مهرداد حسنی، سرآشپز و باریستا

مهرداد حسنی

مهرداد حسنی در سن بیست سالگی اولین مجوز فعالیت در این صنعت را از اتحادیه رستوران داران دریافت و با فعالیت در حوزه تشریفات و وی آی پی به صورت جدی پا به این عرصه گذاشت. و دفتر تشریفات ویستا و شرکت چند منظوره اقتصاد بهینه ویستا را تاسیس نمود. پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی از ۲۳ سالگی کار آشپزی و باریستایی در بخش کافه و رستوران آغاز کرد و در کنار فعالیت های فرهنگی و ترویج کتابخوانی توانست در سال ۱۳۹۴ اولین آشپزخانه خود را تاسیس نماید.
کافه کتاب اصفهان در سال‌های ابتدایی کار خود با سیستم آموزش افراد علاقه‌مند، نیروهای خود در آشپزخانه را تامین می‌کرد و وظیفه ی آموزش افراد را همواره خود به عهده می گرفت.
یکی از برنامه های کافه کتاب برگزاری جلسات هفتگی کتاب‌خوانی بود که طی ۵سال با همکاری و مدیریت میثم ایرانپور برگزار نمود و بیش از ۱۰۰ کتاب برتر جهان معرفی و خوانده شد.

علاقه مهرداد حسنی به ورزش بدنسازی باعث شد در کنار حرفه آشپزی با دریافت مدرک مربی گری ، در این رشته نیز به صورت تخصصی فعالیت نماید و در رشته فیزیک کلاسیک مقام نایب قهرمانی را کسب نماید. وی همچنان در رشته بدنسازی نچرال به کار مربی گری ادامه میدهد. اما اوج هنر ایشان در تلفیق علم تغذیه و هنر آشپزی بود که توانست غذاها و میان وعده هایی سالم ویژه ورزشکاران تولید نماید. از جمله کوکی کتو که بر پایه رژیم کتوژنیک می‌باشد. یا کوکی های پروتئین که یک میان وعده عالی برای ورزشکاران حرفه ایست.
مهرداد حسنی اولین نفری بود که در سال ۱۳۹۶ اقدام به تولید چیزکیک ژاپنی اصلی نمود و با استقبال خوبی که از این محصول و سایر چیزکیک های تولیدی ایشان در اصفهان شد تصمیم گرفتند کتابی با عنوان استادی چیزکیک منتشر نمایند.
کتاب باریستا نیز تالیف دیگر ایشان است که در زمینه نوشیدنی هایی بر پایه قهوه ارائه گردید.
مهرداد حسنی در راستای ارتقای سطح کیفی صنعت غذا سایت تخصصی بوک سی اف را در سال ۱۴۰۰ تاسیس و بزرگترین کتاب های آشپزی تخصصی جهان را ارائه نمودند.
در حال حاضر ایشان مدیریت کافه کتاب اصفهان را بر عهده دارند اما بیشتر وقت خود را صرف توسعه آموزش راه اندازی و تالیف کتاب میکند. دوره های آموزشی بیشتر به صورت آنلاین برگزار میکنند اما گاهی کلاس هایی بصورت ورکشاپ و نیمه ورک شاپ نیز دارند.

دوره‌ها و کتاب‌های ترجمه شده مهرداد حسنی