ترفندهای آشپزی و کافه داری

مشکلات رستوران داری

مشکلات رستوران داری
پیشنهاد ما به شما
کتاب راه اندازی چیدمان۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال۴۹۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

یکی از بزرگترین دلایلی که مردم در کسب و کار رستوران نمی مانند این است که انتظارات واقع بینانه ای از شغل خود ندارند. (سایر موارد مهم این است که واقعا طاقت فرسا، وقت گیر است….) در این مقاله، برخی از رایج ترین مشکلات رستوران داری را بررسی کرده و به پشت صحنه نگاه می کنیم، در واقع بعد از خواندن این مقاله انتظارات روشن برای آنچه در پیش روی شما در شغل رستوران داری است تعیین میشود. اگر در تصمیم خود مصمم هستید و قصد راه اندازی رستوران خود را دارید، کتاب راه اندازی رستوران خودتان را از سایت بوک سی اف تهیه کرده و مطالعه کنید، تا در جریان اقدامات لازمه قرار بگیرید.

 

راه اندازی یک رستوران آسان نیست

صبح یک سرآشپز یا مدیر رستوران معمولی (اینجا قبل از ساعت ۱۱ صبح صحبت می کنیم) ممکن است شامل همه این فعالیت ها باشد:

  • ورود در ساعت ۵ صبح برای بازرسی و پذیرش تحویل
  • شروع آماده سازی سوپ و سس از ساعت ۶:۰۰ صبح
  • تماس برای سفارشات لحظه آخری برای مهمانی ۵۰ نفری امشب که دیروز عصر رزرو شد
  • تماس با تکنسین خدمات تجهیزات در مورد بخاری که در نیمه شیفت دیشب سقوط کرد
  • ایجاد لیست آماده سازی نظارت بر کارکنان
  • یافتن کارکنان جایگزین شیفت کارکنان دیگر
  • اطمینان از آماده بودن اتاق غذاخوری قبل از باز شدن رستوران
  • انجام یک بررسی خط برای اطمینان از آماده بودن همه غذاها قبل از باز شدن رستوران
  • ایجاد غذاهای ویژه، مانند یک سوپ روز و ترکیب سالاد/ساندویچ
  • اما این همه چیز نیست. سپس برای ردیابی فروش، پیش‌بینی درآمد و پرداخت قبوض اقدام میکنید.

اگر در حال ساختن یک کسب‌وکار جدید هستید یا می‌خواهید از حفظ یک کسب‌وکار موجود فراتر بروید، زمان بیشتری را صرف توسعه استراتژی‌های بازاریابی و روابط عمومی می‌کنید، به دنبال بهترین معاملات از سوی فروشندگان خود در عین حفظ کیفیت محصولات خود و جذب افراد برتر هستید.

 

تصور اینکه با راه اندازی رستورانم جایی برای پاتوق خواهم داشت

بسیاری از مردم از این افسانه به عنوان یکی از مهمترین دلایلی که باید یک رستوران راه اندازی کنند استفاده می کنند. آنها خودشان را در حال معاشرت و گپ زدن با مردم در بار یا در حال قدم زدن در آشپزخانه پر از آشپز تصور می کنند. ویژگی های چشم انداز شما هرچه که باشد، اگر به دنبال مالکیت مکانی هستید که بتوانید در آن وقت گذرانی کنید، بهتر است برای انجام کارهای سخت به دیگران پول بدهید.

حضور مداوم برای هر کسی که یک رستوران را اداره می کند، چه به عنوان مالک، چه سرآشپز یا مدیر، ضروری است تا آنچه را که واقعاً اتفاق می افتد تماشا کند.

آیا میتوانم اقوامم را در کسب و کار خود بگنجانم؟

توصیه کلی ما این است که “با خانواده خود درگیر تجارت نشوید، زیرا خارج شدن از تجارت با خانواده سخت است.” بسیاری از شرکت ها قوانینی را علیه استخدام اعضای خانواده اجرا می کنند زیرا عوارض غیرضروری ایجاد می کند.

همسایه ها شما

به دلایلی که ممکن است هرگز ندانید، همسایگان شما ممکن است ایده هایی از قبل در مورد اینکه شما و کسب و کارتان چگونه هستید، داشته باشند. آنها ممکن است تجربه بدی با سلف شما داشته باشند. شاید آن مکان قبلا پر سر و صدا بوده، یا شاید مستاجر قبلی فضای بیرونی را به خوبی حفظ نکرده است.

محله خود را بشناسید. ممکن است افراد قبلاً وفاداری هایی داشته باشند که می تواند مانعی برای موفقیت شما باشد.

 

مدرک آشپزی

به یاد داشته باشید، فارغ التحصیلی از مدرسه آشپزی نشان دهنده آغاز حرفه رستوران داری شماست، نه یک میانبر به سمت بالا. اکثر کسانی که تازه از مدرسه خارج شده‌اند، هرگز کارمندانی را استخدام یا اخراج نکرده‌اند، با فروشندگان مذاکره نکرده‌اند، سفارش نداده‌اند، با اتحادیه‌ها معامله نکرده‌اند، یا تجهیزات ثابتی را در میانه‌ی یک شیفت تعمیر نکرده‌اند. شما یاد نمی گیرید که با هرج و مرج کنترل شده یک رستوران در کلاس درس کنار بیایید این مهارت ها فقط در بازار کار به دست می آیند.

داشتن این ایده که من یک سرآشپز مشهور می شوم

پس از صحبت با بسیاری سرآشپزهای مشهور، متوجه شدیم که ساعات طاقت فرسایی را صرف تمیز کردن تله‌های چربی، فریاد زدن سرآشپزهای دیگر و پاک کردن کولرها می‌کنند، نمی‌بینند.

فقط به این دلیل که در تهیه یک غذا برای دو، چهار یا شش نفر به عنوان سرگرمی خوب عمل میکنید، تصور نکنید که می توانید آن را به شغل تبدیل کنید. رستوران داری خیلی بیشتر از خوب آشپزی کردن است. این شغل شامل یک فروشنده، میزبان، نماینده خرید، مدیر منابع انسانی، حسابدار و کارشناس کارایی است که همه در یک مجموعه قرار می گیرند. و تعداد کمی از رستوراها بر اساس قدرت یک غذا موفق می‌شوند.

می توانم بودجه تبلیغات را کاهش دهم

در هر کسب و کاری که فروش کاهش می یابد، مالکان و مدیران به طور طبیعی شروع به جستجوی مکان هایی برای کاهش بودجه می کنند. اغلب اوقات بودجه های تبلیغاتی و بازاریابی جزو اولین مواردی هستند که از آن استفاده می شود. اما زمانی که فروش کاهش می یابد، به افراد بیشتری نیاز دارید که به رستوران شما بیایند همچنین نیاز دارید که آنها پول بیشتری خرج کنند. تبلیغات موثر می تواند این هدف را محقق کند.

شغل بدون تعطیلی

بسیاری از رستوران‌ها، برای کسب بیشترین درآمد خود به مناسبت ها متکی هستند.

نه تنها شما در روزهای تعطیل کار خواهید کرد، بلکه بسیاری از کارمندان کلیدی شما در این مواقع درخواست مرخصی می کنند، بنابراین شما حتی در روزهای تعطیل سخت تر کار خواهید کرد.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *