طرز تهیه و دستور پخت, کیک و شیرینی

طرز تهیه چیز کیک حرفه ای

طرز تهیه چیز کیک حرفه ای
پیشنهاد ما به شما
کتاب اصول شیرینی پزی و پخت کیک (۲۰۱۱)۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال۶۹۸,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

این ترکیب مدرن کیک مخملی قرمز و چیزکیک، که با مخلوط خوشمزه ای از پنیر خامه ای و ریکوتا درست شده است، جایگزینی خوشمزه برای کراست های سنتی است. تضاد کراست قرمز با چیزکیک سفید از نظر بصری نیز خیره کننده است. رسپی این چیزکیک مدرن برگرفته از کتاب ساخت چیز کیک صنعتی است که میتوانید این کتاب را از همین وب سایت خریداری کنید و به مجموعه ی کاملی از رسپی های انواع چیزکیک حرفه ای در ابعاد صنعتی دسترسی پیدا کنید. اگر علاقمند به یادگیری طرز تهیه چیز کیک حرفه ای هستید، می توانید در مقاله زیر تمام نکات مربوط به آن را دریابید.

کراست

کراست کیک قرمز مخملی

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه چیز کیک حرفه ای

  • ۱ و نیم پوند (۶۸۰ گرم) پنیر خامه ای
  • ۱ و نیم پوند (۶۸۰ گرم) ریکوتا
  • ۱ فنجان(۲۰۰ گرم) شکر
  • ¼ فنجان (۶۰ میلی لیتر) خامه غلیظ
  • ۵ تخم مرغ بزرگ
  • ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) عصاره وانیل
  • گارنیش ۲ پیمانه (۴۴۰ گرم)
  • تمشک (اختیاری)

 

برای تهیه کراست:

در طرز تهیه چیز کیک حرفه ای، ابتدا فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد ) از قبل گرم کنید. دستورالعمل های صفحه ۱۹ را برای کراست کیک قرمز مخملی دنبال کنید. قبل از اضافه کردن خمیر چیزکیک بگذارید کاملا خنک شود

برای تهیه چیزکیک:

فر را روی ۳۲۵ درجه فارنهایت (۱۷۰ درجه سانتیگراد ) قرار دهید.

در کاسه همزن برقی، با استفاده از اهرم تخت همزنال، پنیر خامه‌ای و ریکوتا را با سرعت کم مخلوط کنید تا نرم شوند، کناره‌های کاسه را زیر اهرم بتراشید و مرتباً با یک کاردک لاستیکی، حدود ۲ دقیقه هم بزنید. شکر را اضافه کنید و با کم کم به هم زدن ادامه دهید و کناره ها، ته و کف بزنید تا جایی که گلوله های قابل رویتی وجود نداشته باشد. خامه غلیظ را داخل آن بریزید و آنقدر هم بزنید تا یکدست شود. تخم‌مرغ‌ها را یکی یکی اضافه کنید و حدود ۱۰ ثانیه بعد از هر تخم‌مرغ، آنقدر مخلوط کنید. وانیل را هم بزنید.قالب فنری(کمربندی) را برای ظرف آب داغ آماده کنید . قالب فنری را در یک قالب کیک بزرگ یا یک سینی فر (یک تابه که در همان ارتفاع یا کمتر از قالب فنری شما باشد) قرار دهید.

خمیر را روی کراست بریزید و با یک قاشق کوچک آن را صاف کنید. داخل فر قرار دهید و آب تقریباً در حال جوش را داخل ماهیتابه بریزید (باید تا نیمه از دو طرف تابه بالا بیاید). حدود ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که چیزکیک در اطراف لبه ها سفت شود اما همچنان در مرکز آن تکان بخورد (قسمت نرم لرزان باید به اندازه یک چهارم باشد) بپزید. ماهیتابه را از فر خارج کنید و سپس چیزکیک را از ظرف آب داغ و فویل را از کناره های تابه فنری خارج کنید. به آرامی یک چاقوی تیز کوچک یا کاردک را دور لبه های تابه بکشید. اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود سپس حداقل ۸ ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا خود را بگیرد برای از قالب باز کردن چیزکیک، یک کارد یا کاردک تیز کوچک را به آرامی دور لبه های تابه بکشید، ضامن را روی تابه رها کنید و حلقه را مستقیماً بالا بیاورید. در یخچال بگذارید تا آماده سرو شود.

برای گارنیش (اختیاری):

تمشک ها را به صورت دایره ای بچینید و تمام سطح را بپوشانید. اگر برای تزئین کناره های کیک با خرده نان، کراست دوم درست کرده اید. اگر راست دست هستید، چیزکیک را در دست چپ خود بگیرید و با دست راست خرده های آن را بردارید و در کناره های چیزکیک فشار دهید و در حین کار آن را بچرخانید. در یخچال بگذارید تا آماده سرو شود. بازده: یک چیزکیک ۱۰ اینچی (۲۵ سانتی متری).

 

تنوع: چیزکیک هویج

از کراست کیک هویج به جای کراست کیک مخملی قرمز استفاده کنید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *