ترفندهای آشپزی و کافه داری

دکور کافه تریا

پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

وقتی نوبت به راه اندازی یک کسب و کار کافه می رسد، چیزهای زیادی باید در نظر بگیرید، مانند موقعیت مکانی، کیفیت خدمات، بودجه، کارکنان و موارد دیگر. اما یکی از مهم ترین عواملی که باید به طور جدی به آن فکر کنید، طراحی داخلی کافه و دکور کافه تریا است. در واقع، اهداف کافه حول محور مشتریان می چرخد، زیرا موفقیت در این کسب و کار پس از نیاز کاربر و ایجاد یک پایگاه مشتری مستحکم حاصل می شود. بنابراین، اگر می‌خواهید بهترین ایده طراحی داخلی کافه‌های کوچک کم‌هزینه را پیدا کنید، این مقاله برای شما مناسب است. شما گزینه های زیادی برای فکر کردن به طراحی داخلی مد روز و اجرای آن دارید:

آیا می دانستید بیش از ۶۰ درصد از صاحبان رستوران ها یا کافه ها در سال اول کار شکست می خورند؟

 

 

این بدان معناست که از هر ۱۰ کسب‌وکار رستوران ۶ با ایده‌های زیبای کسب‌وکار رستوران‌داری با تمام قابلیت‌هایی که رویاهای خود را به واقعیت می‌رسانند، موفق نمی‌شوند. هیچ دلیلی برای شکست وجود ندارد، اما نداشتن طراحی مناسب کافه یکی از مهم‌ترین دلایل شکست رستوران‌ها است.

تنها با ۳۶ میلیارد دلار اندازه بازار در ایالات متحده، راه اندازی یک کافه یکی از پرسودترین مشاغل امروزی است. اما، موفقیت این تجارت نه تنها در پشت خدمات با کیفیت و موقعیت مکانی بلکه در طراحی داخلی نیز نهفته است.

“یک تجربه عالی کافه با طراحی عالی کافه همراه است.”

این بیانیه کاملاً با نسل هزاره‌ای که همه چیز را در گوگل جستجو می‌کنند، خواه خدمات، مکان یا طراحی، متناسب است. کافه هایی با غذاهای لذیذ، قهوه انرژی زا و محیطی آرام بیشتر آنها را جذب می کند. همراه با رایحه تند دم کردن قهوه، طراحی داخلی متناسب با موضوع از نظر روانی بر مشتریانی که از رستوران شما بازدید می کنند تأثیر می گذارد.

بنابراین، اگر قصد راه اندازی یک کافه یا رستوران را دارید، کمی وقت بگذارید تا طراحی داخلی کافه و رستوران را درک کنید.

 

 

طراحی دکور کافه تریا و رستوران به عنوان یک USP موثر عمل می کند.

USP چیست؟

USP مخفف “نقطه فروش منحصر به فرد” است.

هیچ صنعتی از رقابت مصون نیست و بخش کافه‌ها و رستوران‌ها نیز تفاوتی ندارند. صاحبان کافه‌ها و رستوران‌ها سخت‌تر تلاش می‌کنند تا تجربه‌های  ممتاز را ارائه دهند. برجسته بودن سخت‌تر است، اگرچه طراحی داخلی رستوران شما می‌تواند شما را از دیگران متمایز کند. با صندلی بهتر و طراحی داخلی جادار برای کافه و رستوران شما، نقطه فروش شما منحصر به فرد می شود.

ایده های طراحی داخلی کم هزینه برای کافه ها و رستوران ها برای افزایش مشتری:

تقاضا برای یک محیط زیبا در سال های اخیر به ویژه به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

اول از همه، معماری کافه جنبه مهمی است که باید در مرحله طراحی داخلی کافه به آن توجه کنید. زیرا تعیین می کند که کافه چقدر بزرگ به نظر می رسد و چقدر حرکت مشتریان راحت است. بنابراین، طراحی یک چیدمان عملی کف که نیازهای خاص هر مشتری بازدیدکننده از کافه شما را در نظر بگیرد، بسیار مهم است. بنابراین، در اینجا برترین فاکتورهای طراحی داخلی کافه های مرسوم، مد روز هستند.

شماره ۱: روی تم طراحی متمرکز باشید

می توانید برای طراحی داخلی دکور کافه تریا و رستوران به طراحی کلاسیک یا تک رنگ فکر کنید. شما می توانید هر یک از آنها را از رنگ خاکستری، مشکی، قهوه ای مایل به زرد، سفید یا مارونی انتخاب کنید تا تم محلی مناسبی به آن ببخشید.

 

 

شماره ۲: طراحی داخلی کافه را مدرن و مینیمالیست نگه دارید

طراحی داخلی کافه‌های کوچک کم‌هزینه در کانون توجه قرار گرفته است، مانند رنگ‌های ملایم‌تر، لبه‌های صاف‌تر، خطوط ظریف‌تر و فضاهای سفید خالی بزرگ‌تر برای تضاد در برابر هر رنگ یا دکوراسیون دیگری.

می‌توانید از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، بژ، کرم یا سفید خالص استفاده کنید تا لمسی مدرن و مینیمال داشته باشید.

شماره ۳: از آینه استفاده کنید

 

 

آینه های طراحی  کوچک همیشه در طراحی داخلی مورد توجه بوده اند. آینه های روی دیوار با ایجاد فضایی چشم نواز و دلپذیر، فضای داخلی زیبایی ایجاد می کنند و مشتریان را جذب می کنند. می‌توانید «طراحی کافه‌ای با فضای کوچک و کم‌هزینه» را در اینترنت یا با کاوش در پینترست، اینستاگرام و موارد دیگر پیدا کنید.

شماره ۴: از عکس ها و قاب ها برای تزیین دیوار داخلی کافه استفاده کنید

شما می توانید عکس ها و قاب ها را برای تزئین دیوار بر اساس موضوع خود انتخاب کنید.اگر تم روستایی است، باید از بافت، الگوها یا رنگ های انتزاعی استفاده کنید.
اگر موضوع مینیمالیستی است، باید موارد زیر را دنبال کنید:

 • قاب های سفید
 • قاب های سفید برای طراحی داخلی رستوران ساده
 • عکس های شاخ و برگ
 • معماری
 • مردم

 

این عکس ها و قاب ها جلوه ای مینیمال خواهند داشت.

برای تم Mid-century، می‌توانید عکس‌هایی با رنگ‌های روشن، مانند گروه‌های رنگی از تصاویر، دیوارهای رنگ خنثی و غیره انتخاب کنید.

شماره ۵: نورپردازی

نورپردازی مهمترین جنبه است زیرا باعث افزایش یا کاهش تأثیر فضای کافه می شود. علاوه بر این، نورپردازی خوب نیز در القای روحیه مشتری و جلب توجه کافه به جزئیات، تأثیر مهم تری بر روی مشتری دارد.

 

شماره ۶: رایحه ها

چند رایحه می‌توانند به غیر از ایجاد اشتها، احساسات تسکین دهنده استرس را برانگیزند.

شماره ۷: فضای خود را با ایده های طراحی فضای سبز پر کنید

بسیاری از گیاهان گلدانی می توانند گزینه ای عالی برای طراحی کافه های داخلی باشند. این یک رویکرد ساده و ارزان  به مشتری شما ن احساسی مطبوع که به خوبی با طرح رنگی روشن جفت می شود ارئه میدهد.

نتیجه گیری:

مفهوم کافه

قبل از شروع به توسعه طراحی داخلی کافه خود، ابتدا باید در مورد یک مفهوم تصمیم بگیرید. به عنوان مثال، آیا قرار است یک کافه محله دنج، یک کافه تجاری با قیمت متوسط، یک کافه در نزدیکی محوطه دانشگاه یا یک کافه سطح بالا در یک خیابان لوکس باشید؟ این سوالات به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که می خواهید کسب و کارتان چه نوع کافه ای باشد.

در حالی که جمعیت شناسی مشتریان شما در نوسان است، مشتریان یک کافه با قیمت متوسط تا حدودی با یک کافی شاپ گران قیمت متفاوت خواهند بود. علاوه بر این، اگر قیمت ها تغییر کند، انتظارات مشتری نیز تغییر خواهد کرد. نوع محیط مورد نیاز از شما و فضایی که می خواهید ایجاد کنید را در نظر بگیرید تا بهترین محیط ممکن را فراهم کنید. قبل از شروع به ایجاد فضای خود، یک استراتژی برای فضای داخلی کافه خود در نظر داشته باشید. این بستگی به کانسپت، اجاره، و بزرگی کافه دارد.

محیط

فضایی که می خواهید ایجاد کنید زمانی رخ می دهد که مفهومی را در ذهن داشته باشید.
چهار جنبه اساسی این موضوع را تعیین می کند: رنگ هایی که انتخاب می کنید، نوری که استفاده می کنید، آکوستیک، و در آخر، عطر کافه شما. هر یک از اینها تأثیر روانی منحصر به فردی بر مشتریان شما دارد. طراحی داخلی کافه عالی، تأثیر هر جزء را در نظر می گیرد و آنها را در نسبت مناسب متعادل می کند تا نتیجه مورد نظر را ایجاد کند. فضای کافه شما برای طراحی داخلی آن بسیار مهم است.

سیستم سفارش آنلاین کافه را یکپارچه کنید.

افکار نهایی

ایجاد بهترین طراحی داخلی رستوران یا کافه یکی از چالش برانگیزترین مشاغل است. شما دو راه دارید: سخت‌تر کار کنید، بیشتر تحقیق کنید، خودتان  کار را انجام دهید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، یا طراحی داخلی کافه را به پیمانکاران بسپارید و پول خرج کنید.

 

برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۹۱۶۹۳۸۲۴ تماس بگیرید

 

سوالات متداول در مورد ایده های طراحی داخلی دکور کافه تریا

چرا طراحی داخلی دکور کافه تریا مهم است؟

برخلاف رستوران ها، کافه ها فضای خاصی را ارائه نمی دهند. بنابراین مشتریان می توانند هنگام استفاده از لپ تاپ یا خواندن کتاب در هر فعالیت دیگری نیز شرکت کنند.ارائه قهوه و وعده های غذایی اصلی و با قیمت مناسب هم افرادی که قصد مطالعه دارند و هم آنهایی که برای گردهمایی می آیند را تشویق به خرید میکند. در نتیجه، طراحی داخلی کافه ضروری است زیرا بر احساس مشتریان نسبت به کافه تأثیر می گذارد.

ایده‌های طراحی داخلی، رنگ‌های دیوار، طرح‌های میز و صندلی، نورپردازی و موسیقی پس‌زمینه همگی به شخصیت کافه شما کمک می‌کنند و بر احساس و رفتار مشتریان در آنجا تأثیر می‌گذارند. مانند هر کسب و کار دیگری، هدف نهایی یک کافه به حداکثر رساندن سود و کاهش هزینه ها است، که به این معنی است که مشتری برای آن هدف مرکزی است. علاوه بر این، طبق تحقیقات در مورد رضایت مشتری، مشتریان تجربه مثبت در رستوران ها را به صرف نوشیدن قهوه خوب ترجیح می دهند و طراحی داخلی کافه نیز بر این مثبت تأثیر می گذارد.

چگونه می توانم دکور کافه تریا خود را جذاب جلوه دهم؟

یکی از مواردی که کافه ها را جذاب جلوه داده است، راحتی آنهاست. مردم در کافه ها احساس آرامش می کنند و قهوه را در محیطی آرام و چشم نواز می نوشند. بنابراین، تمرکز اصلی مخاطبان شما و لذت آنهاست. این موارد کلیدی می تواند افراد را به کافه شما جذب کند:

یک طرح رنگی برای کافه خود انتخاب کنید. رنگ‌های روشن مانند زرد یا نارنجی را انتخاب کنید، رنگ‌های تیره‌تر را با رنگ‌های روشن‌تر ترکیب کنید یا رنگ‌هایی را در لوگوی برند خود انتخاب کنید.

 • با چراغ ها یا لامپ های درجه یک محیط را حتی بهتر و دنج تر کنید.
 • مبلمانی را انتخاب کنید که با رنگ و نور سازگار باشد.
 • دیوارها را با نقاشی یا پوسترهایی که با موضوع شما مطابقت دارند تزئین کنید.
 • شما می توانید یک طراح داخلی برای طراحی کافه خود استخدام کنید.

چگونه یک کافه را تزئین می کنید؟

بسته به مخاطبان خود می توانید کافه خود را به طرق مختلف تزئین کنید. در اینجا چند ایده برای تزئین کافه شما وجود دارد:

 • پیشخوان صبحانه داشته باشید
 • نیمکت های گوشه ای را امتحان کنید
 • قفسه بندی باز می تواند معجزه کند
 • تصاویر پس زمینه عجیب و غریب چشم را جلب می کند
 • یک دیوار تخته سیاه اضافه کنید
 • میزهای کافه منحصر به فرد ایجاد کنید.
 • دیوارها یا یک دیوار را رنگ کنید.

چگونه می توانم کافه خود را منحصر به فرد کنم؟

رنگ ها، طرح، نورها و بسیاری از عوامل دیگر می توانند به شما کمک کنند تا ظاهر یا تم منحصر به فردی برای کافه خود ایجاد کنید. در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • طراحی نورپردازی عالی
 • پالت رنگ مناسب را انتخاب کنید
 • یک مکان فراگیر برای کسانی که خواهان حریم خصوصی هستند، نگه دارید
 • تهیه نوشیدنی های فصلی
 • عطر و بو می تواند خلق و خو را بهبود ببخشد.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *