ترفندهای آشپزی و کافه داری

دکور کافی شاپ مدرن

همانطور که میدانید غذای خوب به تنهایی تضمین کننده موفقیت کسب و کار کافی شاپ شما نخواهد بود ، برای موفقیت به ترکیبی از غذا، خدمات، دکوراسیون، قیمت و مدیریت خوب نیاز است. به هر حال، بیشتر ما تجربه‌های خوبی از سرو قهوه در کافه  هایی داشته‌ایم که کیفیت بالایی نداشته، اما احساس خوب و حس سرگرمی و خوش‌حالی وجود داشت. کافه داران  بیشتری به عناصر طراحی خلاقانه روی می آورند و برندشان  را متمایز کنند. آنها می دانند که یک مفهوم خوب طراحی شده می تواند به معنی تفاوت بین موفقیت و شکست باشد، مشتریان خوش غذا انتظار غذا و خدمات خوب را دارند. طراحی دکور کافی شاپ مدرن کمک می کند، تا مشتریان تجربه کلیشان را در بالاترین حد قرار دهند.
تمام مطالب زیر به طور خلاصه از کتاب موفقیت رستوران با اعداد  گرفته شده است و همانطور که از نامش پیداشت با اعداد و به شکل دقیق به کمک شما می آید تا بتوانید کافه یا رستوران خودتان را راه اندازی کنید.
کتاب موفقیت رستوران با اعداد کتابی است که توصیه‌ها و نکات عملی را برای رستوران‌داران مشتاقی که می‌خواهند یک رستوران موفق افتتاح کنند و راه‌اندازی کنند، ارائه می‌کند. این کتاب موضوعاتی مانند مفهوم، مکان، منو، طراحی، کارکنان، بودجه، بازاریابی و سودآوری را پوشش می دهد. این کتاب همچنین داستان های واقعی را از تجربه خود نویسنده به عنوان صاحب رستوران و مشاور ارائه می دهد.

پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

موجود در وب سایت

 

بازار هدف شما

هرچه مشتریان شما بیشتر بتوانند با رستوران شما آشنا شوند و در آن احساس راحتی کنند، احتمال بازگشت آنها بیشتر می شود. آیا مشتریان هدف شما مسن تر و محافظه کارتر هستند؟ استانی؟ خانواده محور؟ جوان ؟ سخت کوش و سر به زیر؟ آیا آنها ساکن روستایی، شهری یا حومه شهر هستند.
محیط و دکوراسیونی که برای یک رستوران خانوادگی یا معمولی در واشنگتن دی سی مناسب است، احتمالاً در روستایی می سی سی پی به خوبی کار نخواهد کرد. این بدان معنا نیست که روستانشینان جو یا طراحی خوب را نمی خواهند، اما ایده آنها از یک محیط جذاب احتمالاً با ساکنان شهر متفاوت است. بهترین طراحی دنیا اگر در بین مشتریان شما طنین انداز نشود هدر خواهد رفت.

 

تصویری از برند

بر اساس درک خود از مشتریان هدف خود، با ایجاد یک چشم انداز روشن از اینکه می خواهید رستوران شما چگونه به نظر برسد و می خواهید مشتریان در هنگام نشستن در  بار یا منطقه انتظار چه احساسی داشته باشند، شروع کنید. محیط رستوران شما هر چیزی است که مشتریان شما می بینند، می شنوند، لمس می کنند، بو می کنند، احساس می کنند، و می چشند، و از طریق انتخاب غذا، دکوراسیون، ارتباط برقرار می شود.روشنایی، آکوستیک، جریان هوا،ظروف، لباس کارکنان و نگرش کلی کارکنان خدمات و مدیریت شما.
 همچنین باید در نظر داشته باشید که می‌خواهید مردم وقتی به رستوران شما بیایند چه چیزی را تصور کنند و چه تأثیر ماندگاری را در هنگام خروج با خود خواهند برد – چیزی که باعث بازگشت آنها به رستوران شود. به طور خلاصه، شما باید به ایجاد تصویر برند خود فکر کنید.

کار با یک طراح و/یا معمار

اگر در مورد توانایی خود در ایجاد فضای مناسب مطمئن نیستید، یک مشاور طراحی برای کمک استخدام کنید. اولین قدم در پیاده سازی و دستیابی به هدف طراحی خود، یافتن طراح و/یا معمار مناسب برای پروژه خود است. اگر قصد دارید یک فضا را بسازید یا بازسازی کنید، باید با یک معمار برای ترسیم نقشه ها و ارائه آنها به شهر برای تایید کار کنید. یک طراح فضا یا طراح داخلی می تواند با برنامه ریزی چیدمان، انتخاب مبلمان و تنظیمات مکان، تصمیم گیری در مورد رنگ ها، انتخاب نور و غیره به شما در تفسیر سبک خود کمک کند. همچنین به عنوان طراح عمل می کنند یا طراحان را به عنوان بخشی از کارکنان خود حفظ می کنند.
اگراولین تجربه شماست، به دنبال معماران و طراحان با تجربه در صنعت باشید. آنها علاوه بر دانستن در مورد الزامات کد، جریان فضا، عملکرد و دوام مواد و مدیریت پروژه، درک خوبی از مسائل مربوط به آن خواهند داشت. آنها با مشاغل مختلف، پیمانکاران و بوروکرات ها آشنا هستند و می توانند به شما کمک کنند تا از سفارشات و تاخیرهای پرهزینه تغییر جلوگیری کنید، که می تواند بودجه شما را بالا ببرد.

 

اقدامات لازم برای طراحی دکور کافی شاپ مدرن

در صورت لزوم از یک معمار، طراح یا پیمانکار با تجربه صنعتی برای انجام وظایف زیر کمک بگیرید:

 نقشه های معماری و مکانیکی مورد نیاز را با مقامات محلی تهیه، بایگانی و نظارت کنید

 اطمینان حاصل کنید که تمام ساخت و ساز، انتخاب مواد، طراحی تجهیزات و نصب شما با کدهای محلی، آتش نشانی، ساختمان و بهداشت مطابقت دارد.

 بر اساس برآورد بودجه، مفهوم و حجم شما در مورد انتخاب صحیح مصالح صندلی، کف، دیوار و سقف به شما توصیه می کند.

 اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات شما با مشخصات مناسب سفارش داده شده است تا هر قطعه در فضای تعیین شده خود قرار گیرد

 نظارت بر تجارت های مختلف برای اطمینان از اینکه همه پریزهای گاز، برق و آب شما مطابق با مشخصات تجهیزات شما قرار گرفته و نصب شده اند، بنابراین از سفارش های گران قیمت تجهیزات و تغییر ساخت و ساز جلوگیری کنید.

 جریان غذا و کارکنان خدمات را به آشپزخانه، بار، و ایستگاه های خدماتی و خدماتی طراحی کنید تا برای مهمانان شما یکپارچه و راحت باشد.

 اندازه های مناسب میز را انتخاب کنید و آنها را به گونه ای بچینید که ظرفیت صندلی شما به حداکثر برسد و امکان دسترسی آسان به هر میز فراهم شود.

 

 

 

مسائل طراحی دکور کافی شاپ مدرن

از نکات زیر برای کمک به ایجاد یک محیط غذاخوری دلپذیر با هزینه کم استفاده کنید:

 برای چیزهایی که مشتریان مستقیماً با آنها در تماس هستند، مانند میز، صندلی، تنظیمات مکان، دستگیره درهای ورودی، و وسایل حمام، پول خرج کنید.

 از مواد بادوام استفاده کنید. رستوران شما درخشش خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند و در هزینه های نگهداری صرفه جویی می کند.

 فضای خود را به طور یکنواخت روشن نکنید! حتی نور باعث ایجاد ظاهر کافه تریا و تیرگی می شود که تمرکز چشم را دشوار می کند.

 از نور و رنگ برای ایجاد نمایش، برجسته کردن ویژگی ها و پنهان کردن نقاط ناخوشایند استفاده کنید.

 برای پنهان کردن سقف های ناخوشایند، از رنگ تیره و نورپردازی پایین استفاده کنید.

 برای ایجاد صمیمیت، چراغ های تاکیدی کم ولتاژ، شمع ها یا لامپ های رومیزی را برای خواندن منو روی میزها قرار دهید، اما قسمت های غیر گردشی اطراف میزها را در سایه بگذارید.

 نور را به سمت دیوارهای برجسته یا نواحی تزئینی بگیرید تا افراد را به داخل در بکشید.

 مقداری رمز و راز در فضا بگذارید. از پارچه یا صفحه‌نمایش به‌عنوان عناصر ورودی استفاده کنید تا زمانی که مشتریان وارد در می‌شوند، «آهسته آشکار شدن» ایجاد کنید.

از آنجایی که اشتباهات ممکن است بسیار پرهزینه باشند، بسیار مهم است که شما متخصصان آگاه و با تجربه را برای جنبه های فنی تر پروژه خود انتخاب کنید. ممکن است خودتان بتوانید از برخی از کارهای دستی طراحی و بازسازی دوری کنید.

 

نکات مهم قبل از راه اندازی دکور کافی شاپ مدرن

قبل از اینکه یک رستوران راه اندازی کنید و یک متخصص طراحی را استخدام کنید:

  • انتخاب یک متخصص طراحی یک سرمایه گذاری خوب است که بازدهی بالایی دارد.
  • برخی از تامین کنندگان تجهیزات خدمات طراحی رایگان ارائه می‌دهند اما ممکن است هزینه‌های پنهانی داشته باشند.
  • قبل از انتخاب یک متخصص طراحی، رزومه، معرفی، منابع و نمونه کارهای او را بررسی کنید.
  • بودجه، نوع غذا، مطالعه امکان سنجی و بازار هدف خود را به متخصص طراحی بگویید تا طراحی مناسب را انتخاب کند.
  • فردی را انتخاب کنید که با شما هماهنگ باشد و به ایده‌های شما گوش دهد.
  • شرایط مالی، مسئولیت‌ها، دستورات تغییر و حل تعارض را با متخصص طراحی مشخص کنید و قرارداد را از وکیل خود بررسی کنید.

 

هزینه های طراحی دکور کافی شاپ مدرن:

متأسفانه، یکی از داستان‌هایی که در این کسب‌وکار بسیار مورد بحث قرار گرفته، کافه یا رستورانی است که باز نمی‌شود یا به دلیل مازاد بودجه دیر باز می‌شود. بنابراین، قانون شماره یک، تهیه یک بودجه واقعی مورد نیاز سرمایه و تلاش برای پایبندی به آن است.
هدف شما باید به حداقل رساندن میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای برآورده کردن یا فراتر از انتظارات مشتریان هدف باشد. راه انجام این کار این است که پول خود را صرف ویژگی هایی کنید که تحقیقات و شهود شما نشان می دهد که مشتریان هدف شما ارزش قائل هستند و شما را از رقبای خود متمایز می کند. هزینه های خود را برای ویژگی های ضروری اولویت بندی کنید: گرمایش و سرمایش، روشنایی، آکوستیک، صندلی، میز، بشقاب، ظروف تخت و لیوان. می‌توانید هر چیزی که باقی مانده را صرف ویژگی‌های زیبا کنید، مانند پرداخت‌های ظریف و برجسته.
هزینه طراحی و ایجاد فضای مناسب برای رستوران شما چقدر است؟ همه چیز به آنچه می خواهید بستگی دارد. متغیرهای زیادی وجود دارد: کیفیت متریال و پرداخت، هزینه طراح، مفهوم شما (غذاخوری عالی، مجلل یا معمولی، فست فود، یا تحویل و تحویل)، ظاهر و احساسی که می خواهید، و اندازه فضای شما. . به طور طبیعی، مواد خوب و تکمیل یا قطعات سفارشی گران هستند. این بدان معنا نیست که طراحی و دکوراسیون خوب رستوران باید پیچیده یا گران باشد. این می تواند به سادگی استفاده از ترکیب مناسب نور، رنگ ها، روابط فضایی، پوشش های دیوار، مواد و بافت باشد.

نکاتی که به شما کمک میکند تا از گرانی ها جلوگیری کنید:

یکی از بزرگ‌ترین دلایل افزایش هزینه‌ها ناشی از سفارش‌های تغییر ظاهراً کوچک «در حالی که شما در آن هستید».  از این وسوسه بپرهیزید؛

 قبل از ایجاد هرگونه تغییر در تجهیزات موجود، مانند سیستم حفاظت در برابر آتش یا تاسیسات، هزینه های ارتقاء را بررسی کنید.

 اطمینان حاصل کنید که همه پیمانکاران، معماران و طراحان به طور کامل با تمام مقررات مربوط به کد آشنا هستند.

 اگر در حال انجام بازسازی هستید، مطمئن شوید که پیمانکاران شما از آنچه در پشت دیوارها و بالای کاشی های سقف وجود دارد، مطلع شوید. اجازه ندهید که منتظر بمانند تا تخریب شروع شود تا شگفتی های پنهانی را بیابند که نیاز به تغییرات عمده پرهزینه دارد.

 ظرفیت و وضعیت تاسیسات موجود را به طور کامل بررسی کنید.

 جدول زمانی واقع بینانه برای تکمیل کار تنظیم کنید.

 صرفاً به معماران و طراحان خود متکی نباشید تا به شما در مورد این فرآیند آموزش دهند. با صاحبان رستوران های دیگر با پروژه های مشابه صحبت کنید تا بدانید با چه شگفتی هایی روبرو شده اند و چگونه آنها را حل کرده اند.

 اگر در حین ساخت و ساز مشکلی پیش آمد، از وسوسه انداختن پول به سمت آن اجتناب کنید. اصرار کنید که پیمانکار شما یک راه خلاقانه برای حل آن پیدا کند، به خصوص اگر بودجه شما محدود است.

 

بررسی سایر موارد مهم در دکور کافی شاپ مدرن

موارد مهم دیگری که در کتاب موفقیت رستوران با اعداد مفصل به آنها پرداخته شده موارد زیر است که در این مقاله فقط به طور خلاصه به آن پرداخته شده:

 

جریان:

این مفهوم ایجاد یک تجربه روان و بدون درز برای مشتریان از لحظه ورود به رستوران تا خروج آنهاست. Flow شامل طراحی چیدمان، نورپردازی، موسیقی و خدمات برای راهنمایی مشتریان در سفر غذاخوری و ایجاد احساس راحتی و رضایت در آنها است. جریان همچنین به کاهش استرس و ناامیدی برای کارکنان و مشتریان کمک می کند.

آکوستیک:

علم صوت و چگونگی تأثیر آن بر ادراک و رفتار انسان است. از آکوستیک می توان برای ایجاد فضایی دلپذیر و جذاب در رستوران و همچنین برای تقویت یا پوشاندن صداهای خاص استفاده کرد. به عنوان مثال، موسیقی ملایم می تواند حال و هوای رمانتیک ایجاد کند، در حالی که موسیقی با صدای بلند می تواند حال و هوای سرزنده ایجاد کند. آکوستیک همچنین می تواند برای کنترل سطح سر و صدا و جلوگیری از وقفه های ناخواسته یا حواس پرتی استفاده شود.

موسیقی:

این یکی از مهمترین عناصر ایجاد جریان در رستوران است. موسیقی می تواند بر روحیه، احساسات، اشتها و رفتار کارکنان و مشتریان تأثیر بگذارد. موسیقی همچنین می تواند به متمایز شدن یک رستوران از رقبای خود و جذب مشتریان بیشتر کمک کند. با این حال، موسیقی باید بر اساس مفهوم، موضوع، بازار هدف، زمان روز، فصل و مناسبت رستوران با دقت انتخاب شود. موسیقی همچنین باید با سایر جنبه های طراحی و محیط در یک رستوران مطابقت یا تکمیل کند.

 

 

نورپردازی:

این یکی دیگر از عناصر کلیدی ایجاد جریان در یک رستوران است. نور می تواند بر درک فضا، دما، رنگ، خلق و خو، سطح انرژی و کیفیت غذا در یک رستوران تأثیر بگذارد. نورپردازی همچنین می تواند به برجسته یا کم اهمیت جلوه دادن برخی از ویژگی ها یا مناطق یک رستوران کمک کند. به عنوان مثال، نور کم می تواند یک محیط دنج و صمیمی برای شام های عاشقانه یا مهمانی های خصوصی ایجاد کند. نور روشن می تواند احساسی جادار و مطبوع برای ناهارخوری های معمولی یا وعده های غذایی خانوادگی ایجاد کند.

سرویس بهداشتی:

اینها امکانات ضروری برای هر رستورانی است که غذا یا نوشیدنی را برای مشتریان سرو می کند. دستشویی ها باید تمیز، راحت، در دسترس، مجهز به لوازمی مانند کاغذ توالت، صابون، حوله، دستمال کاغذی و غیره، مجهز به تهویه مناسب و غیره، دارای نور کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره، دارای امنیت کافی باشند. و غیره، دارای حریم خصوصی کافی و غیره، بهداشت کافی و غیره، نگهداری کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره. دارای علائم کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره، دارای علائم کافی و غیره

چیدمان میز:

فرآیند آماده سازی و چیدمان فضای غذاخوری برای مشتریان است. چیدمان میز شامل انتخاب نوع و اندازه مناسب ظروف، دستمال سفره، زیر لیوانی، شمع، گل و سایر لوازم جانبی است. تنظیم میز همچنین شامل ایجاد یک نقطه کانونی یا یک موضوع برای هر میز یا بخش از رستوران است. چیدن میز باید محیط و جذابیت رستوران را افزایش دهد و همچنین مفهوم و سبک آن را منعکس کند. چیدن میز باید با جریان و طراحی رستوران همخوانی داشته باشد.

انعطاف پذیر باشید

طراحی خوب و محیط مناسب تضمین کننده موفقیت نخواهد بود، اما می توانند به یک کافه خوب بیفزایند یا از آن کم کنند. آنها شخصیت کافی شاپ شما را تثبیت می کنند و انتظارات مشتریان و کارکنان را شکل می دهند.
طراحی اصلی شما هر چه که باشد، باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا با توجه به نیازهای متفاوت مشتریان در زمان های مختلفو در مناسبت های مختلف تغییر کند.طراحی و فضای شما باید به وضوح بیان کند که شما چه هستید و تجربه ای منسجم از زمانی که مشتریان شما وارد در می شوند تا زمانی که پول خود را پرداخت می کنند ارائه دهد.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *