طرز تهیه و دستور پخت, کیک و شیرینی

طرز تهیه چیز کیک با فر (کلاسیک)

طرز تهیه چیز کیک با فر
پیشنهاد ما به شما
کتاب آموزش کیک های قدیمی و کلاسیک۱,۴۹۰,۰۰۰ ریال۲۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

دستور ساده و کلاسیک چیز کیک برای کیک پزان مبتدی با استفاده از فر و روش ساده بن ماری (حمام آب)!

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه بهترین چیزکیک کلاسیک را با فر و مطابق دستورالعمل های گام به گام درست کنید.

می توانید در خانه بسیار ساده با تکنیک مناسب و با توجه به جزئیات این دستورالعمل را دنبال کنید. هیچ چیز پیچیده ای در مورد این دستور العمل وجود ندارد و چیزی که در نهایت به آن خواهید رسید، یک چیزکیک خامه ای و کراکر کره ای و خوشمزه است.

اگر این رسپی چیز کیک فری را امتحان کردید، خواهید دید که می‌توانید کراست را تغییر دهید، یا خمیر کوکی را مخلوط کنید در واقع این یک دستور  پخت چیزکیک جامع و کامل است که به آن نیاز دارید. 

 

زمان‌بندی تهیه چیز کیک با فر:

 • زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه
 •  زمان پخت: ۷۰ دقیقه
 •  زمان کل: ۹۰ دقیقه
 • سرو: ۱۲ برش

 

مواد لازم برای تهیه چیز کیک با فر:

 

برای کراست کراکر گراهام:

 • کراکر گراهام
 • کره
 • شکر
 • نمک

برای فیلینگ چیزکیک کلاسیک فری:

 • پنیر خامه ای
 • قند
 • خامه ترش
 • عصاره وانیل
 • تخم مرغ

برای درست کردن چیزکیک با فر آماده اید؟ ما تمام مراحل چیز کیک فری را برایتان آماده کرده ایم.

 

مرحله ۱: مواد را به دمای اتاق برسانید

همه مواد در دمای اتاق باشد،اولین کاری که قبل از تهیه این دستور باید انجام دهید این است که چند ساعت قبل از اینکه بخواهید چیزکیک خود را درست کنید، همه مواد را خارج کنید.

مرحله ۲: کراست کراکر گراهام خود را درست کنید (چنانچه به این نوع بیسکوییت دسترسی ندارید میتوانید از بیسکوییت ترد یا پتی بور استفاده کنید)

 

طرز تهیه چیز کیک با فر

طرز تهیه چیز کیک با فر

برای این دستور پخت چیزکیک کلاسیک، ما از کراست استاندارد کراکر گراهام استفاده می کنیم. خرده های کراکر گراهام را ریز آسیاب کنید برای این کار می توانید از غذاساز یا مخلوط کن استفاده کنید.سپس خرده های خود را با کره ذوب شده، شکر گرانول و کمی نمک کوشر مخلوط کنید و به قسمت پایین و تا نیمه به طرف بالا یک قالب فنری ۹ اینچی فشار دهید. برای انجام این مرحله از ته لیوان استفاده کنید یک قالب فنری برای تهیه چیزکیک ضروری است. کناره ها به راحتی جدا می شوند و چیزکیک شما کاملا سالم می شود.

طرز تهیه چیز کیک با فر

 

پس برای درست کردن چیزکیک آماده اید؟ من تمام مراحل را برایتان آماده کردیم.

مرحله ۳: فیلینگ چیزکیک خود را درست کنید

 

طرز تهیه چیز کیک با فر

همانطور که گفته شد، همه مواد شما باید در دمای اتاق باشند. این کار باعث می شود که کیک کاملا پخته شود و از گلوله شدن خمیر چیزکیک نیز جلوگیری می کند. اگر فیلینگ را با پنیر خامه‌ای که در دمای اتاق نباشد مخلوط کنید، توده‌های زیادی خواهید دید که تعداد زیاد توده باعث تغییر بافت خواهد شد.

نکته مهم دیگر این است که چیزکیک را بیش از حد مخلوط نکنید. مخلوط کردن بیش از حد باعث وارد شدن هوای بیش از حد به مواد شده و باعث ترک خوردن آن در هنگام پخت می شود. پخت بیش از حد نیز باعث ترک خوردن می شود.

برای تهیه این چیزکیک به ۴ بسته پنیر خامه ی نیاز دارید.

فقط مواد چیزکیک را روی کراست پهن کنید و با استفاده از کاردک یا کفگیر افست آن را صاف کنید.

مرحله ۴: چیزکیک خود را بپزید

داستان های زیادی در مورد سختی طرز تهیه چیز کیک در فر وجود دارد، بیشتر به این دلیل که چیز کیک در حمام آب داغ (به روش بنماری کردن) پخته می شود. اما پختن چیزکیک در حمام آب داغ آسان است!

چرا چیزکیک ها در حمام آب پخته می شوند؟

 زیرا هدف ما این است که آن را به آرامی و یکنواخت بدون قهوه ای شدن یا ترک خوردن روی آن بپزید. حمام آب به شما این امکان را می دهد که چیزکیک خود را عایق بندی کنید تا بیرون آن خیلی سریع پخته نشود. همچنین به مرطوب نگه داشتن فر کمک می کند و نتیجه نهایی آن  چیزکیک کاملاً پخته و مرطوب است!

طرز تهیه چیز کیک با فر

طرز پخت چیزکیک در حمام آب داغ(به روش بنماری کردن):

ابتدا کف قالب خود را دوبار در فویل بپیچید تا آب به داخل نشت نکند و باعث خیس شدن کراست شما نشود.سپس یک قالب پخت بزرگتر از قالب چیز کیک خود پیدا کنید و آن را به عمق ۳/۴ اینچ با آب بسیار داغ پر کنید. شما می توانید از   هر شکل البی استفاده کنید، به شرطی که قالب فنری شما داخل آن قرار گیرد!

حالا چیزکیک خود را با احتیاط داخل فر قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۶۰ تا ۷۰ دقیقه بپزد. فر خود را مدام باز نکنید البته که دیدن طرز پخت چیزکیک وسوسه انگیز است، اما باز کردن فر می تواند دمای فر را کاهش دهد و در فرآیند پخت اختلال ایجاد کند.

چگونه تشخیص بدهم که چیزکیک در فر پخته شده است؟

اگر قسمت بیرونی سفت شود و مرکز آن کمی تکان بخورد چیزکیک شما پخته شده است. پخت بیش از حد نیز باعث ترک خوردن می شود، اما اگر کمی هم ترک خورد، یک قوطی فیلینگ پای گیلاس را باز کنید و آن چیزکیک را به چیزکیک گیلاس تبدیل کنید!

مرحله ۵: چیزکیک خود را خنک کنید

چه مدت نیاز به خنک شدن دارد؟

بگذارید چیزکیک  حدود یک ساعت در دمای اتاق خنک شود سپس ظرف را با فویل بپوشانید و باید حداقل ۶ ساعت در یخچال خنک شود و ترجیحاً یک شب.

چیزکیک را از یخچال خارج کنید. اگر روی چیزکیک شما لایه ی غلیظی ایجاد شده، فقط یک حوله کاغذی بردارید و رطوبت آن را پاک کنید. سپس آن را برش دهید و از ثمره کار خود لذت ببرید!

طرز تهیه چیز کیک با فر

نکاتی برای تهیه ی بهترین چیزکیک خانگی در فر

 

 • کراست خود را از قبل بپزید!
 • مطمئن شوید که همه مواد شما دمای اتاق دارند.
 • تخم مرغ ها را زیاد هم نزنید
 • مواد چیزکیک خود را زیاد مخلوط نکنید!
 • قالب خود را با فویل بپوشانید!
 • حمام آب!
 • در فر را باز نکنید
 • بیش از حد پخت نشود!
 • در زمان خنک شدن کوتاهی نکنید!

 

چگونه بفهمم چیزکیک من پخته شده است؟

وقتی پخت چیزکیک شما تمام شد قسمت بیرونی آن سفت می شود در حالی که داخل آن کمی تکان می خورد. اگر چیزکیک خود را خیلی طولانی بپزید، پف کرده یا ترک خورده به نظر می رسد.

 

اگر چیزکیک من ترک خورد چه کنم؟

اگر شکافی در چیزکیک خود ببینید همه چیز از بین نمی رود! معمولا این فقط یک چیز آرایشی است. برای رفع آن می توانید چیزکیک خود را با خامه فرم گرفته یا با کیک گیلاس پر کنید. ترک پنهان خواهد شد و چیزکیک شما همچنان طعم شگفت انگیزی خواهد داشت!

 

چگونه چیزکیک پخته شده با فر را نگهداری کنم؟

چیزکیک را می توان تا ۵ روز در یخچال نگهداری کرد. آن را در قالب فنری نگه دارید تا شکل خود را حفظ کند و روی آن را با پوشش ساران بپوشانید تا زمانی که قصد سرو آن را دارید تاپینگتان را اضافه کنید.

 

آیا می توانم چیزکیک را فریز کنم؟

بله! برای یخ زدن چیزکیک خود اجازه دهید کاملاً روی اجاق گاز خنک شود و در یخچال قرار دهید. سپس می‌توانید آن را با قرار دادن آن در دو لایه پلاستیک و چند لایه فویل فریز کنید. چیزکیک برای چند ماه در فریزر می ماند. وقتی آماده خوردن چیزکیک خود شدید، آن را به یخچال منتقل کنید تا یک شبه آب شود.

 

طرز تهیه چیز کیک با فر

کراست

۱ ۳/۴ فنجان کراکر گراهام (حدود ۱۵ کراکر کامل)

۱/۳ فنجان کره، ذوب شده

شکر دانه ریز ۱/۴ پیمانه

۱/۲ قاشق چایخوری نمک کوشر

 

چیزکیک

۴ بسته (۸ اونس) پنیر خامه ای، دمای اتاق (در مجموع ۳۲ اونس)

شکر گرانول ۱ فنجان

۱/۲ فنجان خامه ترش، دمای اتاق

۲ قاشق چایخوری وانیل

۳ تخم مرغ، دمای اتاق

 

روش تهیه گام به گام تهیه چیز کیک با فر:

کراست را درست کنید

کف قالب فنری را دوبار با فویل بپیچید و آن را محکم ببندید تا آب به داخل ظرف نرود.

فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید.

 

در یک کاسه بزرگ، خرده های کراکر گراهام، کره، شکر دانه ریز و نمک را با هم مخلوط کنید.

مخلوط را به سمت بالا و پایین قالب ۹ اینچی فشار دهید.

کراست را به مدت ۸-۱۰ دقیقه یا تا زمانی که کمی طلایی شود بپزید. در حالی که فیلینگ چیزکیک را درست می کنید کنار بگذارید.

چیزکیک را درست کنید

در کاسه میکسر پایه خود که به پره های همزن تعبیه شده است، پنیر خامه ای و شکر را با سرعت متوسط ​​مخلوط کنید تا یکدست شود و در صورت لزوم کناره های کاسه را بتراشید.

طرز تهیه چیز کیک با فر

همزن را کم کنید و خامه ترش و وانیل را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید، در صورت لزوم کناره های کاسه را بتراشید.

تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از هر بار اضافه کردن با سرعت کم هم بزنید تا مخلوط شوند. بیش از حد مخلوط نکنید

فیلینگ را روی کراست بریزید و به طور یکنواخت پخش کنید.

قالب فنری را در یک قالب بزرگتر قرار دهید و آب بسیار داغ را داخل قالب بریزید تا عمق آن به ۳/۴ اینچ برسد، مراقب باشید سطح آب بالاتر از فویل نباشد.

به مدت ۶۰-۷۰ دقیقه یا تا زمانی که مرکز آن تقریباً سفت شود بپزید. در حالی که لبه ها تنظیم می شوند، مرکز همچنان تکان می خورد.

با احتیاط یک چاقو را دور قالب بکشید تا کیک شل شود.

اجازه دهید چیزکیک حداقل یک ساعت در دمای اتاق خنک شود، سپس روی آن را بپوشانید و به مدت ۶ ساعت یا یک شب در یخچال قرار دهید.

قبل از برش دادن، کناره های قالب فنری را رها کنید.

 

ارزش غذایی:

 • اندازه سرو: ۱ تکه 
 • کالری: ۳۷۲
 •  شکر: ۲۳.۲ گرم 
 • سدیم: ۲۴۴.۸ میلی گرم 
 • چربی: ۲۷.۹ گرم 
 • کربوهیدرات: ۲۷.۲ گرم 
 • پروتئین: ۴.۴ گرم 
 • کلسترول: ۱۱۹.۱ میلی گرم

 

 

علاقمند به یادگیری انواع چیزکیک هستید؟

کتاب ساخت چیزکیک صنعتی، انواع چیزکیک‌های کلاسیک و محبوب را به روشی جدید، ماجراجویانه و مدرن ارائه می دهد و به سؤالات مختلف آشپزها و نانوایان خانگی پاسخ می‌دهد. ملانی آندروود علاوه بر به اشتراک گذاشتن بسیاری از رسپی های حرفه ای، تمام تکنیک های ساخت طیف وسیعی از سبک‌های مختلف چیزکیک را آموزش می‌دهد و خوانندگان را تشویق می‌کند تا دستور العمل های منحصر به فرد خود را توسعه دهند. او همچنین گزینه‌هایی را برای پنیرها و خمیرها معرفی می‌کند. این کتاب شامل تکنیک های پخت چیزکیک، چگونه از ترک خوردن قسمت بالای چیزکیک جلوگیری کنیم و تفاوت بین سبک‌های مختلف از جمله نیویورک، فیلادلفیا، شیکاگو، ایتالیایی، برزیلی و ژاپنی، می‌شود.

این کتاب را با ترجمه فارسی هم اکنون با تخفیف ویژه تهیه کنید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *