طرز تهیه و دستور پخت

ایده های پولساز در کافی شاپ

پیشنهاد ما به شما
کتاب راه اندازی چیدمان۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال۴۹۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

اگر در حال حاضر صاحب یک کافی شاپ هستید یا در حال فعالیت هستید، از قبل می دانید که مهمترین اولویت شما کسب سود است.بنابراین، هدف ما باید از همان ابتدا ایجاد یک کسب و کار کافی شاپ موفق و سودآور باشد! با این وجود، ما می دانیم که در مواقعی نیاز به ایجاد تغییراتی در استراتژی ها یا عملیات تجاری خود داریم تا درآمد خود را بهبود بخشیم و به یک تجارت قهوه سودآور تبدیل شویم! در این پست به چند روش مختلف به ایده های پولساز در کافی شاپ شما می پردازیم. موارد زیر را به عنوان نکات و راهکارهایی به عنوان غذای فکری در نظر بگیرید، که ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید.

 

 

داشتن یک برنامه همیشه شما را در موقعیت بهتری برای کسب درآمد قرار می دهد. با توسعه طرح کسب و کار کافی شاپ خود، امیدواریم در کل عملیات تجاری خود فکر کنید. سودآوری به ندرت اتفاقی اتفاق می افتد. شما باید برای رشد و سودآوری برنامه ریزی کنید.

اگر کسب و کار شما در حال حاضر راه اندازی است، توصیه می کنم طرح کسب و کار خود را دوباره مرور کنید. اگر نتوانستید برنامه خود را بنویسید، اهداف خود و نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به آنها را بنویسید. شما می خواهید یک استراتژی برنامه ریزی شده برای سودآوری داشته باشید و محاسبات دقیقی در مورد زمان رسیدن به نقطه سربه سر کافی شاپ خود داشته باشید.

ایده های پولساز در کافی شاپ

با بدهی کمتر شروع کنید

وقتی یک کافی شاپ یا هر کسب و کاری راه اندازی می کنید – چند گزینه دارید. شما یا با سرمایه شخصی خود پرداخت می کنید – یا می توانید پول قرض کنید. هر چه پول کمتری قرض کنید، سود کمتری را باید برای آن پول خرج کنید. پرداخت سود کمتر یا عدم پرداخت آن به شما این امکان را می دهد که زودتر از سایر کافی شاپ دارانی که با استقراض زیاد شروع به کار کرده اند، به سوددهی برسید.
راه اندازی کافی شاپ با بدهی کمتر، شما را از قید و بندهایی که بسیاری از صاحبان کافی شاپ تازه کار را تحت فشار قرار می دهد، رها می کند. ابتدا باید ترکیب بودجه کافی شاپ خود را بررسی کنید و مشخص کنید که از کجا پول برای راه اندازی کافی شاپ خود دریافت خواهید کرد.

کوتاهی در تحقیق، برنامه ریزی و دریافت کمک مورد نیاز ممکن است در نهایت هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. علاوه بر این، نادیده گرفتن موارد ضروری مانند سرمایه گذاری در بازاریابی، انتخاب تجهیزات مناسب قهوه، انتخاب محل مناسب کافی شاپ، یا سفارش مواد اولیه باکیفیت – ممکن است کارایی و چیزهای منحصر به فردی را که می تواند شما را سودآور کند، از بین ببرد.
شما باید برای سرمایه گذاری عاقلانه روی چیزهایی که برای منحصر به فرد بودن و سودآور بودن نیاز دارید برنامه ریزی کنید – و چیزهایی را که باعث درآمدزایی شما نمی شوند یا در مفهوم اصلی شما بازی نمی کنند را حذف کنید.

عاقلانه استخدام کنید

کیفیت استخدام شما می تواند به طور چشمگیری بر همه چیز در مورد کسب و کار کافی شاپ شما تأثیر بگذارد – از خدمات مشتری گرفته تا فروش ماهانه شما. اگر باریستاهای  کاربلدی را استخدام کنید، احتمالاً شاهد افزایش کیفیت خدمات، سرو قهوه بهتر و رضایت کلی مشتری خواهید بود.

 

ضایعات را کاهش دهید

هدر دادن همه چیز در کافه آسان است. هرچه ضایعات را بهتر کاهش دهید، سود بیشتری خواهید داشت و کمتر هدر دادن آن نشان دهنده یک سیستم کارآمد است.کارکنان خود را برای کاهش ضایعات آموزش دهید، از قهوه، شیر، آب و شکر گرفته تا دستمال سفره و لیوان کاغذی.
برای اکثر مشاغل، حاشیه سودآوری می تواند از ۲٪ تا ۲۰٪ در هر دلار درآمد دریافت شده باشد. بنابراین، با در نظر گرفتن کاهش ضایعات در هر نقطه از تجارت خود، می توانید درآمد خود را افزایش دهید.

POS کافی شاپ خود را ارتقا دهید

ارتقاء سیستم POS کافی شاپ شما می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و درآمد موثرتری را به ارمغان بیاورد.
یک سیستم POS ارتقا یافته می تواند به شما کمک کند تا ورود و خروج کارمندان را پیگیری کنید. خیلی اوقات، کسب و کارهای کوچک برای ساعاتی که هنوز کار نکرده اند به کارمندان خود حقوق می دهند و صدها تا هزاران دلار در سال برای آنها هزینه دارد – به ازای هر کارمند!
علاوه بر این، می توانید از طریق جمع آوری داده های POS خود تعیین کنید که کدام محصولات به خوبی می فروشند و کدام محصولات را باید حذف کنید.
از مجموعه داده هایی که سیستم POS کافی شاپ شما می تواند برای تصمیم گیری های مدیریتی بهتر ارائه دهد، استفاده کنید. با ساده کردن موجودی و خطوط تولید خود، سود خود را به حداکثر می رسانید و در عین حال هزینه های خود را از طریق زیان کاهش می دهید.

بفهمید که چه چیزی کافی شاپ شما را خاص می کند – و آن را تبلیغ کنید!

آیا این دانه های قهوه ارگانیک شماست که شما را منحصر به فرد می کند؟ آیا منظره شهر، موقعیت مکانی دنج، نشستن در فضای باز، یا غذای ویژه شماست؟شما باید آن را تبلیغ کنید. شما باید آن را بازاریابی کنید و از آن در برابر رقبای خود استفاده کنید.

خلأهای موجود در محصولات و خدمات را پر کنید

بررسی کنید بازار شما در زمان‌های مختلف چگونه تغییر کرده است. مشتریان شما در حال حاضر به دنبال چه چیزی هستند؟ آیا مشتریان شما مانند هنوز همان زمانی هستند که سال ها پیش کسب و کار خود را شروع کردید؟
ممکن است مجبور شوید منوی کافی شاپ خود را تطبیق دهید، ساعات کار یا بازاریابی خود را تغییر دهید تا سود بیشتری به دست آورید!

 

محصول منحصر به فرد سرو کنید

برای افزایش فروش و سود خود، ممکن است لازم باشد منوی کافی شاپ خود را اصلاح کنید. اما، دوباره، نیازهای مشتریان شما ممکن است در طول زمان تغییر کند، و شما باید خود را وفق دهید تا از رقبای خود جلوتر بمانید.
هنگامی که اقلام منحصر به فردی را ارائه می دهید که برای مشتریان خود جذاب هستند، احتمالاً فروش بیشتری خواهید داشت. بنابراین، محصولات منحصر به فرد در بازاریابی و برندینگ شما نیز تأثیر مثبتی دارد.
چه چیز متفاوتی میتوانید به منوی خود اضافه کنید؟ آیا می توانید طعم های جدید متنوعی برای لاته داشته باشید؟ یا شاید بتوانید شیرینی بدون گلوتن یا سایر تنقلات سالم را ارائه دهید؟ یا می تواند نوشیدنی های فصلی یا جدید را ارائه دهید؟

کنترل هزینه ها

هزینه های موجودی شما می تواند به سرعت افزایش یابد. اینها شامل قهوه، غذا، میوه، تنقلات یا هر چیز دیگری است که می فروشید.
دائماً مراقب سایر منابع موجودی باشید. به عنوان مثال، برای اقلام تخفیف دار خرید کنید یا اقلام فاسد نشدنی مانند دستمال، فنجان و غیره را به صورت عمده خریداری کنید.

باریستاها را برای فروش آموزش دهید

آموزش باریستاهای شما می تواند تاثیر فوق العاده ای بر حاشیه سود شما داشته باشد.
باریستاهای آموزش دیده و توانمند تصمیمات بهتری می گیرند، خدمات بهتری به مشتریان ارائه می دهند و محصول را هدر نمی دهند. آنها علاوه بر ارائه نوشیدنی های با کیفیت بالاتر، به جذب تجارت های تکراری نیز کمک می کنند.

یک نکته کوتاه در مورد باریستاها:

اگر یک باریستا روحیه پایینی داشته باشد، احتمالاً در مورد سفارش مشتری شما نسبت به کیفیت قهوه بی توجه بوده و به طور تصادفی به تجهیزات آسیب می رساند.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش آشپزی خود را تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *