ترفندهای آشپزی و کافه داری

آموزش کافه داری

آموزش کافه داری
پیشنهاد ما به شما
کتاب راه اندازی چیدمان۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال۴۹۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

بسیاری از مردم رویای راه اندازی کسب و کار خود را در سر می پرورانند و زمانی که آن را انجام بدهید، دیگر نمی خواهید برای شخص دیگری کار کنید. شما می توانید با سرمایه گذاری نسبتاً کمی شروع به کسب و کار کنید و در صورت موفقیت به سود خوبی دست پیدا کنید.راه اندازی و اداره کافی شاپ خود یک چالش هیجان انگیز و رضایت بخش است و می تواند درآمد خوبی برای شما به ارمغان بیاورد، مشروط بر اینکه آماده باشید زمان و انرژی زیادی را برای موفقیت در آن صرف کنید. در مقاله زیر می توانید به طور کامل در مورد آموزش کافه داری اطلاعات کسب کنید:

 

 

تمام مطالب زیر برگرفته از کتاب کافی شاپ و لانچ بار خود را راه اندازی و مدیریت کنید میباشد.

 

کتاب کافی شاپ و لانچ بار خود را راه اندازی و مدیریت کنید

 

انجام تحقیقات در آموزش کافه داری

شما ایده های خوبی دارید و مشتاق شروع کار هستید، اما قبل از هر چیز باید بازار خود را آزمایش کنید و این مستلزم تحقیق جدی است.
تحقیقات بازار ضروری است. موفقیت کسب و کار شما ممکن است به آن بستگی داشته باشد. شما باید بدانید رقیب شما چه کسی است و باید مشتریانی را که از کسب و کار شما حمایت می کنند، ارزیابی کنید.

 • مکان؛
 • کیفیت؛
 • ارائه؛
 • قیمت؛
 • خدمات؛
 • شهرت؛
 • محیط اطراف

تا جایی که می توانید از کافی شاپ ها دیدن کنید و به آنچه که آنها از نظر قیمت، کیفیت و ارائه قهوه و کیک و همچنین دکور و جو ارائه می دهند توجه داشته باشید. اگر متوجه شدید که رقابت وجود دارد، مطمئن شوید که منطقه خاصی می تواند بیش از یک کافی شاپ را پشتیبانی کند.

 

انتخاب واحد فروشگاه خود

چه بخواهید مکان را بخرید یا اجاره کنید قبل از تصمیم گیری مطمئن شوید که تمام جوانب مثبت و منفی را در نظر گرفته اید.
آیا قصد خرید یا اجاره محل خود را دارید؟
به سختی می توان گفت که خرید ملک بهتر است یا اجاره آن. به عوامل مختلفی بستگی دارد.(که در کتاب کامل به آن اشاره شده است)

 

وقتی تحقیقات خود را کامل کردید و ملکی را که فکر می کنید برای کافی شاپ شما بهترین است را شناسایی کردید، با بانک خود صحبت کنید که دقیقاً چقدر بازپرداخت ماهانه شما خواهد بود. هزینه های تجهیزات جدید و راه اندازی کسب و کار خود را به این اضافه کنید تا تصویر دقیقی از هزینه های پیش رو داشته باشید.

مطلوب‌ترین توافق برای شما که در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید هستید، اجاره دو ساله با امکان تمدید اجاره‌نامه در پایان دوره و افزایش اجاره تضمین‌شده در یک دوره پنج ساله است.

کار با مشاوران حرفه ای

مشاوران حرفه ای در مسائل تجاری متخصص هستند و می توانند در بسیاری از جنبه های کسب و کار شما راهنمایی کنند.
ایجاد یک رابطه خوب و قابل اعتماد با مشاوران حرفه ای خود بسیار مهم است زیرا احتمالاً سال ها با همان مشاوران کار خواهید کرد. اگر با آنها رابطه خوبی دارید، صرفاً به منظور صرفه جویی در هزینه تغییر را در نظر نگیرید – ممکن است با شخص دیگری چنین خدمات خوبی دریافت نکنید.(برای دریافت مشاوره تلفنی با شماره ۰۲۱۹۱۶۹۳۸۲۴ تماس بگیرید)

حسابداران

یک حسابدار خوب هنگام راه اندازی یک تجارت ضروری است، به خصوص اگر تجربه قبلی در راه اندازی کسب و کار خود نداشته باشید. حسابدار شما توسط شما استخدام می شود تا اطمینان حاصل شود که تا حد امکان مالیات کمتری پرداخت می کنید. او می تواند به شما مشاوره دهد که دقیقاً چه هزینه هایی را می توانید در مقابل مالیات خود مطالبه کنید و همچنین در مورد سایر موارد تجاری به شما مشاوره می دهد.

 

معماران

یک معمار در مراحل اولیه برنامه ریزی به بهترین وجه درگیر است و می تواند پروژه شما را تا زمان تکمیل آن مدیریت کند. اگر قصد دارید کاربری ملک را تغییر دهید – برای مثال از یک لباس فروشی به یک کافی شاپ – یا اگر می خواهید تغییری در ملک انجام دهید، آنها می توانند به شما کمک کنند. به یاد داشته باشید، برای انجام هرگونه تغییر عمده در محل به مجوز از مقامات محلی خود نیاز دارید و در این شرایط یک معمار خوب ارزش وزن طلایی خود را دارد.

 

بانک ها و شرکت های ساختمانی

همیشه نیازی به تامین مالی از طریق بانک یا جامعه ساختمانی نیست. راه های دیگری نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال، ممکن است بتوانید از دوستان و خانواده پول قرض کنید یا به عنوان آخرین راه، می توانید خانه خود را دوباره رهن کنید.

 

کارگزاران بیمه

همیشه باید هنگام افتتاح کافی شاپ خود برای مشکلات احتمالی برنامه ریزی کنید و در صورت امکان در برابر آنها بیمه کنید.
کارگزاران بیمه ادعا می کنند که مستقل از شرکت خاصی هستند و اظهار می کنند که سعی می کنند بهترین پوشش بیمه ای را برای کمترین حق بیمه برای شما بیابند. آنها در مورد انواع مختلف بیمه نامه ها آگاه هستند و می توانند بهترین آنها را مطابق با نیازهای شما راهنمایی کنند. پرس و جو کنید که آیا کارگزار تجربه ای در زمینه بیمه کافی شاپ، کافه و رستوران دارد. اگر نه، به شخص دیگری بروید که این تجربه را دارد.
در هر صورت، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه قرار است با چه کسی بیمه نامه خود را بگیرید، از دو کارگزار بیمه دیگر مظنه دریافت کنید.
باز هم، توصیه شخصی بسیار ارزشمند است. اگر دوستانی دارید که کافی‌شاپ یا رستوران دارند، از آنها بخواهید که شرکت‌های بیمه را توصیه کنند، سپس برای دریافت قیمت به این شرکت‌ها مراجعه کنید.

 

 

چقدر سرمایه نیاز دارید

محاسبه این مسئله دشوار است، اما اگر هر هفته همه خروجی های خود را با هم جمع کنید و مقداری اضافی را برای هزینه های غیرمنتظره در نظر بگیرید، یک ایده تقریبی خواهید داشت. چند ماه طول می کشد تا شما پول کافی برای کسب سود دریافت کنید؟ من توصیه می‌کنم حداقل شش ماه – در صورت امکان، یک سال – هزینه‌ها را برای کمک به سرمایه مورد نیاز برای اداره تجارت کنار بگذارید.

 

طراحی منوی خود در آموزش کافه داری

ایجاد منوی کافی شاپ یکی از مهمترین کارهای شماست. شما باید به دقت در نظر بگیرید که چه نوع غذا و کدام نوشیدنی سرد و گرم را قرار است سرو کنید.

پذیرایی متناسب با مشتری شما
شما باید نوع خاصی از پایگاه مشتری را در منطقه خود تهیه کنید. به عنوان مثال، اگر کافی‌شاپ شما در منطقه‌ای کمتر مرفه قرار دارد، باید منوی خود را متناسب با جیب مشتریان خود بسازید، اما شاید یک ویژه روزانه که غیرمعمول‌تر است را در آن بگنجانید. برعکس، اگر موقعیت مکانی شما در یک منطقه مرفه تر است، ممکن است بتوانید مواد اولیه گران قیمت تری را وارد کنید.
احتمالاً در حین انجام تحقیقات، انواع مختلفی از ساندویچ، پانینی و سیب زمینی پخته را امتحان کرده اید، اما سعی کنید عینی باشید زیرا مشتریان شما لزوماً از غذاهای مشابه شما لذت نمی برند. اگر روی طیفی از مواد پرکننده اصلی یا اصلی تمرکز کنید و یک یا دو غذای مخصوص یا پر کردن روز را برای ساندویچ ها و سیب زمینی های پخته خود معرفی کنید، به زودی خواهید فهمید که مشتریان شما چه چیزی را دوست دارند.
مقدار زیادی از یک کالای جدید تولید نکنید تا زمانی که ببینید مشتریان شما چگونه آن را دوست دارند و در غیر این صورت ممکن است بیشتر از آنچه می فروشید دور بریزید. همیشه بهتر است چیزی تمام شود تا اینکه مجبور شوید آن را دور بیندازید! (برای اطلاع از لیست اقلام مورد نیاز برای هر آیتم منو به کتاب مراجعه کنید)

پخت کیک خودتان در آموزش کافه داری

اگر می‌خواهید مشتری را به کافی‌شاپ خود جذب کنید، پختن غذای خانگی ضروری است. همیشه سعی کنید کیک های خود را در محل خودتان بپزید زیرا مشتریان شما می توانند تفاوت را تشخیص دهند. از طرف دیگر، می‌توانید کیک‌ها را از کسی که آن‌ها را در خانه می‌پزد خریداری کنید، مشروط بر اینکه نانوا در اداره بهداشت محیطی شورای محلی شما ثبت شده باشد.تعداد قابل قبولی از رسپی های کیک های کافی شاپی در این مقاله موجود میباشد.

قهوه

ما در کافی شاپ خود قهوه های زیر را سرو می کنیم:

 • کاپوچینو؛
 • قهوه فیلتر؛
 • اسپرسو؛
 • قهوه لاته (ساده یا طعم دار با وانیل یا کارامل)؛
 • موکا؛
 • نسکافه بدون کافئین.
  قبل از اینکه تصمیم بگیرید از کدام قهوه و دانه های قهوه آسیاب شده در مغازه خود استفاده کنید، از کافی شاپ های دیگر دیدن کنید، کافی شاپ های آنها را نمونه بگیرید و اگر دوست دارید، نام تامین کننده آنها را بپرسید. معمولاً تأمین‌کنندگان نمونه‌هایی از قهوه را به شما می‌دهند تا قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام یک برای مشتریانتان جذاب است.

نوشیدنیهای خنک

انتخاب خوبی از نوشیدنی های رژیمی، غیر رژیمی و نوشیدنی های بدون قند را ارائه دهید. ببینید چه نوشیدنی هایی محبوب هستند و آنها را در انتخاب خود بگنجانید. همچنین طیف خوبی از نوشیدنی های مناسب برای کودکان را نگه دارید. موارد زیر انتخاب خوبی برای ارائه است:

 • پپسی یا کوکاکولا؛
 • لیمو فانتا و پرتقال فانتا؛
 • آیرون برو (یک مورد علاقه اسکاتلندی)؛
 • اسپرایت؛
 • آب طعم دار گازدار؛
 • آب بدون طعم؛
 • آب طبیعی ثابت؛
 • مجموعه ای از نوشیدنی ها و آب میوه های کودکان.

سعی کنید میلک شیک های تهیه شده با شربت های طعم دار به همراه بستنی یا شیر ساده را ارائه دهید. می توانید شیر طعم دار را در کارتن بخرید یا خودتان با شربت در مخلوط کن درست کنید. فقط چند ثانیه طول می کشد و سود بیشتری در موردی که خودتان می سازید به دست می آید.
اسموتی ها در بین مشتریان و همچنین کودکان بسیار محبوب هستند، اما اگر وقت ندارید خودتان میوه بگیرید، توصیه می کنم در کارتن ها یا بطری های آماده بخرید.
اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما می‌دانند که وقتی چیلر نوشیدنی را پر می‌کنند، همیشه باید نوشیدنی‌های قدیمی‌تر را به جلو بیاورند تا قوطی‌ها و بطری‌های قدیمی برای شما باقی نماند. کارکنان گاهی اوقات وقتی کافی شاپ شلوغ است این موضوع را نادیده می گیرند، اما باید به آنها توجه کنید که چقدر مهم است.
به یاد داشته باشید که یک انبار از نی های نوشیدنی نگهداری کنید زیرا برخی از مشتریان ترجیح می دهند به جای لیوان، یک نی همراه با بطری داشته باشند و بیشتر کودکان دوست دارند یک نی در نوشیدنی خود داشته باشند.
تعجب خواهید کرد که چه تعداد مشتری رژیم دارند و برای قهوه و چای خود به عنوان جایگزین شکر درخواست شیرین کننده می کنند، بنابراین ایده خوبی است که یک منبع در دسترس داشته باشید.

خرید تجهیزات جدید در آموزش کافه داری

ما کافی شاپ خود را از صفر شروع کردیم و مجبور شدیم همه چیز را بخریم. با نداشتن تجربه در این نوع کسب و کار، آزمون و خطا بود.
اگر توانایی مالی دارید، باید همیشه سعی کنید تجهیزات جدید بخرید. وقتی نو می‌خرید، معمولاً یک سال ضمانت دریافت می‌کنید، بنابراین برای آن سال خیالتان راحت خواهد بود. تمام ضمانت‌ها و دستورالعمل‌های خود را برای دسترسی آسان در یک فایل نگه دارید زیرا هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است مجبور به تعمیر یک قطعه از تجهیزات شوید.
قبل از سرمایه گذاری بر روی تجهیزات نو یا دست دوم، باید تکالیف خود را به طور کامل انجام دهید. با دیگر صاحبان کافی شاپ یا رستوران صحبت کنید تا ببینید چه تجهیزاتی را ترجیح می دهند و چرا. همچنین اینترنت را بررسی کنید تا ببینید آیا اطلاعاتی در مورد تجهیزاتی که قصد خرید آن را دارید وجود دارد یا خیر.

اگر با بودجه کمی کار می کنید، اغلب می توانید تجهیزات دست دوم و تعمیر شده را با قیمت مناسب از فروشندگان حراج، نمایندگی ها یا از مغازه هایی که در حال تعطیل شدن هستند، خریداری کنید.
گاهی اوقات ارزش خرید دست دوم را دارد زیرا می تواند در هزینه شما صرفه جویی زیادی کند. به یاد داشته باشید، ممکن است مجبور شوید تجهیزاتی را که خریداری کرده اید حمل کنید. ممکن است مجبور شوید یک ون کرایه کنید یا هزینه تحویل را بپردازید، بنابراین هزینه آن را در نظر بگیرید.

 

خرید یا اجاره تجهیزات آشپزخانه در آموزش کافه داری

شرکت‌هایی هستند که آشپزخانه شما را برای شما طراحی و نصب می‌کنند و اگر می‌خواهید در این راه بروید، قبل از تصمیم‌گیری نهایی، چندین پیشنهاد دریافت کنید. شما می توانید این شرکت ها را در اینترنت جستجو کنید و همچنین در صفحات زرد جستجو کنید.
قبل از خرید یا اجاره تجهیزات، سعی کنید از آشپزخانه های تجاری دیگر دیدن کنید تا چیدمان آنها را ببینید. از صاحبان یا مدیران بپرسید که چه تجهیزاتی به نظر آنها ضروری است. من تجهیزات آشپزخانه را که فکر می کنم ضروری هستند لیست کرده ام و مواردی را که فکر می کنم مطلوب هستند درج کرده ام.

 

♦ قهوه ساز اسپرسو

خرید یا اجاره دستگاه قهوه ساز مناسب بسیار مهم است زیرا اگر قهوه خوب سرو نکنید مشتریان شما برنمی گردند.
خرید یک دستگاه قهوه اصیل خوب بسیار گران است و برای تامین هزینه باید تعداد زیادی قهوه بفروشید. ما تحقیقات خود را انجام دادیم و تصمیم گرفتیم دستگاه قهوه خود را اجاره کنیم. ما همچنین قرارداد تعمیر و نگهداری منعقد کردیم.شرکتی که دستگاه خود را از آن اجاره می‌کنید به مغازه شما می‌آید و به کارکنان شما آموزش می‌دهد تا انواع قهوه را درست کنند و دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه تمیز نگه داشتن دستگاه می‌دهد.بعد از هر بار استفاده، دسته شیر داغ را تمیز کنید، در غیر این صورت شیر روی چوب سفت می شود و در پایان روز تمیز کردن آن دشوار خواهد بود. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه خود را به طور روزانه طبق دستورالعمل سازنده تمیز می کنید زیرا عدم انجام این کار باعث ایجاد باقی مانده روغن در لوله ها می شود که طعم تلخی به قهوه می دهد.

♦ آسیاب قهوه

آسیاب قهوه ضروری است. برای استفاده در دستگاه قهوه ساز خود باید دانه های قهوه را آسیاب کنید. می توانید آسیاب را از شرکتی که دستگاه قهوه ساز خود را از آن اجاره می کنید تهیه کنید.

♦ بویلر

این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود زیرا آب همیشه در دمای مناسب است و لازم نیست منتظر بمانید تا کتری بجوشد.

 

برای اطلاعات خرید از سایر تجهیزات مثل :مایکروویو-توستر-مخلوط کن غذا-گریل-دماسنج مواد غذایی با پروب-تخته های خرد کن با کد رنگی-خرید میز و صندلی و تجهیزات دکور و لیست بلند بالایی از موارد به کتاب مراجعه کنید.

 

♦ صندوق ثبت

انواع مختلفی از صندوق های پول در بازار وجود دارد و انتخاب شما بستگی به این دارد که باید آن را برای شما انجام دهد. ما اخیراً صندوق پول اولیه خود را با یک دستگاه پیشرفته جایگزین کردیم که می تواند با فشار یک دکمه به شما بگوید:

 • چه مقدار پول در یک روز، در هر تعداد هفته یا در یک سال می گیرید.
 • میانگین هزینه برای هر مشتری؛
 • چه تعداد از یک کالای خاص در یک روز، در هر تعداد هفته یا در یک سال فروخته شد.
  این به ما این امکان را می دهد که بدانیم کدام اقلام پرفروش ترین و کدام فروشنده ضعیف هستند و سایر اطلاعات مهم فروش.
  داشتن چنین صندوق‌فروشی پیچیده‌ای ضروری نیست، بنابراین تکالیف خود را انجام دهید و یکی را پیدا کنید که هر کاری را که می‌خواهید انجام دهد و برای مدت طولانی برای شما کار کند، زیرا ارزان نیستند.

 

انتخاب تامین کنندگان خود

هنگامی که تصمیم گرفتید به چه محصولاتی نیاز دارید، گام بعدی شما این است که تامین کنندگان این محصولات را انتخاب کنید. اگر بتوانید قبل از باز کردن این کار را انجام دهید، در زمان با ارزشی که بعداً صرف جستجو در صفحات زرد و اینترنت می شود، صرفه جویی می کنید. از دیگر صاحبان کافی‌شاپ یا رستوران‌ها برای انتخاب تامین‌کنندگان راهنمایی بخواهید، زیرا آنها از طریق تجربه می‌دانند که از کدام یک استفاده کنند و کدام یک از آنها اجتناب کنند.

یافتن تامین کنندگان مواد غذایی خود

لیستی از محصولات مورد نیاز خود تهیه کنید و سپس تامین کنندگان این محصولات را انتخاب کنید. شما خیلی سریع متوجه خواهید شد که نمی توانید همه چیز مورد نیاز خود را از یک تامین کننده به دست آورید.
در اینجا برخی از تامین کنندگان مورد نیاز شما آمده است:

 • نانوای نان تازه، رول، کروسانت و کیک
 • سبزی فروش میوه و سبزیجات تازه
  برای تهیه سوپ به سبزیجات تازه و برای تزیین سالاد و سالاد به مواد اولیه سالاد نیاز دارید.
 • برای شیر و خامه
  شیر خامه کامل برای تهیه کاپوچینو ضروری است و برای پر کردن کیک، تهیه چیزکیک و سرو با پای سیب و غیره به خامه نیاز دارید.
 • قصابی برای ژامبون، بیکن، سوسیس، برگر و گوشت سرد
 • دانه‌های قهوه و شربت‌های طعم‌دار را می‌توان توسط شرکتی که دستگاه قهوه‌ساز خود را از آن اجاره یا خریداری می‌کنید، تهیه کرد.
 • مواد پخت را می توان از یک شرکت تخصصی خریداری کرد، به عنوان مثال. باکو، یا از سوپرمارکت. با این حال، می توانید با تامین کننده عمومی خود که ممکن است بتواند این محصولات را به شما عرضه کند، بررسی کنید.
 • تامین کننده عمومی غذاهای منجمد، از جمله پنینی، و چیزهایی مانند پنیر، بیکن، سس مایونز، شکر، نمک، مربا و کره و بسیاری موارد دیگر.
 • تا زمانی که با خرید پنینی و شیرینی از یک شرکت معروف موافقت کرده اید، می توانید فر مخصوص را به صورت امانتی تهیه کنید، اما به نظر من این روش بسیار گرانی برای تهیه این نوع غذا است.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، می‌توانید نام تأمین‌کنندگان را از پرسیدن از دیگر صاحبان کافی‌شاپ یا رستوران‌ها یا با نگاه کردن به صفحات زرد محلی خود بیابید. از اینکه از دیگر صاحبان کافی شاپ بپرسید میوه و سبزیجات، نان، کیک و غیره خود را از کجا می خرند، نترسید. اگر نمی خواهند این اطلاعات را به شما بدهند، همیشه می توانند جواب منفی دهند.
شهرت تامین کنندگان، کیفیت و قیمت محصولات آنها، زمان تحویل و قابلیت اطمینان آنها را در نظر بگیرید. شما نمی خواهید هنوز منتظر تحویل شیر تازه، صبحانه و نان خود پس از زمان باز باشید.

 

ایجاد ارتباط با تامین کنندگان خود

مهم است که با تامین کنندگان خود رابطه خوبی برقرار کنید زیرا آنها می توانند بسیار مفید باشند. به عنوان مثال، اگر فراموش کردید محصولی را سفارش دهید و آنها چند محصول اضافی در وانت تحویل دارند، معمولاً آنها را به شما می دهند تا به شما کمک کنند. آن‌ها همچنین می‌دانند چه محصولاتی خوب می‌فروشند و می‌توانند توصیه کنند که آنها را امتحان کنید، یا حتی ممکن است چند نمونه رایگان به شما بدهند تا امتحان کنید.
از یک نماینده فروش بخواهید که با شما ملاقات کند تا در مورد شرایط و ضوابط شرکت خود صحبت کنید. همچنین ممکن است بخواهید برخی از موارد زیر را بپرسید:

 • آیا آنها می توانند پرینت محصولاتی را که می توانند عرضه کنند و قیمت هایی که قرار است برای آنها از شما بگیرند به شما بدهند؟ می توانید لیست قیمت ها را با سایر شرکت ها مقایسه کنید.
 • آیا برای سفارش های بزرگتر تخفیف می دهند؟
 • هر چند وقت یک بار به منطقه شما تحویل می دهند؟
 • چه ساعتی از روز به مغازه شما تحویل می دهند؟
 • برای تحویل روز بعد، چه ساعتی باید سفارش با آنها تماس گرفته شود؟
 • آیا منشی تلفنی برای گرفتن سفارش خارج از ساعات کاری دارند؟
  “گهگاه کالایی را به یاد می‌آورم که فراموش کرده بودم در طول روز سفارش بدهم و بعد از نیمه‌شب روی منشی تلفنی پیام می‌گذارم تا سفارش در روز بعد تحویل داده شود.”
  آیا نام و شماره تماس چند مشتری دیگر خود را به شما می دهند تا بتوانید از آنها مرجع دریافت کنید؟ تأمین‌کنندگان معمولاً مشتاق تجارت با شما هستند و اگر چیزی برای پنهان کردن نداشته باشند، از دادن این اطلاعات به شما بسیار خوشحال خواهند شد.
  همیشه با نمایندگان فروش تلفنی مؤدبانه رفتار کنید، و زمانی که آنها به کافی شاپ شما مراجعه می کنند، می توانید در حالی که در مورد تجارت با آنها صحبت می کنید، یک فنجان قهوه به آنها پیشنهاد دهید. این به ایجاد یک رابطه خوب با تامین کننده کمک می کند.
  اگر می‌توانید محصولی را از تامین‌کننده دیگری با قیمت ارزان‌تر تهیه کنید، به نماینده تامین‌کننده عادی خود اطلاع دهید تا آنها معمولاً با کاهش قیمت یا مطابقت با قیمت تامین‌کننده دیگر موافقت می‌کنند.

درخواست اعتبار

در ابتدا شما اعتباری از تامین کنندگان دریافت نخواهید کرد مگر اینکه درخواستی برای اعتبار ارائه دهید و بتوانید منابع تجاری را به آنها ارائه دهید. اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید، به احتمال زیاد هیچ مرجع اعتباری نخواهید داشت و در این صورت تامین کنندگان معمولاً دوست دارند که برای مدت معینی پول نقد را هنگام تحویل پرداخت کنید. هنگامی که این کار را برای مدت زمان مشخص شده انجام دادید، باید بتوانید برای اعتبار درخواست دهید. داشتن حساب های اعتباری به شما زمان می دهد تا صورتحساب های خود را پرداخت کنید، اما مطمئن شوید که تامین کنندگان خود را به موقع پرداخت می کنید زیرا آنها نیز باید صورت حساب های خود را پرداخت کنند.
اگر هیچ مرجع تجاری ندارید، از تامین کنندگان خود بپرسید که آیا می توانید از منابع اعتباری شخصی از جمله مرجع بانک خود استفاده کنید. اگر آنها اجازه این کار را نمی دهند، باید به تصمیم آنها احترام بگذارید زیرا آنها فقط از خود در برابر بدهی های بد محافظت می کنند.
لیستی از محصولات را تایپ کنید تا بتوانید هر بار که سفارش می دهید از این لیست استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک عدد یا یک علامت در کنار هر کالای مورد نیاز خود قرار دهید و زمانی که سفارش خود را تلفن می کنید، فقط باید آن را از لیست بخوانید. برخی از تامین کنندگان فرم های سفارشی دارند که می توانید از آنها استفاده کنید و اگر اینطور است از آنها بخواهید یک منبع خوب یا فتوکپی مقدار مناسبی برای خود داشته باشید.
اطمینان حاصل کنید که هنگام تماس تلفنی سفارش خود را به وضوح بیان کنید که آیا به یک جعبه نیاز دارید یا یک جعبه به عنوان یک جعبه شامل تعدادی جعبه است.
برخی از سفارش‌ها را باید روزانه و احتمالاً قبل از باز کردن صبح دریافت کنید، مثلاً شیر، نان، رول و سبزیجات تازه. اگر در حال خرید کیک، اسکون و سینی کیک هستید، باید قبل از شروع کار، اینها را نیز تحویل بگیرید.
ما فضای زیادی برای فریزر نداریم، بنابراین معمولاً محصولات منجمد خود را در صورت نیاز تحویل می‌گیریم. مزیت این کار این است که محصولات منجمد ما قبل از اینکه آنها را جایگزین کنیم به چند سال اخیر کاهش یافته است.

از نانوایی که نان و رول های شما را تامین می کند بخواهید نمونه هایی از نان ها و رول های خاص دیگر را به شما بدهد. به این ترتیب می توانید انواع مختلفی را قبل از تصمیم به سفارش هر یک از آنها امتحان کنید. اگر نمی‌خواهید کیک را خودتان بپزید، نانوا باید نمونه‌هایی از کیک را به شما بدهد.
سعی کنید سایر سفارشات را در زمانی که کافی شاپ خلوت تر است تحویل بگیرید تا در کارتان اختلال ایجاد نشود. همچنین می‌خواهید فوراً غذا را کنار بگذارید، مخصوصاً اگر مقداری اقلام منجمد و یخچال‌دار در تحویل دارید.
در حال بررسی سفارش شما
هنگامی که سفارش شما می رسد، همیشه آن را با دقت بررسی کنید، مهم نیست که چقدر مشغول هستید، تا مطمئن شوید که همه چیزهایی که سفارش داده اید رسیده است. قبل از امضای برگه تحویل، موارد را علامت بزنید زیرا اگر تحویل‌دهنده عجله داشته باشد، ممکن است به اشتباهی پیش بیاید.هر کالا و اگر چیزی از نظر کیفیت غیرقابل قبول است، قدیمی است، عمر کوتاهی دارد یا تا حدی یخ زدایی شده است، در زمان تحویل آن را پس دهید. دلیل بازگرداندن آن را به وضوح در برگه تحویل علامت بزنید و درخواست جایگزینی کنید. هنگامی که برگه تحویل را امضا کردید، سفارش را پذیرفته اید و پس از آن بازگشت و شکایت از تامین کننده بسیار دشوار خواهد بود.
هرگز وسوسه نشوید که از محصولات پایین‌تر استفاده کنید زیرا فکر می‌کنید بازگرداندن آن برایتان مشکل است یا نمی‌خواهید تامین‌کننده‌تان را ناراحت کنید.
اگر از تازگی محصولی که دریافت می کنید راضی نیستید، همیشه می توانید تامین کننده را تغییر دهید. با این حال، اکثر تامین کنندگان مشتاق حفظ کسب و کار شما هستند و در مورد آنچه ارائه می دهند بسیار مراقب هستند.

 

حمل غذا با خیال راحت

 • غذای منجمد
  ابتدا محصولات منجمد را کنار بگذارید و آنها را زیر اقلام قدیمی در فریزر خود قرار دهید، زیرا باید انبار خود را بچرخانید و از مواد غذایی به ترتیب خرما استفاده کنید. چرخش انبار نه تنها برای حفظ کیفیت و تازگی، بلکه به دلیل ضایعات نیز مهم است. شما نمی‌خواهید محصولاتی را که ماه‌ها در انبارهای جدیدتر مدفون شده‌اند و بعد متوجه می‌شوید قدیمی هستند دور بیندازید.
  اگر از قصابی تحویل می گیرید، از آنها بخواهید تا قبل از تحویل به شما، برچسب هایی با تاریخ روی هر کالا بگذارند.

 

 • مواد غذایی در یخچال
  در مرحله بعد، محصولات یخچالی خود را کنار بگذارید و دوباره اقلام قدیمی را با استفاده از تاریخ های قابل مشاهده به جلوی یخچال منتقل کنید تا به راحتی توسط کارکنان دیده شوند.
 • نان
  اگر قصد نگهداری نان را دارید، برای حفظ تازگی آن باید همیشه فوراً منجمد شود و در یخچال نگهداری نشود.
  سعی کنید نان و رول های خود را روزانه تحویل بگیرید، به خصوص زمانی که از آنها برای ساندویچ استفاده می کنید. اگر مجبور به استفاده از نانی هستید که منجمد شده است، بهتر است از آن برای ساندویچ های برشته و نان تست استفاده کنید.
 • قوطی ها و غذاهای خشک شده
  اینها را در کمدهای خشک نگهداری کنید و به یاد داشته باشید که سهام خود را با اولین فروش بر اساس تاریخ در جلوی قفسه ها بچرخانید. قوطی های نوشیدنی خود را در کابینت چیلر قرار دهید و دوباره به یاد داشته باشید که انبار خود را بچرخانید.
  هنگامی که یک قوطی غذا باز شد، هرگز محتویات آن را در یخچال قرار ندهید. همیشه محتویات را در یک ظرف تمیز خالی کنید، در آن را بپوشانید و سپس در یخچال بگذارید.

برای اطلاع از سایر مباحث مربوط به اصول کافه داری مانند:

 • استخدام پرسنل و آموزش کارکنان
 • رعایت قوانین بهداشت، ایمنی و بهداشت
 • چگونه کسب و کار خود را توسعه دهیم
 • دستور العمل های محبوب کافی شاپ
 • مهارت هایی که برای راه اندازی یک کافی شاپ موفق نیاز دارید

به کتاب کافی شاپ و لانچ بار خود را راه اندازی و مدیریت کنید مراجعه کنید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *