طرز تهیه و دستور پخت

بهترین کتاب های آشپزی دنیا

the-best-cookbooks-in-the-world
پیشنهاد ما به شما
کتاب شکلات آنتونیو باچور (ترجمه فارسی)۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال۴,۸۷۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

وقتی یک کتاب آشپزی برای شما “بهترین” می شود که به علایق آشپزی فردی، ترجیحات غذایی و سطح مهارت آشپزی شما بستگی داشته باشد چون بهترین کتاب های آشپزی دنیا برای یک نفر ، ممکن لزوما برای دیگری بهترین نیست.

چه افرادی به دنبال بهترین کتاب های آشپزی هستند ؟

آشپزهای خانگی سرآشپزها و آشپزهای حرفه ای که به دنبال بهبود مهارت های آشپزی خود هستند. در مورد غذاهای خاص یا تکنیک های آشپزی بیاموزند.

علاقه مندان به غذا یا دانشجویان آشپزی برای گسترش دانش آشپزی خود و کشف طعم ها و تکنیک های جدید جستجو کنند.

وبلاگ نویسانی که محتوای آموزشی تولید میکنند و کسانی که به دنبال هدایای متفکرانه و کاربردی برای دوستان یا اعضای خانواده شان که دوستدار غذا هستند باشند.

ویژگی های یک کتاب آشپزی خوب چیست؟

یک کتاب آشپزی خوب باید دستورالعمل‌های واضح و مختصری را برای هر دستور ارائه کند تا مرحله به مرحله و قابل درک باشد. همچنین باید شامل اندازه‌گیری‌ها، زمان‌های پخت و دما و همچنین هر تکنیک یا نکته‌ای خاص باشد. سبک نوشتاری نیز باید قابل دسترس، آموزنده باشد و اشتیاق نویسنده به آشپزی را منتقل کند

دستور العمل های یک کتاب آشپزی قابل اعتماد باید کاملاً آزمایش شده باشد تا اطمینان حاصل شود که مطابق با هدف کار می کنند و نتایج ثابتی دارند.هم چنین باید طیف متنوعی از دستور العمل ها را ارائه دهد که برای مخاطب جالب و جذاب باشد و شامل انواع غذاها، مواد اولیه و تکنیک های آشپزی باشد تا سلیقه ها و ترجیحات مختلف را برآورده کند.هم چنین شامل نکاتی در مورد جایگزینی مواد، تجهیزات ، روش های پخت و پز و اطلاعات تغذیه ای برای هر دستور باشد.

عکاسی یا تصویرسازی مواد غذایی با کیفیت بالا می‌تواند یکی از ویژگی‌های کلیدی یک کتاب آشپزی خوب باشد. این تصاویر به خوانندگان کمک میکنند تا ظرف تمام شده خود را تصور کنند.

با این حال، راه‌های مختلفی برای پیدا کردن بهترین کتاب های آشپزی وجود دارد:

فهرست پرفروش‌ها را جستجو کنید زیرا می‌توانند به شما ایده دهد که کدامیک از کتاب‌های آشپزی در حال حاضر محبوب هستند و مورد استقبال خوانندگان قرار گرفته‌اند.می‌توانید کتاب‌های آشپزی را در وب‌سایت‌هایی مانند آمازون، Goodreads جستجو کنید تا نظرات و رتبه‌بندی‌های سایر خوانندگان را بخوانید.بررسی کتاب‌های آشپزی برنده جایزه، مانند جوایز بنیاد جیمز بیرد یا جوایز انجمن بین‌المللی حرفه‌ای‌های آشپزی (IACP)، می‌تواند راه خوبی برای کشف کتاب‌های آشپزی.

افرادی که علایق و ترجیحات آشپزی مشابهی دارند ممکن است کتاب های آشپزی را پیدا کرده باشند که مطابق با سلیقه شما باشد. سرآشپزها، نویسندگان غذا و کارشناسان آشپزی نیز اغلب توصیه‌های خود را برای بهترین کتاب‌های آشپزی از طریق مصاحبه، مقاله و رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

کتاب های آشپزی به دو صورت فیزیکی یا الکترونیکی خریداری می شوند

کتاب‌های آشپزی فیزیکی کتاب‌هایی هستند که به‌طور سنتی چاپ می‌شوند و می‌توان آن‌ها را در کتاب‌فروشی‌ها یا آنلاین خریداری کرد.
کتاب‌های آشپزی الکترونیکی یا (دیجیتال) ، در قالب‌های الکترونیکی موجود هستند که می‌توان آن‌ها را در دستگاه‌های دیجیتالی مانند کتاب‌خوان‌های الکترونیکی، تبلت‌ها، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌ها دانلود و به آنها دسترسی پیدا کرد.
این کتاب ها در فرمت‌های PDF، epub یا سایر فرمت‌های دیجیتال را میتوان به صورت آنلاین از پلتفرم‌های مختلف مانند کتاب‌فروشی‌های آنلاین، وب‌سایت‌ها آشپزی خریداری کرد.

کتاب‌های آشپزی الکترونیکی مزایای متعددی نسبت به کتاب‌های آشپزی فیزیکی دارند. زیرا به راحتی می توان آنها را بر روی دستگاه های دیجیتال حمل کرد، و در حین کار و حرکت در آشپزخانه به آن ها دسترسی داشت.
Ebookها اغلب شامل ویژگی های تعاملی مانند لینک ها، قابلیت جستجو و محتوای چند رسانه ای هستند که می تواند تجربه آشپزی را بهبود بخشد. کتاب‌های آشپزی الکترونیکی را نیز می‌توان به راحتی با دستور العمل‌ها یا ویرایش‌های جدید به‌روزرسانی کرد و فضای فیزیکی آشپزخانه یا قفسه کتاب شما را اشغال نمی‌کند.

در نهایت، اینکه آیا کتاب آشپزی را به صورت فیزیکی یا الکترونیکی خریداری می کنید، به ترجیحات شخصی، شما بستگی دارد.

۱۰ تا از بهترین کتاب های آشپزی جهان پیشنهاد وب سایت بوک سی اف

لازم به ذکر است که این کتاب ها شامل کتاب های زبان اصلی و ترجمه شده به زبان فارسی هستند.

ملزومات آشپزی کلاسیک ایتالیایی

Essentials of Classic Italian Cooking

by Marcella Hazan

توضیحات مختصر کتاب:

این کتاب به زبان انگلیسی است.

“ملزومات آشپزی کلاسیک ایتالیایی” یک راهنمای جامع برای آشپزی ایتالیایی است که همه چیز را از پیش غذا گرفته تا دسر را پوشش می دهد. کتاب آشپزی به دو بخش تقسیم می‌شود: بخش اول اصول آشپزی ایتالیایی از جمله تکنیک‌ها، مواد تشکیل دهنده و تجهیزات را پوشش می‌دهد. قسمت دوم شامل بیش از ۲۰۰ دستور غذا است که بر اساس دوره مرتب شده اند….

 

ملزومات آشپزی کلاسیک ایتالیایی

 

آزمایشگاه غذا

The Food Lab: Better Home Cooking Through Science

by J. Kenji López-Alt

توضیحات مختصر کتاب:

این کتاب به زبان انگلیسی است.

“آزمایشگاه غذا: آشپزی بهتر در خانه از طریق علم” نوشته J. Kenji López-Alt یک کتاب آشپزی جامع است که هنر و علم آشپزی را ترکیب می کند. این کتاب با بیش از ۱۰۰۰ دستور غذا، دستورالعمل های دقیق، تصاویر و توضیحات علمی، آشپزهای خانگی را با درک عمیق تری از دنیای آشپزی توانمند می کند.

آزمایشگاه غذا

 

این کتاب علم پشت تکنیک های آشپزی را پوشش می دهد، اسطوره های آشپزی را بی اعتبار می کند و روش های عملی برای دستیابی به نتایج ثابت در آشپزخانه را ارائه می دهد. از انتخاب مواد تشکیل دهنده و آماده سازی گرفته تا تکنیک های آشپزی و ارائه، “آزمایشگاه غذا” یک منبع ارزشمند برای آشپزهای باتجربه و مبتدیان به طور یکسان است و به آنها کمک می کند تا آشپزی خانگی خود را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دهند.

 

 

کتاب صبحانه

The Delicious Breakfast Cookbook

by Noah Wood

توضیحات مختصر کتاب:

 

↵ این کتاب ترجمه شده به زبان فاسی است 

تهیه یک صبحانه سالم فواید متعددی دارد. اول از همه، انرژی لازم برای شروع درست روزتان را در اختیار شما قرار می دهد. یک صبحانه سالم همچنین می تواند به شما در حفظ وزن سالم کمک کند، زیرا از پرخوری شما در اواخر روز جلوگیری می کند. علاوه بر این، یک صبحانه سالم می تواند عملکرد شناختی و خلق و خوی شما را بهبود بخشد، زیرا مواد مغذی لازم را برای عملکرد صحیح مغز شما فراهم می کند.

 

 

کتاب صبحانه

«کتاب آشپزی صبحانه لذیذ» نوشته نوآ وود برای هر کسی که عاشق صبحانه است. چه از طرفداران صبحانه های کلاسیک یا غذاهای بین المللی باشید، در این کتاب آشپزی چیزی برای همه وجود دارد. بنابراین، چرا آن را امتحان نکنید ؟

قاشق نقره ای

The Silver Spoon

by Phaidon Press

توضیحات مختصر کتاب:

این کتاب به زبان انگلیسی است.

“قاشق نقره ای” یک کتاب آشپزی ضروری برای هر کسی است که عاشق غذاهای ایتالیایی است یا می خواهد در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کند. با مجموعه گسترده ای از دستور العمل های سنتی و دستورالعمل های آسان برای دنبال کردن، این کتاب آشپزی مطمئنا به یک منبع قابل استفاده در هر آشپزخانه تبدیل می شود.

 

قاشق نقره ای

 

 

کتاب قهوه

The Coffee Book

by Anette Moldvaer (Author)

توضیحات مختصر کتاب:

↵ این کتاب ترجمه شده به زبان فاسی است 

“کتاب قهوه: نکات، دستور العمل ها و دانه های باریستا از سراسر جهان” نوشته آنت مولدوئر راهنمای جامعی برای همه چیزهای قهوه است. تخصص و اشتیاق Moldvaer به قهوه در این کتاب می درخشد و نکات عملی را برای دم کردن یک فنجان قهوه عالی و کاوش در انواع مختلف قهوه از سراسر جهان در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

 

 

        کتاب قهوه

سرآشپز حرفه ای

The Professional Chef

by The Culinary Institute of America (CIA)

توضیحات مختصر کتاب:

این کتاب به زبان انگلیسی است.

“آشپز حرفه ای” توسط موسسه آشپزی آمریکا یک کتاب مرجع آشپزی جامع و معتبر است که طیف گسترده ای از موضوعات، تکنیک ها و دستور العمل های آشپزی را پوشش می دهد. این کتاب یک منبع ارزشمند برای سرآشپزهای مشتاق، دانشجویان آشپزی و آشپزهای حرفه ای است که به دنبال گسترش دانش و مهارت های آشپزی خود هستند. این کتاب با تاکید بر اصول آشپزی، توضیحات عمیق، و مجموعه گسترده دستور پخت، برای هر کسی که به دنبال برتری در صنعت آشپزی است، لازم است.

 

کتاب ساخت چیزکیک صنعتی

Making Artisan Cheesecake
by Melanie Underwood

توضیحات کتاب:

↵ این کتاب ترجمه شده به زبان فاسی است 

درست کردن چیزکیک صنعتی فواید زیادی دارد. اول از همه، این به شما امکان می دهد دسری درست کنید که مطابق با سلیقه شما باشد. علاوه بر این، تهیه چیزکیک از ابتدا می تواند یک تجربه سرگرم کننده و مفید باشد. در نهایت، درست کردن چیزکیک صنعتگر راهی عالی برای تحت تاثیر قرار دادن مهمانان خود در یک مهمانی شام یا مراسم خاص است.

“ساخت چیزکیک صنعتی” نوشته ملانی آندروود راهنمای جامعی برای تهیه چیزکیک های کلاسیک و خلاقانه است. با نکات و تکنیک های متخصص، خوانندگان یاد می گیرند که چگونه هر بار چیزکیک عالی درست کنند.

 

              کتاب ساخت چیزکیک صنعتی

 

 

 

کتاب آشپزی مدیترانه ای

The Complete Mediterranean Cookbook: 500 Vibrant, Kitchen-Tested Recipes for Living and Eating Well Every Day by America’s Test Kitchen

توضیحات مختصر کتاب:

این کتاب به زبان انگلیسی است.

رژیم غذایی مدیترانه ای به دلیل مزایای سلامتی آن از جمله کاهش خطر بیماری قلبی، سرطان و سایر بیماری های مزمن مورد توجه است. این رژیم بر اساس عادات غذایی سنتی کشورهای حاشیه دریای مدیترانه مانند یونان، ایتالیا و اسپانیا است. رژیم غذایی مدیترانه ای بر غلات کامل، میوه ها و سبزیجات تازه، پروتئین های بدون چربی و چربی های سالم مانند روغن زیتون و آجیل تاکید دارد.

کتاب آشپزی مدیترانه ای

اگر به دنبال لایف استایل صحیحی هستید، “کتاب آشپزی کامل مدیترانه ای” یکی از موارد ضروری برای شماست. با دستور العمل های خوشمزه، نکات مفید و طراحی زیبا، کتابی است که بارها و بارها به آن مراجعه خواهید کرد.

 

کتاب ۱۰۰ کوکی

۱۰۰ Cookies: The Baking Book for Every Kitchen, with Classic Cookies, Novel Treats, Brownies, Bars, and More Hardcover –by Sarah Kieffer (Author)

توضیحات مختصر کتاب:

↵ این کتاب ترجمه شده به زبان فاسی است 

اگر از طرفداران شیرینی پزی هستید، «۱۰۰ کوکی» برای مجموعه شما ضروری است. با دستور العمل های خوشمزه، نکات مفید و طراحی زیبا، کتابی است که بارها و بارها به آن مراجعه خواهید کرد. چه به دنبال دستور العمل کوکی کلاسیک باشید یا چیزی منحصربفردتر، سارا کیفر مجموعه کاملی را برای تمام سلیقه ها ارائه می دهد.

 

کتاب ۱۰۰ کوکی

کتاب نوشیدنی ها

 The Big Book of beverages

by Stephanie Bennett, Marissa Marie , John Carter

 

توضیحات مختصر کتاب:

↵ این کتاب ترجمه شده به زبان فاسی است 

 

نوشیدنی ها نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند. از قهوه گرفته تا کوکتل، همه ما نوشیدنی های مورد علاقه خود را داریم که ما را در طول روز نگه می دارد. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه این نوشیدنی ها را در خانه درست کنید؟ کتاب بزرگ نوشیدنی‌ها با بیش از ۸۷۰ دستور غذا، راهنمای کاملی برای تهیه نوشیدنی های خوشمزه در خانه است. بیایید اسرار درست کردن قهوه، چای سرد، آب میوه، کوکتل، اسموتی و خیلی چیزهای دیگر را کشف کنیم.

 

کتاب نوشیدنی ها

 

 

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *