ترفندهای آشپزی و کافه داری

دستگاه حسابداری رستوران

دستگاه حسابداری رستوران
پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

نظارت دقیق بر فرآیند حسابداری رستوران به دلیل حاشیه سود ناچیز برای رستوران ها بسیار مهم است. از این راهنمای گام به گام حسابداری رستوران که تحت عنوان دستگاه حسابداری رستوران می‎‌باشد، استفاده کنید تا وظایف حسابداری خود را ساده و دقیق کنید. برای حسابداری رستوران کارآمد، باید نکات و نکات صنعت غذا و نوشیدنی را بدانید.سرمایه‌گذاری روی نرم‌افزار حسابداری رستوران مناسب و جذب افراد حرفه‌ای با بینش و دانش به‌روز برای مدیریت امور مالی شما، راهی ساده برای حساب‌ها و پیگیری داده‌های فروش، هزینه‌های عملیاتی و سایر هزینه‌های رستوران است.

حسابداری رستوران چیست؟

حسابداری رستوران سیستم ثبت، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده های مالی یک رستوران است. حسابدار رستوران مسئولیت های زیادی دارد، از ثبت تراکنش ها در دفتر کل و کدگذاری و دسته بندی دقیق آن تراکنش ها تا تطبیق صورت حساب بانکی و تعریف بودجه. به روز و دقیق نگه داشتن این اطلاعات برای موفقیت مالی کسب و کار شما بسیار مهم است. شما می توانید از نرم افزار حسابداری رستوران برای مدیریت تمام نیازهای حسابداری خود مانند ایجاد فاکتورهای حرفه ای، مدیریت جریان نقدی و پیگیری زمان استفاده کنید.

 

مزایای حسابداری برای رستوران

حسابداری منجر به مدیریت مالی بهتر، بینش عمیق تر در مورد وضعیت مالی کسب و کار شما، ردیابی بهتر جریان های نقدی و یک سیستم قوی تر برای ردیابی موجودی می شود. همچنین یاد خواهید گرفت که کنترل هزینه های اصلی خود را به دست بگیرید و قیمت منو را بر اساس تقاضاها و هزینه های موجودی تنظیم کنید.

 

نحوه انجام حسابداری برای رستوران

۱. حسابدار ایده آل را پیدا کنید

صاحب رستوران باید به دنبال حسابداری باشد که در زمینه رستوران داری تجربه و دانش داشته باشد. حسابدار شخصی است که معاملات مالی یک تجارت مانند درآمد، هزینه، مالیات و حقوق و دستمزد را ثبت و سازماندهی می کند.

۲. از نرم افزار حسابداری استفاده کنید

یک نرم افزار حسابداری را انتخاب کنید تا وظایف ورود داده های خود را ساده کنید، فاکتورهای سفارشی ایجاد کنید، درآمد خود را پیگیری کنید، صورت های سود و زیان منظم ایجاد کنید و جریان نقدی خود را بررسی کنید. نرم افزار حسابداری رستوران ایده آل برای رستوران ها باید ویژگی های گزارش دهی قوی ارائه دهد، استفاده از آن آسان باشد و به شما امکان دسترسی به داده ها را در هر زمان و هر مکان بدهد.

 

 

انتخاب سیستم های حسابداری برای رستوران ها می تواند به شما کمک کند تا مشکل حسابداری رستوران را از بین ببرید و به شما کمک کند هزینه های غذای خود را به راحتی مدیریت کنید. این سیستم‌ها شامل نرم‌افزارهای مالی و سیستم‌های نقطه فروش (POS) هستند که به شما در سازماندهی سریع تعداد موجودی‌ها و انجام معاملات کمک می‌کنند.

 

 

حسابداری ابری

در دسترس بودن اطلاعات حسابداری شما یک جنبه اساسی از موفقیت و توانایی هر رستوران برای رشد است. هرچه اطلاعات بیشتری به سرعت دسترسی داشته باشید، داده  های شما دقیق تر خواهند بود. برای تصمیم گیری آگاهانه و هوشمندانه به نرم افزاری نیاز دارید که موقعیت مالی واقعی شما را نشان دهد.

نرم افزار حسابداری خوب به شما کمک می کند تا داده ها را بدون زحمت و با دقت پردازش، جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید. یکپارچه سازی سیستم POS یک جنبه حیاتی از هر نرم افزار حسابداری رستورانی است که برای رستوران خود استفاده می کنید. پس از یکپارچه سازی، نرم افزار می تواند جمع آوری و دسته بندی تراکنش های مالی شما را به صورت خودکار انجام دهد. این امکان ردیابی در زمان واقعی عملکرد مالی شما را فراهم می کند و خطاهایی را که با حسابداری رستوران دستی رخ می دهد کاهش می دهد.

ماشین حسابداری رستوران وسیله ای است که به رستوران ها کمک می کند تا امور مالی و عملیات خود را مدیریت کنند. معمولاً از یک جزء سخت افزاری مانند صندوق پول یا تبلت و یک جزء نرم افزاری مانند یک برنامه یا یک سرویس مبتنی بر ابر تشکیل شده است.

 

برخی از وظایفی که یک دستگاه حسابداری رستوران می تواند انجام دهد عبارتند از:

 • تولید و چاپ قبوض و رسید
 • محاسبه مالیات، تخفیف و انعام
 • ردیابی موجودی، فروش و هزینه ها
 • ادغام با سیستم های POS، حقوق و دستمزد و فروشنده
 • ایجاد گزارش و تجزیه و تحلیل

انواع مختلفی از ماشین های حسابداری رستوران در دسترس هستند که هر کدام ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 

هنگامی که حسابداری دقیق و فعال در رستوران دارید، می توانید در هر زمان به سوالات زیر پاسخ دهید:

 

 • آیا پول کافی برای پوشش هر هزینه ای، از حقوق و دستمزد گرفته تا تعمیر تجهیزات، موجودی و اجاره به دست می آید؟
 • آیا هر آیتم منو وزن خود را کاهش می دهد؟
 • آیا هزینه های قابل کنترل ردیابی و مدیریت می شوند؟
 • کدام معیارهای رشد را رصد می کنیم؟
 • چگونه حقوق کارمندان را افزایش دهیم؟

برای ردیابی موفقیت آمیز هر نقطه داده، هر KPI، و هر روند فروش، تکیه بر صفحات گسترده یا قلم و کاغذ

کافی نیست.

اینجاست که نرم افزار حسابداری رستوران وارد می شود. بسیاری از پلتفرم های حسابداری مختلف با طیف وسیعی از قابلیت ها و ادغام ها در دسترس هستند. برخی فقط یک یا دو عملکرد دارند اما آن ها را به خوبی انجام می دهند. نرم‌افزارهای دیگر همه بخش‌های عملیات حسابداری رستوران، از موجودی‌ها گرفته تا گزارش‌های سود و زیان، تا متعادل‌سازی دفتر حسابداری را تامین می‌کنند.

 

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری رستوران

هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری، قیمت، تعداد مکان ها و عملکردهای مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.در اینجا لیستی از بهترین نرم افزارهای حسابداری رستوران، گردآوری شده:

بهترین نرم افزارهای حسابداری رستوران

 • نرم‌افزار حسابداری سپیدز
 • نرم افزار باران
 • نرم‌افزار حامی
 • نرم‌افزار هلو
 • نرم افزار سپند
 • نرم افزار زعفران

 

در زیر به نقاط قوت  نرم افزار باران اشاره میکنیم:

 

نرم افزار حسابداری رستوران باران:

 

یک نرم‌افزار تخصصی برای مدیریت و حسابداری رستوران‌ها، فست‌فودها و کافی‌شاپ‌ها است. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا:

 • فیش و فاکتور فروش را به راحتی صادر کنید
 • گزارش‌های متنوع از فروش، مشتریان، محصولات و موجودی کالاها را دریافت کنید
 • باشگاه مشتریان را راه‌اندازی کنید و با پیامک‌رسان با آنها ارتباط برقرار کنید
 • از انواع کارتخوان‌های بانکی، چاپگرهای حرارتی، کیوسک‌های سفارش‌گیر و نمایشگرهای مشتری پشتیبانی کنید
 • فروشگاه آنلاین خود را ایجاد کنید و سفارشات و مشتریان آنلاین را مدیریت کنید
 • هزینه‌های نیروی کار، خرید و مالیات را کنترل کنید
 • صورت‌های مالی مانند صورت سود و زیان و ترازنامه را تهیه کنید

نرم‌افزار حسابداری رستوران باران در سه سطح ساده، پیشرفته و ویژه ارائه می‌شود که می‌توانید بر اساس نیاز و بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی یا وبلاگ نرم‌افزار مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نرم افزار حسابداری رستوران باید با دستگاه POS شما کار کند:

مهم نیست از کدام نرم افزار حسابداری استفاده می کنید، مطمئن شوید که می تواند با سیستم‌های POS یکپارچه شود.

کار با یک حسابدار حرفه‌ای می‌تواند سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای کسب‌وکار شما باشد، و سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار حسابداری و حسابداری رستوران مناسب می‌تواند عملیات روزانه شما را آسان‌تر از همیشه کند .

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *