ترفندهای آشپزی و کافه داری

ایده استوری کافه

ایده استوری کافه
پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

یک کافئین خوشمزه برای یک روز خسته کننده، هر کافی شاپی را برای مشتریان خاص می کند. فرقی نمی‌کند یک کافه گران‌قیمت دارید یا یک قهوه‌خانه جدید، سرو کردن بهترین دم‌نوش‌ها کافی نیست. یک استراتژی بازاریابی برای رشد جامعه شما از طریق افزایش آگاهی از برند و تعامل با مشتریان شما ضروری است. اگر یک کافی شاپ دارید، رقابت می تواند چالش برانگیز باشد. بازاریابی با استفاده از اینستاگرام اهرم کاربران فعال عظیم خود را دارد. ایده استوری کافه ساخت برند را آسان تر می کند. نحوه رویکرد شما به استراتژی محتوا برای کافی شاپ خود باعث پیروزی یا باخت آن می شود. در اینجا ۱۵ ایده استوری کافه برای شما آورده شده است تا بتوانید با محتوا به عنوان یک کافی شاپ بدرخشید.

۱۵ ایده استوری کافه

۱. نقطه فروش منحصر به فرد

آنچه شما را به عنوان یک کافی شاپ متمایز می کند به اشتراک بگذارید. یک نقطه فروش منحصر به فرد برای یک کافی شاپ می تواند یکی از نوشیدنی ها یا جایگزین های گیاهی در کافی شاپ باشد. تم های قهوه  یکی دیگر از نقاط فروش منحصر به فرد کافه شما است. بسته به اینکه USP کافی شاپ شما چیست، محتوای خود را حول آن بچرخانید.

۲. نوشیدنی های خاص در منوی شما

نوشیدنی های ستاره گرفته در منوی شما، نوشیدنی های سفارشی مخصوص یک رستوران یا کافه هستند. چند نوشیدنی خاص برای کافی شاپ خود تهیه کنید و استوری های اینستاگرامی بسازید که آنها را به تصویر بکشد. روی عکس ها کلیک کنید و نظرات نوشیدنی ها را به اشتراک بگذارید.

۳. انواع قهوه در منوی شما

یک کافی شاپ عالی، با تسلط بر قهوه، منوی بسیار خوبی برای مشتریان فراهم می کند. در منوی خود در مورد انواع قهوه صحبت کنید. نکات برجسته منو را ذکر کنید. نوشیدنی‌های فصلی را با کمک استوری‌های اینستاگرام قبل از در دسترس قرار دادن آنها تبلیغ کنید تا مشتریان بیشتری را برای افزایش فروش دعوت کنید. نکات برجسته هفتگی را از منوی خود به اشتراک بگذارید یا معاملات عالی را در پیشنهادات ترکیبی به اشتراک بگذارید.

۴. مشتریان

یک مشتری خوشحال در استوری شما، افراد بیشتری را ترغیب می کند تا مشتری شما شوند. عکس ها و ویدیوهای افرادی که از قهوه خوشمزه شما لذت می برند را به اشتراک بگذارید. یا به سادگی فضای کافی شاپ خود را به اشتراک بگذارید، تا مردم را برای استراحت از برنامه های شلوغ به مغازه خود دعوت کنید. اگر فضای کاری برای مشتریان فراهم می‌کنید، عکس‌ها و ویدیوهای افرادی را که از کار خود در محل شما لذت می‌برند به اشتراک بگذارید و کار قهوه‌سازی خود را به راحتی برای آنها به اشتراک بگذارید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که همیشه از مشتریان بپرسید که آیا آنها را قبل از اضافه کردن استوری در دسته های رسانه های اجتماعی خود پست می کنید یا خیر.

۵. بررسی

نظرات بهترین راه برای ایجاد اعتماد برای مشتریان شماست. در استوری های اینستاگرام خود مطالبی را که مشتریان درباره قهوه شما می گویند منتشر کنید. یک راه خلاقانه برای افزودن نظرات به فروشگاه شما این است، که به مشتریان اجازه دهید نظرات خود را با استفاده از یک یادداشت چسبناک روی دیوار کافی شاپ خود بنویسند. آن را با فالوورهای شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا مشتریان بیشتری را به کافی شاپ خود جذب کنید.

۶. کلیپ های کوتاه از کافه شما

ویدیوهایی از نحوه تهیه هر فنجان قهوه با عشق و علاقه برای هر مشتری ایجاد کنید. کلیپ های کوتاهی از کارکنان خود در حال آماده سازی سفارشات در تخصص مربوطه به اشتراک بگذارید. از مشتریانی که از قهوه یا محل نشستن چشمگیر مغازه خود لذت می برند، ویدیو بسازید. این ایده تبلیغاتی آسان به مشتریان کمک می کند تا کافی شاپ شما را بیشتر بشناسند و آن را به مکانی راحت برای بازدید تبدیل کند.

۷. پیشنهادات را به اشتراک بگذارید

پیشنهادات مدت‌هاست که در استراتژی‌های بازاریابی ادغام شده‌اند. یکی دیگر از ایده های استوری اینستاگرام برای کافی شاپ ها، اشتراک گذاری پیشنهادات در قهوه شما است. آیا تخفیف ویژه ای برای جشن‌ها دارید؟ آیا پیشنهادی برای تولد مشتری وجود دارد؟ آیا در روز مادر به مادران تخفیف می دهید یا روز پدر برای پدران ؟ یا شاید برای خرید صدمین قهوه تخفیف داده شود؟ تمام جزئیات تخفیف هایی را که کافی شاپ شما ارائه می دهد به اشتراک بگذارید، تا در روزهای جشن مشتریان بیشتری داشته باشید.

۸. مشتریان بیشتری را دعوت کنید

فرقی نمی کند کافی شاپ شما قدیمی باشد یا جدید، هرگز از دعوت مردم به مغازه خود دست نکشید. استوری اینستاگرام که افراد جدیدی را به فروشگاه دعوت می کند، ساده اما موثر است. افرادی را که هرگز از مغازه شما بازدید نکرده اند را متقاعد کنید که چرا خرید و نوشیدن قهوه از محل شما ضروری است. از فالوورهای خود بخواهید که به کافی شاپ شما بیایند و دلایلی را برای آنها بیان کنند که مابقی افراد ترقیب شوند تا به کافی شاپ شما بیایند!

۹. لاته آرت

فقط مقداری از دانه های قهوه را داخل آن بریزید، شیر داغ را بریزید و قهوه آماده است. خوب، مردم دیگر آن را ساده دوست ندارند. لاته آرت برای هر کافی شاپ مهم است، زیرا از نظر بصری جذاب است و مردم به سادگی آن را دوست دارند. لاته آرت زیبا را در کافی شاپ خود به اشتراک بگذارید تا مشتریان خود را جذب کنید. هنر لاته، که در حال حاضر رقابت سختی دارد، اگر تخصص شما لاته آرت باشد، آن را به یک اهرم فشار تبدیل می کند. مخاطبان خود را با چند تصویر لاته آرت شگفت انگیز در استوری های اینستاگرام خود تحت تاثیر قرار دهید.

۱۰. نقل قول های قهوه

نقل قول های قهوه می تواند به ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان شما کمک کند. هر زمان که یک نقل قول قهوه را پست می کنید، مطمئن شوید که شخصاً با مخاطبان شما صحبت می کند. از چه چیزی می توان برای ایده های استوری اینستاگرام برای یک کافی شاپ استفاده کرد؟ یا به مشتریان خود با نقل قول های قهوه، انگیزه دهید یا واقعیتی را به آنها بگویید که هر عاشق قهوه باید بداند. کافی شاپ شما نه تنها قهوه، بلکه نوشیدنی های دیگری را نیز سرو می کند که برای بازاریابی نیاز دارید. برای کسانی که عاشق قهوه نیستند، نقل قول هایی را انتخاب کنید که مابقی افراد نیز لبخند بزنند.

۱۱. دستور پخت و دم کردن قهوه در خانه

به مخاطبان خود اجازه دهید با به اشتراک گذاشتن دستور العمل ها با آنها، ساعت خوش خود را بسازند. با پرسیدن از مردم در مورد قهوه مورد علاقه‌شان و ارسال دستور غذا برای آنچه مردم می‌خواهند، تعامل را تقویت کنید. یا یک سریدستورالعمل  هفتگی برای به اشتراک گذاشتن تهیه هر ققوه در هفته شروع کنید. برای تعطیلات آخر هفته، مردم را تشویق کنید تا در خانه قهوه دم کنند. دستور العمل هایی را به اشتراک بگذارید، تا به مخاطبان در تهیه یک فنجان قهوه خوشمزه کمک کنید. نکات و ترفندهایی را برای تهیه قهوه عالی در خانه به مخاطبان خود ارائه دهید.

۱۲. اسرار را فاش کنید

با به اشتراک گذاشتن اسرار قهوه خود، به مشتریان نشان دهید که عضوی از گروه شما هستند. به آنها بگویید چه چیزی قهوه شما را منحصر به فرد می کند. اما مطمئن شوید که فقط در مورد چند راز صحبت می کنید، نه اینکه همه چیز را در آنجا فاش کنید.

۱۳. یک کافه دوستدار حیوانات خانگی

آیا کافی شاپ شما برای آوردن دوستاران حیوان خانگی به همراه حیواناتشان ایده آل است؟ اگر بله، استوری هایی هایی با حیوانات خانگی یک ایده داستان عالی برای دعوت از افراد بیشتری است که به دنبال فضاهای دوستدار حیوانات خانگی هستند. محل نشستن در کافه خود را به اشتراک بگذارید تا هم برای مشتریان و هم برای حیوانات خانگی آنها راحت باشد. اگر کافی شاپ شما یک غذای حیوان خانگی در منو دارد، یکی دیگر از مسائل سرگرم کننده است، که می توانید در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

۱۴. روی تصاویر بصری تمرکز کنید

کافی شاپ خود را بیش از یک کافه با تصاویر بصری جلوه دهید. اهمیت جلوه های بصری عالی را نباید برای دعوت افراد بیشتر به کافی شاپ دست کم گرفت. از زیبایی شناسی کافی شاپ خود استفاده کنید یا جزئیات پیچیده لاته آرت را به اشتراک بگذارید، تا جلوه های بصری را برای دنبال کنندگان خود جذاب تر کنید. آیا کافی شاپ شما مکانی عالی برای کلیک کردن بر روی عکس های سلفی است؟ آن را در استوری های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. همه چیز را از نظر بصری جذاب کنید تا مردم چاره ای جز بازدید از کافی شاپ شما نداشته باشند!

۱۵. مشتریان را تشویق کنید تا محتوای خود را به اشتراک بگذارند

محتوای تولید شده توسط مشتری می تواند در تبلیغ کافی شاپ شما بسیار مفید باشد. از مشتریان خود بخواهید که کافی شاپ شما را در پست ها و استوری هایشان تگ کنند و ذکر کنند. این محتوا می‌تواند شامل تصاویر، ویدیوها، نقدها یا توصیفاتی باشد که می‌توانید در استوری‌های اینستاگرام خود قرار دهید. این رویکرد می تواند به اعتبار کافی شاپ شما به عنوان یک برند معتبر و شفاف کمک کند.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *