طرز تهیه و دستور پخت

طرز تهیه پیتزا ناپولی

طرز تهیه پیتزا ناپولی
پیشنهاد ما به شما
کتاب لذت پیتزا۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال۱,۱۰۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

در این آموزش طرز تهیه پیتزا ناپولی را خواهید آموخت که چگونه پیتزاهای ۲۵ سانتی اصیل ناپولی درست کنید.

 

 

طرز تهیه پیتزا ناپولی

مواد تشکیل دهنده:

برای خمیر

در طرز تهیه پیتزا ناپولی، برای تهیه خمیر طبق دستور العمل توضیح داده شده در ویدئوی بالا عمل کنید.

برای تاپینگ ها

 • گوجه فرنگی کنسرو شده ، ۳۰۰ گرم
 • پوره گوجه فرنگی (اختیاری)، یک قاشق غذاخوری
 • نمک، پاشیدن نمک خوراکی یا نمک دریا
 • فلفل، فلفل سیاه تازه آسیاب شده
 • موزارلا، ۲ کیسه ۱۲۵ گرمی توپ موزارلای تازه
 • پارمزان، حدود ۳۰ گرم
 • روغن زیتون، چند لیوان روغن زیتون فوق بکر
 • ریحان تازه

دستورالعمل برای شکل دادن و پخت و پز:

مطمئن شوید که سنگ پخت یا استیل پیتزا داخل فر شما باشد. اگر هیچ کدام از اینها را ندارید، می توانید از سینی فر که برعکس شده استفاده کنید.
فر خود را به دمای بالا برسانید. برای فرهای پیتزا ۴۲۰ تا ۴۸۰ درجه سانتیگراد. برای یک اجاق معمولی خانگی، به همان اندازه که گرم می شود (حدود ۲۶۰ درجه سانتیگراد ). دماسنج مادون قرمز در اینجا برای اندازه گیری دمای سطح پخت و پز مفید است.

یک گلوله خمیر را با آرد فراوان پاشیده و از ظرف خارج کنید. خمیر را در یک کاسه بزرگ قرار دهید که کف آن را آرد بپوشانید.

در کاسه، از مرکز خمیر به سمت لبه ها فشار دهید. ایده اینجا این است که هوا را از وسط خمیر به بیرون منتقل کنید، جایی که یک پوسته ایجاد می کند. مواظب باشید لبه خمیر را به سمت پایین فشار ندهید، زیرا هوای خارج شده را نمی توان دوباره به دست آورد و در نهایت کراست برآمده ی خوبی نخواهید داشت.
همانطور که هوا را به سمت لبه ها می زنید، خمیر را بچرخانید. در این مرحله باید شروع به شکل دادن یک پیتزای کوچک کنید.
خمیر را برگردانید و این کار را در طرف دیگر در کاسه تکرار کنید.

 

از کاسه خارج کنید و روی پیشخوان قرار دهید، مطمئن شوید که پایه خمیر با آرد فراوان پوشانده شده است.
خمیر را بکشید و به یاد داشته باشید که لبه خمیر (پوسته) را لمس نکنید، خمیر را با دست راست خود نگه دارید و با دست دیگر خمیر را به آرامی به سمت بیرون بکشید.

کشش را تکرار کنید و به چرخش خمیر ادامه دهید و این کار را تکرار کنید تا زمانی که پایه ای به قطر حدود ۹ تا ۱۰ اینچ داشته باشید. معمولاً می‌توانید نازک‌تر از آن چیزی که فکر می‌کنید در بیاورید، بنابراین زیاد نگران پارگی خمیر نباشید.

سعی کنید شکل گرد خوبی داشته باشید اما اگر کامل نیست نگران نباشید.

روی پایه را با حدود ۲ قاشق سوپ (قاشق دسر) سس گوجه فرنگی بپوشانید و به آرامی روی پیتزا و تا لبه ها (دقیقا قبل از پوسته ها) پخش کنید. مراقب باشید در حین پخش کردن، خمیر را فشار ندهید وگرنه ممکن است خمیر را به پیشخوان بچسبانید.

حدود یک مشت موزارلا (نصف بسته ۱۲۵ گرمی) را به طور مساوی روی پیتزا پخش کنید ! (می توانید پارمزان، ریحان و روغن زیتون را قبل یا بعد از پختن اضافه کنید – اگر مایلید.)

مستقیم روی سنگ پخت/سینی داخل فر قرار دهید.
برای یک فر پیتزا، حدود ۶۰ تا ۹۰ ثانیه بپزید و هر ۲۰ تا ۳۰ ثانیه در صورت لزوم بچرخانید. برای یک فر معمولی خانگی، حدود ۶ تا ۸ دقیقه بپزید و هر ۲ تا ۳ دقیقه در صورت لزوم بچرخانید.

پیتزای اصیل ناپلی چیست؟

پیتزای اصیل ناپلی از زادگاه پیتزا، ناپل سرچشمه می گیرد. شامل مواد اولیه ساده و روش‌های سنتی است که مدت زیادی است فراموش شده‌اند. خوشبختانه این پیتزا در حال بازگشت است و بسیاری از مردم برای اولین بار این سبک زیبا از پیتزا را پیدا می کنند.

چه چیزی پیتزای ناپل را متفاوت می کند؟

ویژگی های کلیدی یک پیتزای ناپولی کامل، یک پایه واقعا نازک با پوسته ترد اما سبک است. پیتزای کلاسیک ناپلی مارگریتا است. این پیتزا معمولاً با سس گوجه فرنگی، پنیر موزارلای تازه، ریحان تازه و روغن زیتون فوق بکر سرو می شود. پنیر پارمزان همچنین یک افزودنی محبوب و همچنین بسیاری از مواد دیگر است.

گوشت در واقع یک ماده معمولی در پیتزای ناپل نیست و پنیر ستاره اصلی این پیتزا است. با این حال، امروزه پیتزاهای گوشتی بسیار بیشتری به سبک ناپلی وجود دارد. رایج ترین گوشت به طور کلی نوعی سالامی ایتالیایی است.ویژگی اصلی دیگر پیتزای اصیل ناپلی، کلاسیک واقعی، این است که آن را با چوب پخته می‌کنند. این بدان معنی است که در یک اجاق پیتزا سنتی که از چوب به عنوان سوخت استفاده می کند، پخته می شود.

خمیر پیتزا ناپلی اصیل

برای جزئیات بیشتر در مورد تکنیک های مخلوط کردن و ورز دادن دستی، ویدئو بالا را مشاهده کنید

بهترین آرد برای تهیه پیتزای ناپل چیست؟

همه خمیرهای عالی با آرد با کیفیت شروع می شوند و پیتزای ناپلی تفاوتی ندارد. به طور کلی بهترین نوع آرد برای تهیه پیتزای ناپلی آرد ۰۰ در نظر گرفته می شود.

آرد ۰۰  یک آرد ایتالیایی است که ریز آسیاب می شود (این همان چیزی است که ۰۰ به آن اشاره دارد) و منجر به یک خمیر بسیار نرم می شود که یک پیتزا با بافتی ظریف و آسان برای خوردن تولید می کند.

آرد پیتزای ناپلی باید خمیری کشدار و قوی ایجاد کند. این به این دلیل است که پیتزا باید به مدت طولانی بسیار نازک کشیده شود و ضخیم شود (تخمیر شود).

پخت پیتزا در فر خانگی:

در یک فر خانگی، یک پیتزای سبک ناپلی احتمالاً حدود ۶ تا ۹ دقیقه طول می کشد.

سرو پیتزا ناپلی:

پیتزای ناپلی چگونه می خورید؟ آیا باید پیتزای ناپلی را برش دهید؟

 • می توانید بدون نگرانی پیتزای خود را با دستان خود بخورید! این روشی است که به طور سنتی در ناپل، زادگاه پیتزا، خورده می شود!
 • در بسیاری از پیتزا فروشی ها، پیتزا به صورت تکه تکه و با چاقو و چنگال سرو می شود. در این صورت می توانید پیتزا را خودتان قاچ کنید و سپس با دست میل کنید.
 • اینکار تا حدی برای صرفه جویی در زمان برش پیتزا انجام می شود. اما پیتزا وقتی کمی خنک شد بهتر برش می خورد.
 • برخی از ایتالیایی‌ها ترجیح می‌دهند پیتزا را وقتی به عنوان غذا سرو می‌شود، با چاقو و چنگال بخورند. با این حال، بسیاری از ایتالیایی‌ها نیز ترجیح می‌دهند آن را برش داده و سپس آن را بخورند.

آیا قرار است پیتزا را تا کنید؟

این یکی دیگر از سوالات بحث برانگیز برای بسیاری از مردم است! برش پیتزا رو باید تا کرد یا نه؟! در حقیقت، این یک روش پذیرفته شده و محبوب برای خوردن پیتزای ناپل است.

از آنجایی که پیتزای اصیل ناپلی بسیار نازک  است، خیلی راحت تا می شود.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *