ترفندهای آشپزی و کافه داری

مشاوره رستوران داری

مشاوره رستوران داری
پیشنهاد ما به شما
کتاب راه اندازی چیدمان۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال۴۹۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

تقریباً هر کسی،زمانی، وسوسه شده است که رستوران خود را راه اندازی کند، یا حداقل به فکر اداره کردن رستوران خود بوده است.دلایل راه اندازی رستوران متفاوت است. با این حال، اکثر این دلایل یک عامل مشترک دارند: آنها به دلیل فقدان دانش مربوطه در مورد راه اندازی و مدیریت یک رستوران موفق مالی به فاجعه مالی ختم می شوند و به یک مشاوره رستوران داری نیاز دارند. با این حال، سود تنها از طریق اعمال روش های مدیریتی مدرن به دست می آید.

خدمات غذا یک تجارت پیچیده است. تهیه و سرو غذا مستلزم انبارداری، تولید و خرده فروشی است. رستوران داری یکی از معدود تجارت های خرده فروشی است که در آن محصول در محل تولید، فروخته و مصرف می شود. اگر به درستی با اطلاعات مناسب و انگیزه کارآفرینی مسلح شوید، متوجه خواهید شد که کسب و کار رستوران می تواند هم از نظر مالی و هم احساس موفقیت شخصی بسیار سودمند باشد.

 

 

قبل از هر گونه فعالیت تجاری، از یک مشاور راهنمایی بخواهید زیرا در دوره افتتاحیه به مشاوره حقوقی نیاز خواهید داشت. مهمترین وظیفه ای که باید برای آن آماده شوید، نوشتن طرح تجاری رسمی است که نقشه راه شما برای موفقیت خواهد بود.مزایای استخدام یک مشاور حرفه ای را برای کمک به شما در جنبه های مختلف کسب و کار رستوران، مانند توسعه مفهوم، مهندسی منو، آموزش کارکنان، استراتژی بازاریابی، کارایی عملیاتی و تحلیل مالی است.

ما در این مقاله نکاتی را در مورد نحوه انتخاب مشاور مناسب برای نیازهای خود و مشاوره رستوران داری، انتظارات از فرآیند مشاوره و نحوه ارزیابی نتایج و اجرای توصیه‌ها ارائه میکنیم.

 

 

اگر علاقه مند به جذب یک مشاور رستوران هستید:

در اینجا نکاتی در مورد خدمات آنها وجود دارد تا به تصمیم گیری شما کمک کند:

۱. مشاور رستوران چه می کند؟

مشاور رستوران یک مشاور حرفه‌ای است که می‌توانید به شما کمک کند تا مؤسسه خود را روان‌تر و سودآورتر اداره کنید. آنها ممکن است به صورت مستقل یا به عنوان بخشی از یک شرکت فعالیت کنند. آنها ممکن است برای شناسایی و رسیدگی به مسائل یا چالش های خاص کسب و کار شما استخدام شوند. یا آنها می توانند راهنمایی کلی در مورد عملیات، کارمندان، امور مالی و موارد دیگر را با هدف دستیابی به رشد و موفقیت پایدار کسب و کار شما ارائه دهند. خدمات مشاوره رستوران ممکن است شامل یکی از موارد زیر باشد: برند و طراحی مفهومی خدمات برنامه ریزی مالی و حسابداری توسعه منو و قیمت گذاری ایجاد کارایی در استخدام و آموزش کارکنان مکان و انتخاب ملک برای رستوران شما کمک به فرانشیز

 

۲.مزایای استخدام مشاور رستوران چیست؟

  • آنها می توانند مشاوره تخصصی در مورد چگونگی ایجاد یا اصلاح مفهوم، نام تجاری و طراحی رستوران شما بر اساس تحقیقات بازار و روند صنعت ارائه دهند.
  • آنها می توانند به شما کمک کنند تا با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها و بهترین شیوه ها، منو، قیمت گذاری، منابع غذایی و ایمنی غذا را بهینه کنید.
  • آنها می توانند با استفاده از فناوری هوشمند و روش های اثبات شده در استخدام کارکنان، آموزش، برنامه ریزی و ارتباطات به شما کمک کنند.
  • آنها می توانند با در نظر گرفتن عواملی مانند ترافیک، جمعیت، رقابت و مقررات به شما کمک کنند تا بهترین مکان و ملک را برای رستوران خود پیدا کنید.
  • اگر می خواهید کسب و کار رستوران خود را به مکان های مختلف گسترش دهید، با ارائه راهنمایی در مورد جنبه های قانونی، مالی و عملیاتی، آنها می توانند به شما در زمینه حق رای دادن کمک کنند.
  • آنها می توانند با ایجاد و اجرای استراتژی های موثر برای جذب و حفظ مشتریان و رسیدگی به بازخوردها و نظرات، در بازاریابی، روابط عمومی و مدیریت شهرت آنلاین به شما کمک کنند.

 

برای انتخاب مشاور رستوران مناسب  باید تجربه، تخصص، شهرت و هزینه های آنها را در نظر بگیرید. شما همچنین باید مراجع و توصیفات آنها را بررسی کنید و پیشنهادی را بخواهید که محدوده کار و هزینه های آنها را مشخص کند. شما باید از مشاور انتظار داشته باشید که ارزیابی کاملی از رستوران شما انجام دهد، گزارش مفصلی با یافته ها و توصیه ها ارائه کند و در اجرا و ارزیابی تغییرات از شما حمایت کند. همچنین باید به طور منظم با مشاور ارتباط برقرار کنید و در طول فرآیند بازخورد و ورودی ارائه دهید.

 

۳. چه کسانی به مشاور رستوران نیاز دارند؟

تازه کارها، کهنه کارها و همه افراد در این بین می توانند خدمات مشاور رستوران را مفید بدانند. برای کسانی که در حال راه‌اندازی یک رستوران جدید هستند (به ویژه مالکانی که قبلاً رستورانی باز نکرده‌اند)، یک مشاور می‌تواند آنها را از طریق مراحل و فرآیندهای لازم راهنمایی کند تا اطمینان حاصل شود که راه‌اندازی آن‌ها تا حد امکان روان است. این می تواند شامل توسعه یک مفهوم، ایجاد برند شما، کارکنان، انتخاب فناوری و موارد دیگر باشد. برای رستوران‌دارانی که در حال حاضر رستورانی را اداره می‌کنند، یک مشاور می‌تواند به آنها کمک کند تا مناطقی را که می‌توانند بهینه‌سازی شوند یا مشکلاتی را که می‌تواند به کسب‌وکارشان آسیب می‌زند، حل کنند. به عنوان مثال: برخی از رستوران داران با گردش مالی بالا دست و پنجه نرم می کنند. یک مشاور می تواند به آنها کمک کند تا فرآیندهای استخدام و فرهنگ محیط کار را ارزیابی کنند تا مطمئن شوند که بهترین استعدادها را جذب و حفظ می کنند (و رقابتی با همسالان خود باقی می مانند). یک مشاور همچنین می‌تواند به شما در شناسایی راه‌های خودکارسازی عملیات، کاهش هزینه‌ها، اجرای کمپین‌های بازاریابی مؤثرتر و موارد دیگر کمک کند.

۴. هنگام کار با مشاور رستوران چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

اگر قبلاً یک رستوران تاسیس شده دارید، اولین کاری که یک مشاور رستوران انجام می دهد این است که وقت خود را صرف مشاهده عملکرد روزانه رستوران شما چه در جلو و چه در پشت آشپزخانه می کند. راه‌های دیگری که مشاور رستوران احساس می‌کند در حال حاضر چگونه اداره‌تان را اداره می‌کنید، نمونه‌برداری از منوی شما و تعامل با مشتریان، میزبان‌ها، سرورها، بارمن‌ها و کارکنان شماست. سپس مشاور بسته به منطقه مورد نیاز شما، از تغییرات در منو، طراحی داخلی، برند و مفهوم، هزینه، عملیات آشپزخانه، خدمات مشتری و سایر جنبه های کسب و کار شما، پیشنهاداتی را ارائه می دهد. برای ایجاد و اجرای یک برنامه اقدام با مشاور رستوران کار خواهید کرد. این می‌تواند به معنای ایجاد تغییرات بزرگ – مانند تغییر نام تجاری یا جابجایی/افزودن مکان‌ها – یا تغییرات کمتر شدید، مانند بازآموزی کارکنان، پیاده‌سازی فناوری جدید، تسهیل کردن امور مالی و غیره باشد. بسته به ساختار تعامل شما، یک مشاور ممکن است به سادگی توصیه‌هایی را ارائه دهد. آنها را به تیم خود معرفی کنید. اگر در حال راه‌اندازی یک رستوران جدید هستید و می‌خواهید از یک مشاور استفاده کنید، عاقلانه است که آنها را در همان مراحل اولیه معرفی کنید – یعنی خیلی قبل از افتتاحیه بزرگ، بنابراین زمان خواهید داشت تا به تخصص آنها تکیه و عمل کنید.

۵. هزینه مشاور رستوران چقدر است؟

اینکه یک مشاور رستوران چقدر هزینه می کند به مقیاس هزینه آنها بستگی دارد. چند گزینه وجود دارد که معمولاً می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

 

صفر تا صد راه اندازی رستوران به همراه مشاوره رایگان:

اگر تصمیم به راه اندازی کافه رستوران دارید و می خواهید بدانید برای کافی شاپ زدن و راه اندازی کافه چه چیزهایی لازم است، این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا چشم انداز شفافی از مسیر پیش روی خود داشته باشید. در ۱۱ مرحله اصلی، به این موضوع، از مرحله تحقیقات اولیه درمورد مکان تاسیس گرفته، تا افتتاح  خواهیم پرداخت. هم چنین اگر به دنبال یک گروه راه اندازی کافی شاپ معتبر هستید، در صورت نیاز به مشاوره راه اندازی کافی شاپ، طراحی منو و دکوراسیون داخلی کافه و دریافت ایده های راه اندازی کافی شاپ، میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید. مهرداد حسنی، سرآشپز و باریستای با سابقه و مترجم چندین جلد کتاب آشپزی بین المللی، به عنوان ایده پرداز تیم راه اندازی، در این مسیر همراه و مشاور شما خواهد بود.

همچنین در صورتی که پیش از این کافه رستوران خود را راه اندازی کرده اید، میتوانید جهت موارد زیر با ما تماس بگیرید:

  • بروز رسانی منو
  • بهینه سازی فضا و تجهیزات
  • آموزش و ارتقا دانش پرسنل در تمامی بخشها
  • مدیریت کاست و هزینه ها

 

شماره تماس: ۰۲۱۹۱۶۹۳۸۲۴

 

خدمات مشاوره ای چگونه ارائه می شود؟

تحقیق و حسابرسی: 

مشاوران رستوران ما می‌توانند تحقیقات بازار را انجام دهند تا ببینند کانسپت شما در کجای فضای رستوران موجود است. آن‌ها می‌توانند محبوبیت و نیاز به اقلامی که ارائه می‌دهید، نوع کانسپتی که دارید و مناسب بودن بازار با قیمتی که ارائه می‌دهید را تجزیه و تحلیل کنند. همچنین می‌توانند درباره رقبای شما تحقیق کنند تا به شما در درک بهتر عملکرد رستوران شما در مقایسه با آنها کمک کنند.

تجزیه و تحلیل:

پس از تحقیق یا ممیزی، بهترین مشاوران رستوران ما تجزیه و تحلیل یافته های خود را در اختیار شما قرار می دهند – در نهایت، داده ها بدون زمینه و تفسیر معنی ندارند. مشاوران می توانند بینشی در مورد آنچه که رستوران شما به خوبی انجام می دهد و آنچه باید بهبود یابد ارائه دهند.

استراتژی:

مشاوران ما برنامه هایی را برای چگونگی ایجاد تغییرات در رستوران خود برای کمک به آن در دستیابی به اهداف تجاری مورد نظر خود تجویز می کنند. اغلب اوقات، انجام این تغییرات در داخل مقرون به صرفه تر از پرداخت هزینه به شرکت مشاوره رستوران برای انجام توصیه های آنها است. اگر می‌خواهید برون‌سپاری کنید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *