فر را به ۳۲۰ درجه فارنهایت (۱۶۰ درجه سانتیگراد) کاهش دهید و ۷۰ تا ۷۵ دقیقه بپزید. سپس دمای فر را به ۳۰۰ درجه فارنهایت (۱۵۰ درجه سانتیگراد) کاهش دهید و ۱۰ دقیقه دیگر بپزید یا تا زمانی که روی آن قهوه ای طلایی شود و سیخ داخل آن تمیز بیرون بیاید. برای فر کانوکشن یا فن دار، دمای پخت را ۲۵ درجه فارنهایت (۱۵ درجه سانتیگراد) کاهش دهید.

 

اجازه دهید خنک شود:

فر را خاموش کنید و در فر را به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه با کیک داخل آن کمی باز بگذارید. اگر بلافاصله کیک را بیرون بیاورید، تغییر ناگهانی دما می تواند باعث فرو ریختن کیک شود. شما می خواهید کیک به آرامی تا نصف ارتفاع، تقریباً از ۴ اینچ به ۲ اینچ، کوچک شود. قالب را از فر خارج کنید. به آرامی کیک را با استفاده از دو بند کاغذ روغنی (با کمک یک دستیار دیگر) از قالب بیرون بیاورید.

کاغذ روغنی دور کناره های کیک را بردارید (کاغذ زیرین را بگذارید). مربای زردآلو و آب داغ را در یک کاسه کوچک با هم ترکیب کنید. مخلوط زردآلو را روی چیزکیک بمالید. دمای اتاق رو خنک کنیم.

 

برای سرو چیزکیک ژاپنی:

می توانید کیک را در دمای اتاق (پفی ترین!) سرو کنید یا قبل از سرو کیک را به مدت ۱ تا ۲ ساعت سرد کنید.

 

برای ذخیره و نگهداری:

کیک را می توانید تا ۳-۴ روز در یخچال یا ۳-۴ هفته در فریزر نگهداری کنید. کیک را یک شب در یخچال یخ بزنید. چیزکیک سرد غلیظ است، بنابراین قبل از سرو آن را روی پیشخوان بگذارید تا خنک شود یا در دمای اتاق باشد.
چیزکیک ژاپنی سبک و پفی یک هدیه خوشمزه برای عاشق واقعی چیزکیک است. این ترکیبی از چیزکیک خامه‌ای و سوفله‌ای است که در دهان آب می‌شود.

 

 

 

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *