ترفندهای آشپزی و کافه داری

کتاب رستوران داری

اصول رستوران داری

کسب و کار رستوران یک تجارت هیجان انگیز، پر از چالش ها و فرصت ها است. ما خوشحالیم که شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید، و قطعاً به مکان مناسبی برای شروع آمده اید. کتاب رستوران داری در این مورد به شما کمک خواهد کرد.

دلیل اصلی شکست یک رستوران این است که صاحبان و سرمایه گذاران بی تجربه اشتباهات قابل اجتناب زیادی مرتکب می شوند. همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید: “کسانی که برنامه ریزی نمی کنند، برای شکست برنامه ریزی می کنند.”

در هر تلاش تجاری، تحقیقات بازار خوب و برنامه ریزی مناسب به جلوگیری از اشتباهات رایج، کاهش زمان و سرمایه گذاری مورد نیاز و افزایش احتمال موفقیت کمک می کند. این شامل مشاغل رستوران هم می شود.

کتاب اصول راه اندازی و مدیریت کافی شاپ و رستوران می تواند به شما کمک کند تا چالش ها را به حداقل برسانید و بر موانع غلبه کنید قبل از اینکه بر شما غلبه کنند.

ما مدیریت کرده‌ایم، کار کرده‌ایم، غذا خورده‌ایم، زمین‌ها را تمیز کرده‌ایم، بارها را مراقبت کرده‌ایم، یاد گرفته‌ایم که تجهیزات وسط شیفت را در پنج شنبه شب تعمیر کنیم، استخدام کردیم، اخراج کردیم، آموزش دیدیم و بسیاری موارد دیگر…

بسیاری از جنبه‌های اداره یک رستوران از اندازه رستوران، مکان یا سبک غذاخوری فراتر می‌رود و در دسته حقایق رستوران داری قرار می‌گیرد. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا همه این اطلاعات را در این کتاب برای شما بیاوریم.

کتاب اصول راه اندازی و مدیریت کافی شاپ و رستوران

 

اینکه در چه سطحی و سمتی باشید اهمیتی ندارد ، ما معتقدیم که اگر در حال خواندن این کتاب هستید، مایلید که یک رستوران را مدیریت کنید. پس از خواندن آن، باید متوجه شده باشید که آیا علاقه دارید ایده تان را عملی کنید یا خیر.

 

در مورد نویسنده:

مهرداد حسنی شف و باریستا،مدرس،مولف و مترجم کتاب های آشپزی

مهرداد حسنی در سن بیست سالگی اولین مجوز فعالیت در این صنعت را از اتحادیه رستوران داران دریافت و با فعالیت در حوزه تشریفات و وی آی پی بصورت جدی پا به این عرصه گذاشت. و دفتر تشریفات ویستا و شرکت چند منظوره اقتصاد بهینه ویستا را تاسیس نمود. پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی از ۲۳ سالگی کار آشپزی و باریستایی در بخش کافه و رستوران آغاز کرد و در کنار فعالیت های فرهنگی و ترویج کتابخوانی توانست در سال ۱۳۹۴ اولین آشپزخانه خود را تاسیس نماید.

 

 

کافه کتاب در سال های ابتدایی کار خود با سیستم آموزش افراد علاقه مند، نیروهای خود در آشپزخانه را تامین میکرد و وظیفه ی آموزش افراد را همیشه خود به عهده می گرفت.

مهرداد حسنی اولین نفری بود که در سال ۱۳۹۶ اقدام به تولید چیزکیک ژاپنی اصلی نمود و با استقبال خوبی که از این محصول و سایر چیزکیک های تولیدی ایشان در اصفهان شد تصمیم گرفت کتابی با عنوان استادی چیزکیک منتشر نمایند.

«کتاب باریستا» نیز تالیف دیگر ایشان است که در زمینه نوشیدنی هایی بر پایه قهوه ارائه گردید.
مهرداد حسنی در راستای ارتقای سطح کیفی صنعت غذا سایت تخصصی بوک سی اف را در سال ۱۴۰۰ تاسیس و بزرگترین کتاب های آشپزی تخصصی جهان را ارائه نمودند.

از تالیفات دیگر ایشان میتوان به کتاب های زیر را نام برد:

کتاب شیمی شیر (ویژه باریستا)

کتاب آشپزی سووید برای همه

ساخت چیز کیک صنعتی

کتاب قهوه

کتاب صبحانه

کتاب بزرگ نوشیدنی ها 

کتاب صد کوکی

کتاب کیک اسفنجی

کتاب موکتل

کتاب اصول راه اندازی و مدیریت کافی شاپ و رستوران

 

درباره کتاب اصول راه اندازی و مدیریت کافی شاپ و رستوران:

موفقیت در کسب و کار رستوران رویای خیلی ها و دستاورد تعداد کمی است. اغلب، رستوران‌داران احتمالی تصورات نادرستی در مورد اینکه واقعاً مدیریت یک رستوران چگونه است دارند. برخی از مردم به سرعت زیبایی و زرق و برق را می بینند بدون اینکه اضطراب و تلاشی را که همراه آن است ببینند. دیگران کار را از درون دیده اند و مطمئن هستند که می توانند آن را بهتر از افرادی که برای آنها کار کرده اند انجام دهند، بدون اینکه سنگینی و پیچیدگی واقعی وظایف و تصمیماتی را که هر روز رئیس با آن روبرو می شود، احساس کنند. در روی دیگر سکه، افرادی را می یابید که می توانند در کسب و کار رستوران خیلی خوب عمل کنند، اما به دلیل داستان های ترسناکی که شنیده اند، اقدام به عمل نمیکنند.

 

 

ما این کتاب را نوشتیم زیرا هیچ دفتری از اپراتورهای رستوران وجود ندارد تا دانش و مهارت‌های شما را آزمایش کند و مشخص کند آیا آنچه را که برای ورود به این تجارت لازم است دارید یا خیر. پس از خواندن این کتاب، ایده خوبی خواهید داشت که آیا این تجارت برای شما مناسب است یا خیر – و دانش لازم برای شروع درست را دارید.

کتاب‌های زیادی وجود دارد که به شما می‌گویند که چگونه یک رستوران باز کنید، اما شما در مورد نحوه باز موفقیت آن اطلاعات زیادی پیدا نمی‌کنید. این کتاب هر دو را انجام می دهد. چرا؟ زیرا شما هرگز نمی توانید از بهبود خدمات، ارزیابی محصول خود، دور زدن رقبا و تحقیق در مورد فرصت های موجود در بازار دست بردارید. تغییر تنها عامل ثابت در کسب و کار رستوران است. برای موفقیت، باید روندهای جدید، فشارهای جدید و هر چیز دیگری را که بازار در راه شما قرار می دهد پیش بینی کرده و بر اساس آن عمل کنید. غنائم نصیب کسانی می شود که فرصت ها را قبل از وقوع می بینند.

لطفا واقع گرایی ما را با بدبینی اشتباه نگیرید. ما می خواهیم که شما در تجارت باشید. اما ما مطمئن می شویم که شما اطلاعات لازم برای موفقیت را دارید. ما بسیاری از واقعیت‌های روزمره را به شما نشان می‌دهیم که مردم همیشه آنها را در نظر نمی‌گیرند، اما باید. امیدواریم اطلاعات را در نظر بگیرید و از آن برای موفقیت چشمگیر استفاده کنید. شما می توانید این کار را انجام دهید، اما باید به این تجارت به روش صحیح نگاه کنید. اگر این کار را می کنید، یک جدول برای ما ذخیره کنید!

 

این کتاب چگونه سازماندهی شده است:

این کتاب در ۹ بخش مجزا تنظیم شده است. که در این مقاله ما به بررسی اجمالی سه فصل اول میپردازیم.

فصول کتاب

 فصل اول:

در بخش اول طرح کسب و کار، شما باید توضیح دقیقی از فروشگاه خود ارائه دهید. در پاسخ به سؤالات “من در چه شغلی هستم؟” و “چه چیزی رستوران من را خاص می کند؟”، محصولات، بازار و خدمات خود و همچنین توضیح کاملی در مورد آنچه که نوشیدنی و یا غذاهای شما را منحصر به فرد می‌کند، درج کنید. بخش ۲، محصول یا خدماتی که ارائه خواهید داد؛ و بخش ۳، محل کسب و کار شما و دلیل مطلوب بودن این مکان )اگر حق امتیاز دارید، برخی از فرنچایزرها در انتخاب مکان کمک می‌کنند

 

فصل دوم:

افتتاحیه،انتخاب مکان و فرانشیز

فصل سوم:

کنترل هزینه ها برای کسب و کار حیاتی است. برای رسیدن به بالاترین کیفیت با کمترین هزینه در هر قسمتی از عملیات، باید یک برنامه کنترل هزینه دائمی را از روز اول آماده کنید. کنترل هزینه به این دلیل کار می کند که هدف اصلی آن، به حداکثر رساندن سود است، نه به حداقل رساندن زیان. برای کنترل هزینه های نوشیدنی و غذا، باید پیش بینی کنید چقدر و چه چیزی می خواهید بفروشید، طبق این پیش بینی ها خرید و آماده سازی کنید، تامین کننده خوب داشته باشید، و دورریز و سرقت را کنترل کنید. برای کنترل موثر هزینه های نوشیدنی و غذا، باید از چهار کار زیر استفاده کنید: پیش بینی کنید چقدر و چه چیزی می خواهید بفروشید، طبق این پیش بینی ها خرید و آماده سازی کنید، تامین کننده خوب داشته باشید، و دورریز و سرقت را کنترل کنید. برای کنترل هزینه های نوشیدنی و غذا، ده حوزه اصلی برای روی های ثبت هزینه و کنترل آن در فرایند تولید نوشیدنی وجود دارد، از جمله خرید، دریافت و مقدار، نگهداری صحیح، انبارگردانی، آماده سازی، آمادگی برای اجرا، تقسیم و بسته بندی، فیش مهماندار، رسید پول، سپرده های بانکی و حساب های پرداختی. ترکیب فروش منو برای کسب و کار شما حیاتی است، زیرا پتانسیل سود خالص عملیات خرده فروشی قهوه و چای تخصصی شما به مقدار تومان هر محصولی که می فروشید و حاشیه سود آن کالا بستگی دارد.

ما فکر می کنیم که اطلاعات این عنوان را به اندازه کافی ارزشمند خواهید یافت که بخواهید همه آنها را بخوانید. انجام این کار یک پایه قوی و کلی برای راه اندازی یک رستوران در اختیار شما قرار می دهد.

 

معرفی بهترین کتاب های رستوران داری به زبان انگلیسی:

اگر علاقه مند به مطالعه ی بهترین تالیفات کتاب های رستوران داری هستید به روزترین آن را ها را برایتان در وب سایت بوکسی اف قرار دادیم.

 

 

اگر از عاشقان صنعت آشپزی و خلق طعم های شگفت انگیز هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کتاب آشپزی، به دنیایی از تکنیک، دستور پخت ها و رسپی های محرمانه بین المللی دست یابید و دانش خود را در صنعت خوراک و نوشیدنی (آشپزی، بیکری، باریستا، بارتندری، میکسولوژی، رستری و ...) تا عالیترین سطوح جهانی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *