مهرداد حسنی راه انداز، شف و باریستا، مدرس، مولف و مترجم کتاب های آشپزی

مهرداد حسنی در سن بیست سالگی اولین مجوز فعالیت در این صنعت را از اتحادیه رستوران داران دریافت و با فعالیت در حوزه تشریفات بصورت جدی پا به این عرصه گذاشت. و دفتر تشریفات ویستا و شرکت چند منظوره اقتصاد بهینه ویستا را تاسیس نمود.  پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی از ۲۳ سالگی حرفه ی  باریستایی در بخش کافه و سپس آشپزی در رستوران را آغاز کرد تا در نهایت به تخصص قابل توجهی در کیک پزی رسید و در کنار فعالیت های فرهنگی و ترویج کتابخوانی  توانست در سال ۱۳۹۴ اولین آشپزخانه خود را تاسیس نماید.این مکان در سال های ابتدایی کار خود با سیستم آموزش افراد علاقه مند،  نیروهای خود در آشپزخانه را تامین میکرد و وظیفه ی آموزش افراد را همیشه خود به عهده می گرفت. از دیگر فعالیت‌های برجسته‌ی ایشان می‌توان به راه اندازی بخش کیک‌های کافی شاپی کافه با رسپی‌های منحصر به فرد، کارآمد و با کیفیت بالاتر از کیک‌های قنادی اشاره کرد. این ابتکار عمل، تنوع و کیفیت و سرعت آماده سازی کیک‌های موجود در کافه‌ها را به طور چشمگیری ارتقا داده و تجربه‌ی جدیدی را برای مشتریان رقم زده است. مهرداد حسنی، نامی شناخته شده در صنعت غذا، علاوه بر سابقه درخشان در تولید و تالیف کتاب‌های آشپزی و نوشیدنی، در سال‌های اخیر مشغول پروژه‌ی راه اندازی صفر تا صد کافه و رستوران در تمام شهرهای ایران بوده است. تجارب و تخصص ایشان در این زمینه، به ارتقای سطح کیفی صنعت غذا در ایران کمک شایانی کرده است.

از تالیف ، ترجمه و ویراست های ایشان میتوان کتاب های زیر را نام برد:

مهرداد حسنی با تکیه بر دانش و تجربه‌ی خود، به شما در ایده‌پردازی و انتخاب بهترین مسیر برای راه‌اندازی کافه یا رستوران متناسب با نیاز و سلیقه‌ی شما کمک می‌کند. از تهیه‌ی طرح توجیهی تا تجهیز و راه‌اندازی، تمام مراحل کار را با دقت و ظرافت انجام می‌دهد تا شما بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کافه یا رستوران خود را افتتاح کنید. آموزش پرسنل و ارائه خدمات پشتیبانی مستمر، از دیگر خدمات ایشان در این زمینه است.سابقه‌ی درخشان و تخصص ایشان در زمینه‌ی آشپزی، نوشیدنی و مدیریت کافه و رستوران، تضمینی برای موفقیت شما در این مسیر خواهد بود. ایده‌های نو و خلاقانه‌ی ایشان، به شما کمک می‌کند تا کافه یا رستوران خود را از رقبا متمایز کنید. تعهد به ارائه خدمات باکیفیت و جلب رضایت مشتری، از اصول اساسی کار ایشان است.

در حال حاضر ایشان مدیریت وب سایت بوک سی اف و کافه کتاب را بر عهده دارند اما بیشتر وقت خود را صرف توسعه آموزش و مشاوره راه اندازی و تالیف کتاب میکند. دوره های آموزشی بیشتر به صورت آنلاین برگزار میکنند اما گاهی کلاس هایی بصورت ورکشاپ و نیمه ورک شاپ نیز دارند.

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان، می‌توانید از طریق وب‌سایت با ایشان ارتباط برقرار کنید هم چنین دوستانی که علاقه مند به شرکت در دوره های کافی شاپ با مهرداد حسنی هستند می توانند با مراجعه به سایت از زمان برگزاری دوره ها ، مقاله ها، کتاب های بین المللی واخبار مهم مربوط به این صنعت مطلع گردند.

دوره‌ها و کتاب‌های ترجمه شده مهرداد حسنی

۱۰۰ کوکی (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی ۷,۹۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۲,۲۹۰,۰۰۰ ریال است.

دوره آنلاین باریستا

قیمت اصلی ۱۹,۹۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۹,۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب آشپزی ایرانی جون (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۳,۴۵۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب آشپزی برگر و ساندویچ ترجمه فارسی

قیمت اصلی ۴,۷۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۱,۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب آشپزی سوشی

قیمت اصلی ۲۵,۴۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۳,۸۷۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب آشپزی سووید برای همه

قیمت اصلی ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۲,۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب آشپزی ماشین نان (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی ۶,۴۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۱,۴۹۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب اصول راه اندازی و مدیریت کافی شاپ و رستوران

قیمت اصلی ۴,۸۷۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۲,۴۹۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب بزرگ برگر وبرز (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۲,۸۷۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب بزرگ نوشیدنی ها (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی ۴,۹۹۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۱,۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب پخت نان فرانسوی (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی ۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۲,۳۸۰,۰۰۰ ریال است.

کتاب چیزکیک صنعتی (ترجمه فارسی)

قیمت اصلی ۷,۹۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۱,۹۹۰,۰۰۰ ریال است.