ترفندهای آشپزی و کافه داری

تعرفه طراحی منو رستوران

تعرفه طراحی منو رستوران
پیشنهاد ما به شما
کتاب راه اندازی چیدمان۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال۴۹۰,۰۰۰ ریالتهیه و دانلود کتاب

منوی شما یک ابزار ارتباطی قدرتمند است. نه تنها غذاها را فهرست می کند، بلکه انتظارات را نیز تعیین می کند و هویت رستوران شما را مشخص می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعرفه طراحی منو رستوران، مقاله زیر را تا اخر دنبال کنید:

اهمیت طراحی منو در رستوران‌ها:

تحقیقات نشان داده است که مشتری به طور متوسط حداقل سه دقیقه را صرف خواندن منوی رستوران می کند. این دقایق گرانبها هستند و باید تا حد امکان از آن‌ها برای تأثیرگذاری بر انتخاب مهمان‌تان، به حداکثر رساندن فروش و سود و تبلیغ رستوران‌تان استفاده کنید. هر چه بیشتر بتوانید بر فروش به سمت اقلامی با حاشیه مشارکت بالا و فروش واحد تأثیر بگذارید، رستوران شما سود بیشتری خواهد داشت. منوی خود را طوری طراحی کنید که این موارد برجسته شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که تمرکز چشم‌ها روی سمت راست منو، کتاب یا مجله آسان‌تر است و موقعیت‌های اصلی تجارت در یک فهرست یا ستون، اولین، دومین و سومین نقطه هستند.

 

 

تعریف

منو فهرستی از مواد غذایی است که یک رستوران به مشتریان خود ارائه می دهد. انتخاب های موجود برای وعده های غذایی، نوشیدنی ها و دسرها را مشخص می کند.

اهمیت

نوع غذایی که سرو می کنید مفهوم رستوران شما را مشخص می کند. این یک تصمیم بسیار مهم است که بر بازار هدف، قیمت و تجربه کلی غذاخوری شما تأثیر می گذارد.

ملاحظات

هنگام ایجاد یک منو، عواملی مانند ترجیحات مشتریان هدف، رقبا، و روندهای فعلی غذا وارد عمل می شوند.

روند

پس از تصمیم گیری در مورد نوع غذا (ایرانی،فرانسوی، آمریکایی، ایتالیایی و غیره)، باید تعداد اقلام، قیمت آنها را تعیین کنید و از داشتن منابع لازم اطمینان حاصل کنید.

نتیجه

یک منوی با ساختار مناسب، کانسپت شما را منعکس می کند و برای مشتریان مورد نظر شما جذابیت دارد.

 

اصول طراحی و آپدیت منو رستوران:

تحقیق و مفهوم بازار

بازار هدف

خود و ترجیحات آنها را درک کنید. عواملی مانند سن، سبک زندگی و عادات غذا خوردن را در نظر بگیرید. – در مورد **نوع غذایی** که می خواهید سرو کنید تصمیم بگیرید. این انتخاب مفهوم رستوران شما را مشخص می کند.

اندازه منو و موارد

تعیین کنید که منوی شما چقدر گسترده خواهد بود. آیا مختصر خواهد بود یا طیف گسترده ای را ارائه می دهد؟ – **اقلام** را که ارائه می کنید انتخاب کنید. به این به عنوان ترکیب مواد برای یک ظرف کامل فکر کنید.

عواملی که باید در نظر گرفته شوند

در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن مواد تشکیل دهنده

اطمینان حاصل کنید که می توانید هر گونه مواد غیرعادی را با قیمت مناسب به طور قابل اعتماد تهیه کنید.

زمان آماده سازی

مدت زمان پخت، بشقاب کردن و سرو هر آیتم منو را در نظر بگیرید.

پرسنل ماهر

ارزیابی کنید که آیا کارکنان ماهر کافی برای تهیه ظروف دارید یا خیر.

تجهیزات مورد نیاز

اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما ابزار و وسایل لازم را دارد.

چیدمان و طراحی آشپزخانه

فضای آشپزخانه خود را برای کارایی بهینه کنید.

سودآوری

سودآوری هر آیتم منو را ارزیابی کنید.

 

سفارش طراحی منو رستوران:

ما اصول قیمت‌گذاری برای منوی رستوران را به شما خواهیم آموخت.

“برای دریافت مشاوره در زمینه راه اندازی کافه رستوران و طراحی منو با شماره ۰۲۱۹۱۶۹۳۸۲۴ تماس بگیرید. آکادمی بوک سی اف از صفر تا صد راه انداز کافه یا رستورانتان همراه شما خواهد بود.”

اصول قیمت گذاری اقلام منو:

با نظارت بر هزینه های غذا، می توانید قیمت های منو را تنظیم کنید که هزینه ها را پوشش دهد و سود را به حداکثر برساند. به یاد داشته باشید، درک درصد هزینه غذا به شما کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد قیمت گذاری داشته باشید و یک رستوران موفق را حفظ کنید.

مواد اضافی، زمان آماده سازی و نیروی کار ماهر را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید، قیمت‌گذاری دقیق منو تضمین می‌کند که قیمت‌های شما هزینه‌ها را پوشش می‌دهد و در عین حال برای مشتریان جذاب است.

جنبه های کلیدی طراحی منو:

طراحی منو

نقش مهمی در شکل دادن به تجربه کلی غذاخوری برای مشتریان شما دارد. بیایید جنبه های کلیدی را بررسی کنیم:

سازگاری با مفهوم رستوران

  • طراحی منوی شما باید با فضای کلی، دکور و تم رستوران شما هماهنگ باشد.
  • نوع تجربه غذاخوری را که می خواهید ارائه دهید در نظر بگیرید (غذاخوری خوب، معمولی، روستایی و غیره).
  • عدم تطابق بین سبک منو و فضای رستوران می تواند انتظارات مشتری را تحت تأثیر قرار دهد.
  • منوهای غذاخوری خوب در مقابل منوهای معمولی

غذاخوری خوب

مهمانان انتظار ظرافت و پیچیدگی دارند. یک منوی دست نویس و پوشیده از چربی ناامید کننده خواهد بود.

خوانایی و وضوح

  • مطمئن شوید که منوی شما به راحتی قابل خواندن و درک است.
  • از فونت های واضح، اندازه فونت مناسب و بخش های سازماندهی شده استفاده کنید.
  • از بهم ریختگی و تزئین بیش از حد که می تواند حواس را از محتوا منحرف کند، خودداری کنید.

بهترین راه برای ایده گرفتن در مورد چیدمان و طراحی منو:

بهترین راه جمع آوری منوها از رستوران های موفقی است که از لحاظ مفاهیم مشابه شما هستند، به ویژه آنهایی که اتفاقاً در منطقه بازار شما واقع شده اند. این واقعیت که این رستوران ها موفق هستند به این معنی است که آنها برخی کارها را به درستی انجام می دهند و احتمالاً شما نیز به دنبال برخی از مشتریان مشابه خواهید بود. همانطور که در قیمت گذاری، ایده صرفاً کپی کردن رقابت نیست، بلکه به دنبال بهبودهایی است که مشتریان را به رستوران شما جذب کند.

در رستوران های رقیب غذا بخورید یا نوشیدنی بنوشید. از کارکنان بپرسید که پرفروش ترین اقلام کدامند و ببینید در کجای منو قرار دارند. هنگام طراحی منوی خود از این تحقیق، خلاقیت و غریزه درونی خود استفاده کنید. نرم افزارهای زیادی در بازار وجود دارد که به طور خاص برای چیدمان و طراحی منو طراحی شده اند. اگر در مورد توانایی خلاقانه خود مطمئن نیستید و اگر بودجه شما اجازه می دهد، با یک طراح حرفه ای منو مشورت کنید تا دیدگاه خود را به واقعیت تبدیل کنید.

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *