طرز تهیه و دستور پخت, کیک و دسر

طرز تهیه چیز کیک با پنیر ماسکارپونه

طرز تهیه چیز کیک با پنیر ماسکارپونه
پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

رسپی طرز تهیه چیز کیک با پنیر ماسکارپونه، منحصر به فرد برگرفته از کتاب چیزکیک صنعتی ترجمه فارسی میباشد

در اوایل دهه ۱۹۹۰، زمانی که در هتل‌ها کار می‌کردم، یک تارت آجیل کاپوچینویی درست کردم که همه آن را دوست داشتند. این باعث شد که من یک چیزکیک مشابه داشته باشم. اگر عاشق قهوه هستید، پس این چیزکیک های کاپوچینو آجیلی ظریف و میله ای برای شما مناسب هستند. اگر طعم قوی تر قهوه را دوست دارید، کاهلوا می تواند جایگزین سیروپ بیلی یا سیروپ فرانجلیکو در دستور پخت شود. اگر مشتاق به دریافت اطلاعات درباره طرز تهیه چیز کیک با پنیر ماسکارپونه هستید، مقاله زیر را تا اخر دنبال کنید:

خروجی کار: یک چیزکیک ۹×۱۳ اینچی (۲۳×۳۳ سانتی متر)

کراست

کراست آجیل ساخته شده با بادام

برای تهیه کراست بادام:

 • ۲ فنجان (۱۹۰ گرم)بیسکوییت با آجیل ریز آسیاب شده به دلخواه (مانند بادام، گردو یا گردو، بیش از دو نوع را مخلوط نکنید)
 • ۲ قاشق غذاخوری (۲۶ گرم) شکر گرانول یا قهوه ای
 • ۳ قاشق غذاخوری (۴۲ گرم) کره بدون نمک، ذوب شده
  فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد ) از قبل گرم کنید. در یک کاسه متوسط،  بیسکوییت، مغزها و شکر را با هم مخلوط کنید. کره را اضافه کنید و با یک کاردک لاستیکی هم بزنید تا همه کره جذب شود و خرده ها یا مغزها به طور یکنواخت پوشش داده شوند.
  مخلوط را در یک قالب ۱۰ اینچی (۲۵ سانتی متری) به شکل کمربندی قرار دهید. با کف دست یا کف لیوان، مخلوط را محکم به کف قالب فشار دهید. برای تهیه کراست کف و کناره ها، از کناره های یک لیوان استفاده کنید تا حدود نیمی از مخلوط را به دو طرف قالب فشار دهید.
  قالب را در فر قرار دهید و حدود ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که کمی سفت شود بپزید. (کراست آجیل به قهوه ای طلایی برشته می شود و عطری مانند مغز دارد.) آن را از فر خارج کرده و حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کاملا خنک شود.


مواد لازم برای خمیر چیزکیک:

 • ۲ قاشق غذاخوری (۱۶ گرم) پودر اسپرسو فوری
 • ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) آب داغ
 • ۲ فنجان (۴۸۰ گرم) خامه ترش
 • ¾ فنجان (۱۵۰ گرم) شکر دانه ریز تقسیم شده
 • ۱ و نیم پوند (۶۸۰ گرم) پنیر خامه ای
 • ۸ اونس (۲۲۵ گرم) ماسکارپونه
 • ½ فنجان (۱۱۲ گرم) شکر قهوه ای بسته بندی شده
 • ۴ تخم مرغ ۲ زرده تخم مرغ
 • ۱⁄۳ فنجان (۸۰ میلی لیتر) کرم ایرلندی بیلی (اختیاری)
 • ۱⁄۳ فنجان (۸۰ میلی لیتر) سیروپ فرانجلیکو یا ۲۰ میلی لیتر سیروپ وانیل

 

برای تهیه کراست:

در طرز تهیه چیز کیک با پنیر ماسکارپونه، فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد) از قبل گرم کنید. دستورالعمل های صفحه ۱۷ (مطابق توضیحات بالا) را برای کراست آجیل با استفاده از بادام دنبال کنید. در یک قالب ۹×۱۳ اینچی (۲۳×۳۳ سانتی متر) فشار دهید. قبل از اضافه کردن خمیر چیزکیک بگذارید کاملا خنک شود.

 

 

برای تهیه چیزکیک:

فر را روی ۳۲۵ درجه فارنهایت (۱۷۰ درجه سانتیگراد ) قرار دهید.

برای تهیه چیز کیک با پنیر ماسکارپونه، در یک کاسه کوچک، پودر اسپرسو فوری و آب داغ را با هم مخلوط کنید تا کاملا حل شود و آن را کنار بگذارید.
در یک کاسه کوچک دیگر، خامه ترش و ½ فنجان (۱۰۰ گرم) شکر گرانول را با هم مخلوط کنید.
در کاسه همزن برقی، با استفاده از اهرم پدل همزن، پنیر خامه‌ای و ماسکارپونه را با سرعت کم مخلوط کنید تا نرم شوند،مرتباً کناره‌های کاسه با کاردک لاستیکی به زیر اهرم بکشید، حدود ۲ دقیقه، هم بزنید. ¼ فنجان باقیمانده (۵۰ گرم) شکر دانه‌ریز و شکر قهوه‌ای را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید و کناره‌ها، ته و کف آن را بتراشید تا جایی که گلوله‌های قابل رویتی باقی نماند. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و حدود ۱۰ ثانیه بعد از هر تخم مرغ، فقط تا زمانی که ترکیب شوند، مخلوط کنید. هر دو زرده را اضافه کنید و فقط ۱۰ ثانیه هم بزنید تا ترکیب شوند. مخلوط بیلی، فرانجلیکو و پودر اسپرسو فوری را با هم مخلوط کنید.

 

قالب را با کراست در یک سینی فر (یک قالب که تقریباً به همان ارتفاع یا کمتر از قالب شما باشد) قرار دهید. خمیر را روی کراست بادام بریزید و با پالت پهن کنید تا سطح آن صاف شود. داخل فر قرار دهید و آب تقریباً در حال جوش را در قالب بریزید (باید تا نیمه از دو طرف قالب بالا بیاید). حدود ۵۰ دقیقه بپزید؛ از فر خارج کرده و مخلوط خامه ترش را روی آن قرار دهید. ۱۰ دقیقه دیگر بپزید، تا چیزکیک در اطراف لبه ها سفت شود، اما همچنان در مرکز تکان بخورد (قسمت نرم لرزان باید به اندازه یک چهارم باشد).از فر خارج کنید و چیزکیک را از ظرف آب داغ خارج کنید. به آرامی یک چاقوی تیز کوچک یا کاردک کوچک را در اطراف لبه های قالب بکشید تا چیزکیک از طرفین شل شود. اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود. حداقل ۸ ساعت در یخچال قرار دهید (این کار باعث می شود چیزکیک کاملاً ببندد). از یخچال خارج کنید و به شکل مربع یا مستطیل برش دهید و سرو کنید.

تجربه متفاوت: چیزکیک میله‌ای براونی اسپرسو

از سیروپ فرانجلیکو و بیلی صرف نظر کنید و ۱⁄۳ فنجان (۸۰ میلی‌لیتر) قهوه دم کرده قوی و ۱⁄۳ فنجان (۸۰ میلی‌لیتر) کاهولا را جایگزین کنید.

نکات:

دمای مناسب پخت برای فر کانوکشن پانزده درجه کمتر می باشد. پس فر فن دار خود را برای پخت کراست ۱۶۵ و برای پخت چیزکیک ۱۵۵ تنظیم کنید.

زمان پخت در فر کانوکشن شما ممکن است کاهش بیابد، در نتیجه حتما قبل از زمان پخت پیشنهادی چیزکیک خود را بررسی کنید تا از پخت بیش از حد جلوگیری کنید.

 

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *